1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

  1. peterpan30

    peterpan30 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    6
    mn retko no i sekoj den zavisno od situacijata uslovite etc ..
     
  2. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Во последно време воопшто не се карам со ниеден од нив, се слагам со се што ќе кажат а и тие со мене :)
     
  3. sunny1

    sunny1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    12
    еднаш месечно,само пред да добијам :lol:
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Ме караат ако не сум напишала домашна, а седам пред компјутер. :tmi:
     
  5. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Секој ден. :D :|
     
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Секој ден се карам ,понекогаш ми е интересно не да се караме јако онака се контриме само :D и пак јас победувам на крајот :lol: разгалена една срам да ми е :P
     
  7. RedButterfly

    RedButterfly Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    секој ден-.-
     
  8. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    јас немам родители тaтко ми почина кога имав 5 години а мајка ми пред 1 година со неа имав секојдневни расправии во умерeна доза се рабира тогаш ми сметаа бев љута а сега се би дала да се врaти тоа време и тие караници :( :) :*
     
  9. ivona29

    ivona29 Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    hahahaha skroz isto :)
     
  10. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Со татко ми не зборам со месеци.
     
  11. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Да ме прашаа пред година дена колку често се карате со вашите родители одговорот ќе беше 24/7 :devil: ич не се соглаувавме ич.
    Сега е се променето карањето е се по ретко и обично се карам со татко ми но не е исто како пред тоа. Научив да ги разбирам и сфатив дека всушност се што ми кажувале имале право ама тогаш си мислев дека се јас знам. Не сум и сега порасната 16 години не се многу, имам уште многу да поминам и научам во животот ама ете со моите родители се разбирам и не се караме често. Мило ми е за тоа нема поубаво нешто од тоа со родителите да се има разбирање и да се посоветуваш со нив за некоја одлука.
     
  12. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Доста често сто пати на ден нема ден да не се скарам уххх :D :D :D :lol: :lol: :lol: :?:
     
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Одговорив порано, но сега е друго.
    Сега скоро ич не се карам со родителите, т.е тие ме караат и јас им ќутам и им исполнувам желби. Сега сестра ми почесто се кара, а порано ми се исмеваше и велеше дека нема да била таква она. Сега јас и се смеам и таа го урочува пракетот од гледање. :D
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Никогаш се немам карано со моите родители. Ниту еднаш не сум им викнала ниту пак сум се карала..
    Секогаш сме решавале се' со разговор..

    Познавам девојчиња кои викаат на своите родители, па дури и ги навредуваат и се тоа ми е ужасно ниско, страшно и некултурно..
     
  15. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Паа кога сум во право знам да се инаетам и да биде по мое, а коа сум си крива си молчам и си ги слушам :D
     
  16. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Ете... сега и до тоа стигна... почнавме да се караме за во тоалет кој ќе оди..
    Ах.. откаченки сме си... малку?
     
  17. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Разликата на години и како јас гледам на работите со начинот на живот што го имале и сега полека како им се наметнува им прави некогаш мали проблеми на родителите .Не се карам,несакам гласно разговарање дома и трескање врати или слично не гледам решение такво со нив .Единствено со докази и факти настапувам ако треба да убедам за нешто и нема карање .Најчесто ме вадат од кожа кога неможат да се прилагодат ( и совладаат ) на новата технологија што е потребна (во денешно време ) за побрз,посигурен ,и поубав живот.Разбирам дека за нив се несвојствени одредени работи но мора да се прифатат :!: .Карањето јас го разбирам како некултрно дрско однесување ,разговори со висок тон и непочитување.Колку и да имаме различни ставови (што не ни се поклопуваат) ке може да се истолерира од двете страни кога се има мир и спокој во куќата .Кога има тензија инаети ,преголемо его и некултура само ке се тоне во депресии и непочит .Таков живот немаат ни животните .. Подобро сам ,отколку да нема разбирачка,подршка и мотивација од најблиските :!:
     
  18. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Многу ретко :)
     
  19. huliganka

    huliganka Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    pa najchesto se karam so mama zasto od ovoj pubertetov sekogas sum nervozna i takvi stvari najcesto sum nervozna bez pricina i se na mama i se isturam,sekogas docna sfakam i probuvam da se popravam ali nekako ne biduva,najcesto posle iskacanje(petok/sabota) sum nervozna najmnogu koa ke se vratam od nadvor.....nekoj u slichna situacija? :)
     
  20. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Некогаш кога ме провоцираат им враќам па настанува караница, а некогаш само се повлекувам в соба и не им се појавувам цел ден пред очи.. така да, секој трет ден :D