1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

  1. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.028
    Допаѓања:
    5.889
    Во кое дм го имате видено? Не можам никаде да најдам
     
  2. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    3.816
    Во Капиштец но го видов пред 10тина дена, баш го пробав на рака, имаше на рафтот 4-5 останати.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.634
    Допаѓања:
    29.238
    Пол:
    Женски
    И јас и @Anabelle.Amorette сегде го бараме и никако да го начекаме. Баш планиравме во капиштец да ѕирнеме, се надевам ќе го најдеме.
     
    На raww и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  4. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.028
    Допаѓања:
    5.889
    Кажете дали ќе го има
     
  5. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    328
    Пол:
    Женски
    Дали ја имате видено кремава сега во скоро време? Т.е мене ми е пудра:lol: Само не можам да ја најдам во мојот град, па не знам дали скроз ја нема или може да се најде во Скопје:(
     

    Прикачени фајлови:

  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.726
    Допаѓања:
    80.892
    Пол:
    Женски
    Го купив гелов за веѓи неодамна зашто конечно ја начекав посветлата нијанса. Со недели ја немаше во најблискиот ДМ кај што најчесто пазарам и си реков ете ми прилика.

    Сакав да му дадам шанса на гелов зашто периодов и не се шминкам нешто многу, па нешто вака лајт ептен ми одговара и за веѓите. Да ги држи на место за да се средени и да им дава малку боја, димензија.

    [​IMG]


    И не знам дали ми се свиѓа или не. Океј е, си ја врши функцијата за веѓите да изгледаат средено, ама не ми е доволно пигментиран.

    Исто така, четката ми е малку терсене за нанесување. Можела да биде малку потенка на пример, за да биде попрецизна и да можеш да натапкаш попрецизно за да „доцрташ“ по некое влакно тука-таму.
    И дефинитивно му фали повеќе пигмент. Не знам дали само најсветлата нијанса е послабо пигментирана или такви се сите, ама ете мене лично ми фали да е нијанса појака бојата.
    Од друга страна, ова и не е така страшно зашто нема како да се утне и да се стави премногу па да личи веѓата на крем банана. :D
     
    На OmniaVanitas и Flower27 им се допаѓа ова.
  7. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.718
    Допаѓања:
    14.308
    Пол:
    Женски
    Гелов гo користам сигурно едно 5+ години, а последниве 2 во комбинација со маркерот на NYX. Дефинитивно не е производ кој се користи самостојно, доколку сакаш подефинирани веѓи или да пополниш празнини.
    Пробај да го нанесуваш во двата правци, од слепоочницата према носот и обратно зачешлувај нагоре од коренот на носот према слепоочницата. Вака остава повеќе боја.
     
    На simoncelicius и Mishela им се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.726
    Допаѓања:
    80.892
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам, фала ти. Одамна го мислам ама еве дури сега му дојде редот да го пробам. Чуден ми е, најверојатно дека не сум навикната - со години користам молив и spoolie четкичка.
     
    На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Мене ми е одличен само не е за самостојно користење како што рече Avery. Јас прво со молив па него го ставам. Супер ми е вака сега зависи и што ефект сакаш да постигнеш.
     
    На Medea., Mishela, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас го користам веќе пола година и многу ми се допаѓа ,баш поради тоа што некско ми дава природен изглед на веѓите без да бидат нападни.
     
    На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.726
    Допаѓања:
    80.892
    Пол:
    Женски
    Не сакам ни јас нападни веѓи. Никогаш не сум ги исцртувала за да изгледаат вештачки ко од шаблон извадени, такви веѓи воопшто не ми се по вкус. Само нежно пополнувам малку со молив за да му дадам димензија на ликот зашто ми се многу светли. Ништо повеќе.

    Го купив ова со намера да ми го замени моливот за веѓи зашто побргу ги средувам веѓите со гелот него ли да пројдам прво со молив па со четка да доизблендам. Ова ми се чинеше како 2во1, ама не ми е доволно пигментирано и нема да ми одговара со појака шминка на пример. Пак ќе ми треба малку молив, а мене намерата ми беше да пројдам без молив, ова да ми биде замена дури и во такви ситуации кога би имала фул шминка. За секој ден супер ми брка работа, за нешто повеќе порадо би користела малку молив како и досега.
     
    На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.776
    Допаѓања:
    5.124
    Пол:
    Женски
    Гелов е врв! Го користам во комбинација со сетот за веѓи од Катрис (како две сенки што е). Одлично ги расчешлува и дефинира влакната и не мрдаат потоа. Единствена маана е што четкичката е подолга, но се навикнав. Порано го користев тој што го спомнувате, но верувајте овој е далеку подобар.
    4059729382375.png
     
    На OmniaVanitas, Dpokahontas и mssuniquee им се допаѓа ова.
  13. grandinquisitor

    grandinquisitor Активен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2022
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Дали знаете каде може да има од long lasting карминиве, тие во обичното црно паковање? При крај ми е тој што го имам, го барав да го купам пак и не можам да го најдам по дм-иве. И во кит-го проверив го немаше, носат само од тие во бело паковање со колаген. Скроз долго трае, а нијансава 01 најпогодена ми е, се надевам уште го произведуваат. [​IMG]
     
  14. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    2.425
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    Дали им се добри овие производи? Ги гледав, ама се мислев како си ја вршат функцијата?
    [​IMG]
    Ова исто дали го има некој пробано?
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.776
    Допаѓања:
    5.124
    Пол:
    Женски
    Обоената маскара за веѓи е многу убава, можеби 10 пати ја имам купено. Четката е мала и практична, дава боја и убаво ги расчешлува. Но доколку сакаш баш да не мрда ниту едно влакно со часови, ја препорачувам Есенс fix it, розево пакување е, како маскара изгледа. Но таа е проѕирна.
     
    На mssuniquee, EMoonlight, Polyincognito и 2 други им се допаѓа ова.
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.961
    Допаѓања:
    14.315
    Пол:
    Женски
    го имам гелот безбоен за веѓи и не е лош. Добро си ја врши работата.
     
    На marsilia му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.726
    Допаѓања:
    80.892
    Пол:
    Женски
    Пишете ако некоја од вас купи некоја од новите маскари, линијата се вика Lash like a boss.
    upload_2023-6-19_22-44-5.png
     
    На EMoonlight и koritsaki им се допаѓа ова.
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.776
    Допаѓања:
    5.124
    Пол:
    Женски
    Ја имам водоотпорната и е многу убава на почетокот, но брзо се суши. Можеби само таа верзија е таква, бидејќи гледам дека од другите две се многу задоволни.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.154
    Допаѓања:
    104.522
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од i love extreme водоотпорната маскара?
     
  20. Medea.

    Medea. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2022
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    super_precise_eyeliner_open_500x500_crop_center.png
    Го има ли овој туш во мк?