1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

  1. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски



    Ги имаш во различни цени,баш сега гледам во каталогот, Color & go ти е 99 денари, multi demension лак за нокти со xxxl сјај ти е 135 денари...имаш и за француски маникир тие се 125 денари...значи цените се тука некаде од 100 до 150 денари...јас лично немам користено лакови бидејќи си ги грицкам ноктите :( и незнам кој да ти го препоачам :$[/quote]


    Фала многу,ми се допаѓаат мене сите лакови што ги имаат ги имам видено сите на страната нивна ама немаат напишано од прилика која цена во која држава колку се :) Сепак фала уште еднаш ;)
     
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Денес си ги купив овие од Шатци
    [​IMG]
    [​IMG]
    и задоволна сум од двете. :inlove:
     
  3. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Уште пред 3-4 години си купив едно сетче со сјајчиња и преубави ми беа,вака нешто беа
    [​IMG]

    А после си купив вакво,уште го имам
    [​IMG]

    А купив и лак,оној за мат ефект. Задоволна сум од сите работи,а планирам и да си прикупам нешто од Есенс :)
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MaxyMax

    MaxyMax Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    99
    Пред извесно време си купив руменило и искрено никогаш позадоволна не сум била...многу природно изгледа, долго време трае и е со многу пристапна цена....сјајчињата исто така ми се преубави....
     
  5. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Вчера си земав од есенс едно вакво, го пробав откај другарка од Австрија и супер беше, немаш тежина на кило пудра а покрива се.
    [​IMG]
    Е сега јас бев во Јуник во Центар и имаше многу малку работи останато. Јас барав некое сјајче ама сјајчиња јок. Знаете каде на друго место низ Скопјево ги има производите?? Јас прашав и во Шатци и во Ким, тие ме гледаат како да ги прашувам од каде тргнува авионот за Марс. :D
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Во Бисер, парфимерија Ри-ма, одма до ONE, оваа линија ја држат само Еликсир, Јуник и РИ-МА што ти ја спомнав.
     
    На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    девојки,задоволни ли сте од лаковите на essence?! :?:
     
  8. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    да! јас лично барем,да :lol: долго траат ептен,а и не се лупат,колку и да ги ставам во вода :)
     
  9. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543

    Колку е пудрата? :)
     
  10. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Не е пудра,коректор е а иначе е 175 ден. :D
     
  11. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Jас имам 27 бои на лакови иии сум презадоволна ми држат и до 10-11 дена јас си ги купувам во лјублјана и стварно знаат да свршаат работа иначе од есенс имам и пудри stay all day и одлични ми се имам и креонии маскари се за ноктии сенки.... баш се супер
     
  12. Devica88

    Devica88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Јас пред некој ден си земав камена пудра од Есенс и задоволна сум,со течната одоздола што ја користам даваат супер ефект :rofl:
     
  13. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Преодлични се во однос на цената...само лошо е што немаат тестери, па не може да си ги пробам. Сјајче купив на среќа, ми се погоди и боја и мирис, па еве два пати си купувам одново.
     
  14. duplo.a

    duplo.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    7
    Со исклучок на комплетите од по 4 сенки што се покажаа како премногу суви, се друго што сум испробала од фирмава е одлично :D
     
  15. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    [​IMG]

    Essence Smokey Eyes Set
    За 150 денари е супер. Јас ги користам за навечер, а мајка ми како секојдневна шминка и изгледа одлично и така и така.
    Планирам да си купам уште некој продукт на Есенс зошто сум задоволна од квалитетот.
     
  16. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Лаковите Multi Dimension ги нема повеќе :(
    ама затоа colour & go имаат прекрасни нови бои, се заљубив во овие два, едвај чекам да ги прошетам :D

    [​IMG][​IMG]
     
    На Lepaaa, rossonerka и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  17. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    [​IMG]
    Не можам да прекинам да им ги фалам моливчињата за очи. Прво си купив баш вакво црно, а пред некој ден и бело. 75 денари, трае цел ден, не се размачкува, јака боја. Се мерачам сега и некоја сенка да си земам, а богами и лак оваа бојава накај бордо што иде многу ме плени....
     
  18. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    јас имам крем за лице... навистина ми се допаѓа, ми го исчисти лицето... друго ништо не сум пробала... но во план сум да купам...
     
  19. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    И јас ја зедов оваа, и сум (изненадувачки) многу, многу задоволна. Предобра е четката за тие пари.
    Многу сум задоволна и од:
    [​IMG]
    Имам ваква љиљакова и ко за беља првиот пат се зашлапав ко со обична сенка, едвај се избришав. Со права четка и нанесување и количина ко шо треба, топ е.
    [​IMG]
    И ваков само зелен, и двата лака за маникир, matte и nude. И оние сјајчињата ко за секој ден се одлични, на стискање од 75 ден.
     
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.268
    Задоволна сум од продуктите само моливот за очи ми е многу тврд и тешко се нанесува...