Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

 1. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  674
  Секој ден. |-)
   
 2. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  ретко. со мама почесто за ситници а со тато не се карам скоро ич .
  со братми почесто :devil:
   
 3. monkey-girl

  monkey-girl Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  секој ден .. посебно со татко ми ]:) не поминва ден без да се скараме за нешто макар и за ситница ама во денот мора да се скараме ..
   
 4. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Со татко ми не се карам,туку со него најмогу се слагам.Ама,со мајка ми?!-Секоја минута,и тоа за глупости!!! :devil: :@ :envy: ]:) |( :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Со татко ми ретко, со мајка ми скоро секој ден :fubar: :D
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.338
  Допаѓања:
  7.933
  Пол:
  Женски
  Со татко ми многу често...скоро секој ден
   
  На oneday му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.977
  Пол:
  Женски
  Најчесто се карам со сестра ми.
  Отсекогаш сме биле на различна фрекфенција.
  Порано мислев дека не се согласуваме баш најдобро затоа што е помала од мене 3 години, па некако мислев дека возраста влијае врз тоа. Таа 13, јас 17 - се чини како голема разлика. Ама сега на овие години 19-22, не е баш голема разлика во однос на созреаноста. Се повеќе сфаќам дека едноставно сме премногу различни, па затоа не се согласуваме.
  Со мајка ми ретко се карам, со неа и ретко се гледам, па кога ќе ја видам низ дома само сакам да и кажам што ми се случува. Немаме време да се караме :wasntme:
  А со татко ми знаеме да се збуфтаме за без потреба, па после 15 минути да се смееме за нешто, како ништо да не се случило :)
   
 8. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  аууу секој ден , секоја минута, секоја секунда , па неможи се по нивно и јас сум инает ;) :punch: (секој ден со брат ми, како пракса ни е ,(адет) ) :D
   
 9. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден :D
   
 10. zaguben

  zaguben Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Машки
  Поминаа години, години , години. Веќе не се ни сеќавам кога беше последнот пат кога сум се скарал со моите.
   
  На Ilusionist му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Со брат ми знам да се карам доста често за некои ситници инаку со мајка ми и татко ми знам да им кажам све што мислам кога ќе ме изнервираат,или мајка ми ќе ми свика па малку уценување јас тука :devil: ама се е океј немаме некои чести и страшни расправии. :)
   
 12. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Јас се карам само со мајами оти во ништо не се сложуваме снаа и свекрва шо се вели повејке си живеат :rofl: :rofl: а со татко ми не ни памтам кога последно се скаравме!!!!
   
 13. MorganMonroe

  MorganMonroe Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  42
  па стално :D таква е нашата љубов :lol:
   
  На ivona29 и sweet-star им се допаѓа ова.
 14. Juliaa

  Juliaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Секој ден се карам со сестра ми и со мама, а со тато малку поретко.
   
 15. Blondy.92

  Blondy.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  63
  Порано често се карав со моите и брат ми, но во последно време пу пу не сме се скарале асално :D
   
 16. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  па последниов месец немаме мислам дека ден пропуштено :devil:
   
 17. LikeDomino

  LikeDomino Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  25
  Со татко ми воопшто не се караме, можеби од причината што последните 5 години тој работи во странство. Но и порано кога работеше овде не се каравме. Со мајка ми се закачуваме за ситници но бидејќи јас многу обожавам да се инаетам :lol: знам да направам и поголема кавга. А со брат ми се караме, но не секогаш, се има случувано да не се скараме по 3 до 4 месеци.
   
 18. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  9.064
  Пол:
  Женски
  Ние дома си имаме една узречица:
  Ако нејкеш да се скараме, не ми прај муабет... :D

  Саглам карање сега поретко, откако јас и брат ми излеговме од пубертет, ама за рчка може да си најдеме во секој муабет. Ама ништо страшно не е тоа. :)
   
 19. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  11.559
  Пол:
  Женски
  Па со тато многу, многу ретко, а со мама и со сестра ми ден нема а да не се подзакчиме за нешто! :D :P :geek:
   
 20. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  Со мајка ми и татко ми никогаш, ама со сестра ми често