1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

  1. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.414
    Пол:
    Женски
    Некој дали може да сподели искуство со оваа пудра. Screenshot_20200207-082935_Gallery.jpg
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Фина е за секој што нема потреба од голема покривност. Лесна е на лице и повеќе е за комбинирана кожа. На слики изгледа одлично.
     
    На TutiFuti и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  3. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ако може некој да ми даде споредба помеѓу лаш пронцес зелената и водоотпорната? Од зелената имам потрошено повеќе од 5 и ми е супер само што малку ми се пресликува бидејќи имам долги трепки, па се мислам дали да ја пробам сега новава.
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Карминот freaky, од новата колекција, не знам колку е нова ама заедно со лакчињата во иста боја... изненадувачки добро.
    Обожавам таква нијанса, а за квалитетот браво... доста се имаат подобрено, ептен е трајно карминчето.:clap:
     
    На Luminary и rumcherry им се допаѓа ова.
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Дали некаде ги има светливе нијанси? Посебно ме интересира за таа долу десно.
    essence-the-blush.jpg
     
    На kate89, Salome, rumcherry и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Aquanalia

    Aquanalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Dali ja imate probano paletava i kako ste zadovolni?
     

    Прикачени фајлови:

  7. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Девојки, дали ги има четките од Essence кај нас?
     
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Ги има во ДМ.
     
    На Ruza.Ruzica му/ѝ се допаѓа ова.
  9. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    2.678
    Пол:
    Женски
    Повлечена е од продажба.Во Дм можеш да погледаш во делот на расподажба .Имаа на работи на попуст на шминки не знам како се вика ама обично што се повлечени производи се на некој попуст и таму ги излозуваат.Во Дм.

    Повлечена е од продажба,Повлечена е од продажба.Во Дм можеш да погледаш во делот на расподажба .Имаа на работи на попуст на шминки не знам како се вика ама обично што се повлечени производи се на некој попуст и таму ги излозуваат.Во Дм. Квалитето ни не беше нешто добар .Другарка ми ја имаше.Пробај нa Wet n Wild сенки поволна цена и одлична пигментација и квалитет.

    За Еssence можам дака кажам што плаќааш тоа и добиваш.Имаат лимитирани колекции, или некој производ многу ми се допаѓа го користам ..некое време и одам да го барам повлечен, дрг некои производи променета формула...Сенките се ефтини тие палетите, но кога ставам иако 3 различни бои стануваат како една се ставив прајмер,коректор фиксирање со камена пудра со сенка тоа е што е.Пудрите им се ок после 5 часа како да немам ништо ставено иако имам сува кожа.Лаковите за нокти им се супер ми се допаѓаа, маскари така/така.Повеќе се почетници кои што сеуште се нови во шминкањето и доста се поволни.Еssence МОЖАМ ДА КАЖАМ дека ми е првата шминка што сум ја почнала да ја користам и нема ништо против нивната шминка само сакам да кажам што мислам.
     
    Последна измена од модератор: 9 мај 2020
  10. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.414
    Пол:
    Женски
    Оти се повлечени ?
     
  11. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    2.678
    Пол:
    Женски
    Мислам затоа што беше лимитирана колекција есен /зима 2020 затоа што имаа нова колеција пролет/ лето.
    Ова им се нови производи некои ги има кај нас ги имам забележено , а пак некои не. Makeup-2020-novita-essence.jpg
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Есенс или имаат предобри производи или многу лоши. Сенките им се ок за почетници, но за таа цена попрво би купила Голден роуз, Револушн, Вет н вајлд. Кармините им се солидни, моливите за уста исто, сетот за веѓи е супер, гел лаковите исто, маскарите и тушевите за очи им се скоро сите добри и ми се допаѓа што имаат различни четки за сечиј вкус. Руменилата доста ги подобрија во однос на трајност и бронзерите многу лесно се блендаат. Течните пудри не ми се допаѓаат воопшто, а мат коректорот ми се допадна. За таа цена и не ми е криво ако нешто не ми се погоди, но секогаш прво барам рецензија на јутуб.
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.414
    Пол:
    Женски
    Аха.јас живеам во Германија и сеуште ги има по цена од 5 € мислам не се повлечени.
     
  14. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    2.678
    Пол:
    Женски
    Во Германија има и доста поглем избор на козметиката Ессенс има мислам и други производи што ги немаме тука барем јас така мислам.
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ја пробала ли некоја Есенс лаш принцес водоотпорната? Задоволна сум од зелената, но трепките ми допираат на капаците и ми се пресликува, па се мислев дали да ја пробам оваа.
     
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Јас не би зимала водоотпорна заради тоа што тешко се вадат, и со самото вадење паѓаат многу трепки.
    И мене Есенс розевата ми се пресликуваше затоа и не ја сакав.
    Не сум ти баш од помош ама не препорачувам многу водоотпорни маскари.

    Најзадоволна од маскара сум од Мејбилин Lash sensational, а последно ја пробав Euporic на Авон, и сум премногу пријатно изненадена.
    Ако Мејбилин ми е 10/10 маскара, оваа би била солидна 8,5/10. Добра замена, ако некој сака да проба нешто ново.
     
    На EMoonlight и Elence93 им се допаѓа ова.
  17. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Ги има кај нас. Не заменува пополнување со сенка или молив ама дава малку појака боја на веѓите. Јас го користам од кога веќе ќе ги пополнам или самостојно ако не носам шминка.
     
    На buba4e89 и Arja им се допаѓа ова.
  19. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Дали некој го забележал ова кај нас?
    [​IMG]
     
  20. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Дали некоја го има користено лаков? Ме интересира дали се исплати односно дали навистина лакот за нокти трае подолго од вообичаено?
    Capture.JPG