Kолку често се карате со вашите родители?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 23 октомври 2012.

 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.628
  Пол:
  Женски
  секоја ден :devil:
   
 2. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  13.625
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден :D
   
 3. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Не се караме често но кога и д аим спомнам нешто тие викаат само " да, добро, така е, така нека биде, ќе видеме, ќе го средам, " и на крај пак исто. :@
   
 4. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Па мајка ми е во климакс и бааѓи е нервозна :) односно расположението и е променливо,ама јас толерирам(многу) и затоа ретко се караме :)
   
 5. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Често и тоа за неκој мој глупости и за инаетов мој :P
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.037
  Допаѓања:
  131.965
  Пол:
  Женски
  Па често зошто сум магарешки инает и не попуштам и кога не сум во право. :wasntme:
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 7. la-nina

  la-nina Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  27
  нон стоп, па затоа избегавам да комуницирам со нив.. со нив само здраво, чао и толку ...
   
 8. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден, за било што.
   
 9. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.780
  Допаѓања:
  5.403
  Пол:
  Женски
  Во последно време јас карам, тие слушаат. :D
   
 10. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Преку година не се караме зошто ретко се гледаме. Моите на работа,по состаноци,јас со школо,јазици,тренинзи и милион други обврски и ќе се видиме на пола саат максимум. Навечер сите сме уморни и рано си легнуваме и утредента пак истото. Вака преку распуст може да се закачиме за некоја глупост ама и тоа поретко. Единствено сестра ми знае проблем да направ и зошто пубертетов и е дефинитивно лош период... :D
   
 11. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  48
  Ретко многуу јас сум си инат а моите ме толерираат прилично :lol: и се е под контрола има моменти кога ке "распукаме" ама ретки се :D
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.668
  Пол:
  Женски
  Во последно време, воопшто не се караме. Всушност, не ни можам да се сетам кога последен пат сме се скарале, можеби во трета година средно. :lol:
  Сметам дека нема потреба од урлање и дигање галама, зашто сѐ може да се реши со разговор, без дополнителни драматизирања. Тоа ми е покарактеристично за тинејџерите кои речиси секогаш се сметаат за несфатени, посебно од родителите. :)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Мнг Мнг Мнг реткоооо... Си имаме рабирање,обично се разфркаваме, се смееме, се решаваме на мирен начин... :)
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.315
  Пол:
  Женски
  Многу ретко , веќе се свикнавме по карактер кои сме што сме, посебно кога ќе ме видат мене изнервирана, не ме чепкаат , знаат дека ќе експлодира бомба, се шегувам, има расправии и сега , ама онака минливи , не некои со големи последици :D:D:D
   
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
  Ноооон стоп:sweat:
   
 16. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  5.613
  Пол:
  Женски
  Мн ретко
   
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.896
  Пол:
  Женски
  Мислев единствена сум што се расправам секој ден со мајка ми ама гледам дека не било така.
  Јас се карам со мајка ми секојдневно, постојано сме во војна.
  таа едно, јас друго и се така во круг.
  Не се сеќавам кога последно сме седнале мирно да разговараме и да пиеме кафе. Искрено не ми и фали тоа :tmi:
   
 18. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Пред да фатам дечко со мајка ми се каравме буквално секој ден секоја минута.
  Но потоа тие караници ги заменив со караници со дечкото.
  Па женава гледајќи ја таа ситуација,се сожали,и не ме ни ѓибаше.
  Знае дека сум исцрпена од други караници,така да ме поштедува.Ама сепак знаеме да прсниме и двете.
   
 19. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.054
  Допаѓања:
  37.901
  Мнoгу честo...секoј ден:lol:
   
 20. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Паа зависи.. со мајка ми има периоди .. на пример може некад 2 месеци ниеднаш ама некад у недела дена 3 пати.. а со татко ми секој ден..