Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

 1. peterpan30

  peterpan30 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  6
  mn retko no i sekoj den zavisno od situacijata uslovite etc ..
   
 2. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  Во последно време воопшто не се карам со ниеден од нив, се слагам со се што ќе кажат а и тие со мене :)
   
 3. sunny1

  sunny1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  еднаш месечно,само пред да добијам :lol:
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.667
  Пол:
  Женски
  Ме караат ако не сум напишала домашна, а седам пред компјутер. :tmi:
   
 5. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Секој ден. :D :|
   
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Секој ден се карам ,понекогаш ми е интересно не да се караме јако онака се контриме само :D и пак јас победувам на крајот :lol: разгалена една срам да ми е :P
   
 7. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  секој ден-.-
   
 8. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  98
  јас немам родители тaтко ми почина кога имав 5 години а мајка ми пред 1 година со неа имав секојдневни расправии во умерeна доза се рабира тогаш ми сметаа бев љута а сега се би дала да се врaти тоа време и тие караници :( :) :*
   
 9. ivona29

  ivona29 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  hahahaha skroz isto :)
   
 10. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Со татко ми не зборам со месеци.
   
 11. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Да ме прашаа пред година дена колку често се карате со вашите родители одговорот ќе беше 24/7 :devil: ич не се соглаувавме ич.
  Сега е се променето карањето е се по ретко и обично се карам со татко ми но не е исто како пред тоа. Научив да ги разбирам и сфатив дека всушност се што ми кажувале имале право ама тогаш си мислев дека се јас знам. Не сум и сега порасната 16 години не се многу, имам уште многу да поминам и научам во животот ама ете со моите родители се разбирам и не се караме често. Мило ми е за тоа нема поубаво нешто од тоа со родителите да се има разбирање и да се посоветуваш со нив за некоја одлука.
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Женски
  Доста често сто пати на ден нема ден да не се скарам уххх :D :D :D :lol: :lol: :lol: :?:
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.667
  Пол:
  Женски
  Одговорив порано, но сега е друго.
  Сега скоро ич не се карам со родителите, т.е тие ме караат и јас им ќутам и им исполнувам желби. Сега сестра ми почесто се кара, а порано ми се исмеваше и велеше дека нема да била таква она. Сега јас и се смеам и таа го урочува пракетот од гледање. :D
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.459
  Пол:
  Женски
  Никогаш се немам карано со моите родители. Ниту еднаш не сум им викнала ниту пак сум се карала..
  Секогаш сме решавале се' со разговор..

  Познавам девојчиња кои викаат на своите родители, па дури и ги навредуваат и се тоа ми е ужасно ниско, страшно и некултурно..
   
 15. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  919
  Паа кога сум во право знам да се инаетам и да биде по мое, а коа сум си крива си молчам и си ги слушам :D
   
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.667
  Пол:
  Женски
  Ете... сега и до тоа стигна... почнавме да се караме за во тоалет кој ќе оди..
  Ах.. откаченки сме си... малку?
   
 17. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.486
  Разликата на години и како јас гледам на работите со начинот на живот што го имале и сега полека како им се наметнува им прави некогаш мали проблеми на родителите .Не се карам,несакам гласно разговарање дома и трескање врати или слично не гледам решение такво со нив .Единствено со докази и факти настапувам ако треба да убедам за нешто и нема карање .Најчесто ме вадат од кожа кога неможат да се прилагодат ( и совладаат ) на новата технологија што е потребна (во денешно време ) за побрз,посигурен ,и поубав живот.Разбирам дека за нив се несвојствени одредени работи но мора да се прифатат :!: .Карањето јас го разбирам како некултрно дрско однесување ,разговори со висок тон и непочитување.Колку и да имаме различни ставови (што не ни се поклопуваат) ке може да се истолерира од двете страни кога се има мир и спокој во куќата .Кога има тензија инаети ,преголемо его и некултура само ке се тоне во депресии и непочит .Таков живот немаат ни животните .. Подобро сам ,отколку да нема разбирачка,подршка и мотивација од најблиските :!:
   
 18. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Многу ретко :)
   
 19. huliganka

  huliganka Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  pa najchesto se karam so mama zasto od ovoj pubertetov sekogas sum nervozna i takvi stvari najcesto sum nervozna bez pricina i se na mama i se isturam,sekogas docna sfakam i probuvam da se popravam ali nekako ne biduva,najcesto posle iskacanje(petok/sabota) sum nervozna najmnogu koa ke se vratam od nadvor.....nekoj u slichna situacija? :)
   
 20. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Некогаш кога ме провоцираат им враќам па настанува караница, а некогаш само се повлекувам в соба и не им се појавувам цел ден пред очи.. така да, секој трет ден :D