Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

 1. tofi

  tofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  13
  Никогаш ... :lol:
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Не често,ама кога ќе се скараме..ууу лошо е тоа :D

  Најчесто јас сум "виновна",зошто постојано ми се мешаат во животот,и сакаат да играм како што свират.Епа не сум мала веќе,си имам своја музика :D
   
 3. Taylor97

  Taylor97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  641
  Па со мајка ми доста често, но за кратко време ни минува лутината :D а со татко ми ретко :D
   
 4. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  избегнувам да се карам со нив кога ќе почнат да се караат им премолчувам и ќе видам дека е монотона кавгата па мора да прекинат :D
   
 5. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Со мајка ми се карам секој ден, за разлика од тоа со татко ми многу ретко се караме и секогаш сме во добри односи :)
   
 6. vampgirl

  vampgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Па пубертетски мора... :)) Не, се караме, но не пречесто. За ситници и глупости ќе ме чепнат и избувнувам. Нема аир кај мене од чистење и тие се обидуваат тоа да ми го сменат. Инаку за друго караници нема. Одлично учениче, послушно... :P
   
 7. Pou01

  Pou01 Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Со братми секој ден , а со родителите една до два пати неделно ПРИЧИНА - излегување :rofl:
   
 8. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Со моите родители се карам скоро секој ден особено со мајка ми, бидејќи многу брзо избувнувам и предизвикувам кавги. Додуша, и таа ме нервира намерно :o Шта чеш, пубертет :rofl:
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  со мајка ми скоро секој ден,ако 1 ден помине без конфликт,наредниот надокнадуваме,исто е и со брат ми :)
  со татко ми ретко,уствари и ретко комуницираме..
   
 10. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Многу ретко. Избегнуваат конфликти со мене. :D
   
 11. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.880
  Пол:
  Женски
  Во последно време со мајка ми скоро секој ден, ее па денот неможе да помине без да се искараме и тоа за ситници ама брзо ни поминува лутината и после одма :hug: :hug: , исто и со сестра ми, а со тато ич не се карам, јас и него најубаво си се сложуваме :D
   
  На Kaylie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Многу ретко се карам со мајка ми... :)
   
 13. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Со татко ми ретко скоро никогаш :)
  но затоа со мајка ми и со брат ми скоро секој ден и тоа за ситници :lol: 8)
  се разбира кај се видело брат и сестра да се сложуваат посебно кога тој е поголем од тебе 6ипол години |(
  .. и по 5 минути како ништо да не се случило (хаха ова важи само за мајка ми)
   
 14. kompijuter

  kompijuter Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Па, понекогаш ;)
   
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  сега само што ми се развика аман господе секој ден ми се дери мајка ми без причина многу е негативна се јас си го окркувам |( :@
   
 16. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  и кај мене истото :talk: :talk:
  само за вакви глупости се караме и со татко ми се карам ама поретко..а најчесто со двајцата се карам заради брат ми..тој нешто че се задева и јас крива и мене че ми се дера...а јас па неможам да издржам да не му вратам...(мислам фала богу ко не сум јас крива и неможам да трпам)...мислам НЕПРАВДА!!!...и така кавгите почнува..и нема ден да не се скараме..особено со мајка ми само си се контраме.. :|
   
 17. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Ич. Се е на смешки :)
   
 18. loveisshit

  loveisshit Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  26
  Со мама секојдневно, ми ја пука главата со тоа нејзино чистење на чисто :D
   
 19. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  исто и кај мене :D
   
  На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  со мајка ми и брат ми скоро секој ден хаха.. ама онака чисто за глупости па одма се смируваме :)