Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. Katty52

  Katty52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.778
  Допаѓања:
  13.531
  Пол:
  Женски
  Каде имаат полн штанд на есенс? Секаде е празен
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  3.380
  Пол:
  Женски
  Каде ги има новите кармини this is me и која цена се?
  this-is-me-lipstick-11-tot-20.png
   
  На EMoonlight и Adriana.O им се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.778
  Допаѓања:
  13.531
  Пол:
  Женски
  Ги донесоа ли кај нас? 564E6264-73E9-4736-8566-D6F2CE6B18EC.jpeg 3DBEF0DF-0AC1-4E53-B452-41EBCE30C6AD.jpeg
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  Ja koristam pudrata na Esens i sum prezadovolna.
   
 6. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Kolku se hajlajterite na essence i dali se dobri?
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.660
  Пол:
  Женски
  Која маскара би ја препорачале од Есенц за волумен и интензитет?
   
 8. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  10.142
  Пол:
  Женски
  Црната со зелено е предобра
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.660
  Пол:
  Женски
  Сеа гуглав... Lash princess?
   
 10. Elenpelen

  Elenpelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Ја користам Volume&curl, во бело кутивче со зелено капаче. На поминување ја купив, онака-ај да пробам, а излезе преедобра, пак иста ќе земам.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Rozevata so crno napisano. Ne mi e pri raka da ti pustan slika. Prezadovona sum i gustina i volumen
  Mislam nea crazy volumen taka nes pisese ne sum sig
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. N.2106

  N.2106 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  17.939
  Пол:
  Женски
  Маскарава ја нема повејќе во продажба, или јас неможам да ја најдам?
  Screenshot_20191118-142824.jpg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  [​IMG] мене оваа ми е најдобра
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.660
  Пол:
  Женски
  Фала ви на сите, ја земав црната со зелени букви. Ќе видиме како ќе се покаже.
  :D
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  828
  Screenshot_20191212-223110_Chrome.jpg Кој е најдобар од овие?
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.203
  Допаѓања:
  69.688
  Пол:
  Женски
 17. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  10.739
  Пол:
  Женски
  Од палетите за очи од која сте задоволни?
   
 18. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам шарената ама имаат разни варијанти. Баш се исто интензивни кога ќе ставиш како во кутивчето. Во мојата се сите сјајни, не знам за другиве.
   

  Прикачени фајлови:

  На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Девојки дали ја имаат донесено кај нас новогодишнава палета?
   

  Прикачени фајлови:

  На EMoonlight и joy1 им се допаѓа ова.
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  3.380
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да ги донесат! (Ако ги донесат)
  FB_IMG_1580759592260.jpg
   
  На poppie, MayDiamonds, kate89 и 7 други им се допаѓа ова.