Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

 1. a.l.i.s.i.a

  a.l.i.s.i.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Skoro sekoas koa sum domaa :devil:
   
 2. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Па преферирам да не се карам со нив.Сепак тие ми се родители и ми мислат добро.Така да од нив прифаќам и совет и критика.За се што треба да се договориме се договараме на мирен начин со разговор.
   
 3. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Многу често :(
   
 4. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  602
  воопшто не се карам со родителите затоа што ретко се гледаме :D едино преку телефон :rofl:
   
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.409
  Пол:
  Женски
  хм па еднаш во 1 час или пола, зависи ситуација :D
   
 6. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  1.739
  Допаѓања:
  48.693
  Порано доста почесто, сега искрено жалам зошто сум им се развикувала така.. а со баба ми - секој ден.. како детенце е, само многу повеќе се навредува - ако нешто не е задоволна, доволно и е да ја прашаш како си бабо и таа веднаш ќе најде закачка.. а со брат ми, порано многу, многу, многу се каравме, а сега воопшто.
   
 7. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Многу често, ама минува набрзина тоа, на крај па ќе се простиме. :D
   
 8. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.904
  Пол:
  Женски
  24/7 :D
  Си се караме и си се сакаме (не се којзнае какви караници обично мои глупости,како на пр.мои чорапи ќе најдат во кујна :$ т.е се се врти околу чорапите пошто на секој час си менувам и чорапи everywhere :wasntme: ) најважно е дека не може да ми држат лутина подолго од 5мин сепак единица сум им ;)
   
 9. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.780
  Допаѓања:
  5.403
  Пол:
  Женски
  барем еднаш неделно... обично јас карам, тие викаат добро и климаат со главата. :D
   
 10. Najubava09

  Najubava09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  108
  Ауу се карам со моите нон стоп посебно со мајка ми за некои ситници од типот ништо не работеш,не ми помагаш итн...
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Секој Божји деен :devil:
   
 12. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Секој ден и тоа кавги мислиш крв ќе падне а се караме за банални работи
   
 13. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога ќе паднам испит поради некоја глупава причина, а сум знаела и сум научила се и со месеци сум се спремала за него. И редовно ме прекоруваат ако пцујам.
   
 14. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  66.082
  Пол:
  Женски
  ретко многу ретко ... кога нема да ми одат по газето тогаш или дома востание :angel:
   
 15. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Порано беше по често , а сега ретко :)
   
 16. bonitacika

  bonitacika Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  21
  никогаш :)
   
 17. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  често ама за могу глупави работи хаххахах,...
   
 18. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Паа..Речиси секој ден за глупости! :/
   
 19. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Па многу ретко, скоро ич, некогаш ептен ако ме изнервираат за глупости :devil:
   
 20. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  НИКОГАШ!