Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски  Ги имаш во различни цени,баш сега гледам во каталогот, Color & go ти е 99 денари, multi demension лак за нокти со xxxl сјај ти е 135 денари...имаш и за француски маникир тие се 125 денари...значи цените се тука некаде од 100 до 150 денари...јас лично немам користено лакови бидејќи си ги грицкам ноктите :( и незнам кој да ти го препоачам :$[/quote]


  Фала многу,ми се допаѓаат мене сите лакови што ги имаат ги имам видено сите на страната нивна ама немаат напишано од прилика која цена во која држава колку се :) Сепак фала уште еднаш ;)
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Денес си ги купив овие од Шатци
  [​IMG]
  [​IMG]
  и задоволна сум од двете. :inlove:
   
 3. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.945
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Уште пред 3-4 години си купив едно сетче со сјајчиња и преубави ми беа,вака нешто беа
  [​IMG]

  А после си купив вакво,уште го имам
  [​IMG]

  А купив и лак,оној за мат ефект. Задоволна сум од сите работи,а планирам и да си прикупам нешто од Есенс :)
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MaxyMax

  MaxyMax Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  99
  Пред извесно време си купив руменило и искрено никогаш позадоволна не сум била...многу природно изгледа, долго време трае и е со многу пристапна цена....сјајчињата исто така ми се преубави....
   
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.808
  Вчера си земав од есенс едно вакво, го пробав откај другарка од Австрија и супер беше, немаш тежина на кило пудра а покрива се.
  [​IMG]
  Е сега јас бев во Јуник во Центар и имаше многу малку работи останато. Јас барав некое сјајче ама сјајчиња јок. Знаете каде на друго место низ Скопјево ги има производите?? Јас прашав и во Шатци и во Ким, тие ме гледаат како да ги прашувам од каде тргнува авионот за Марс. :D
   
 6. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Во Бисер, парфимерија Ри-ма, одма до ONE, оваа линија ја држат само Еликсир, Јуник и РИ-МА што ти ја спомнав.
   
  На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  девојки,задоволни ли сте од лаковите на essence?! :?:
   
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  5.269
  Пол:
  Женски
  да! јас лично барем,да :lol: долго траат ептен,а и не се лупат,колку и да ги ставам во вода :)
   
 9. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  537

  Колку е пудрата? :)
   
 10. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.808
  Не е пудра,коректор е а иначе е 175 ден. :D
   
 11. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  Jас имам 27 бои на лакови иии сум презадоволна ми држат и до 10-11 дена јас си ги купувам во лјублјана и стварно знаат да свршаат работа иначе од есенс имам и пудри stay all day и одлични ми се имам и креонии маскари се за ноктии сенки.... баш се супер
   
 12. Devica88

  Devica88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  12
  Јас пред некој ден си земав камена пудра од Есенс и задоволна сум,со течната одоздола што ја користам даваат супер ефект :rofl:
   
 13. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Преодлични се во однос на цената...само лошо е што немаат тестери, па не може да си ги пробам. Сјајче купив на среќа, ми се погоди и боја и мирис, па еве два пати си купувам одново.
   
 14. duplo.a

  duplo.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  7
  Со исклучок на комплетите од по 4 сенки што се покажаа како премногу суви, се друго што сум испробала од фирмава е одлично :D
   
 15. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  [​IMG]

  Essence Smokey Eyes Set
  За 150 денари е супер. Јас ги користам за навечер, а мајка ми како секојдневна шминка и изгледа одлично и така и така.
  Планирам да си купам уште некој продукт на Есенс зошто сум задоволна од квалитетот.
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  8.202
  Лаковите Multi Dimension ги нема повеќе :(
  ама затоа colour & go имаат прекрасни нови бои, се заљубив во овие два, едвај чекам да ги прошетам :D

  [​IMG][​IMG]
   
  На Lepaaa, rossonerka и Dushica-sk им се допаѓа ова.
 17. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.808
  [​IMG]
  Не можам да прекинам да им ги фалам моливчињата за очи. Прво си купив баш вакво црно, а пред некој ден и бело. 75 денари, трае цел ден, не се размачкува, јака боја. Се мерачам сега и некоја сенка да си земам, а богами и лак оваа бојава накај бордо што иде многу ме плени....
   
 18. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  јас имам крем за лице... навистина ми се допаѓа, ми го исчисти лицето... друго ништо не сум пробала... но во план сум да купам...
   
 19. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  833
  И јас ја зедов оваа, и сум (изненадувачки) многу, многу задоволна. Предобра е четката за тие пари.
  Многу сум задоволна и од:
  [​IMG]
  Имам ваква љиљакова и ко за беља првиот пат се зашлапав ко со обична сенка, едвај се избришав. Со права четка и нанесување и количина ко шо треба, топ е.
  [​IMG]
  И ваков само зелен, и двата лака за маникир, matte и nude. И оние сјајчињата ко за секој ден се одлични, на стискање од 75 ден.
   
 20. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Задоволна сум од продуктите само моливот за очи ми е многу тврд и тешко се нанесува...