1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kомат

Дискусија во 'Рецепти' започната од mackice, 12 јануари 2011.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  здраво дами...се ближи василица треба да се замеси едно убавоо коматче со паричка...па како го правите вие дамички поздрав
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Kомад

  Eве најдов рецепт за зелник,само што на српски е :)
  http://www.coolinarika.com/recept/starinska-pita-zelnik-sa-skopske-crne-gore/
   
 3. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Девојки, каков комад вие правите? Дали можеби некоја од вас има рецепт за добриот старински комад?
  Многу го сакам тој комад, но немам никаков рецепт, мајка ми прави некој модерен комад што повеќе е како лиснато неголи како комад, па ако некоја знае би ве замолила за рецепт.