1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kој купува за бебето?

Дискусија во 'Бебе' започната од crnamacka01, 4 ноември 2013.

  1. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Јас си купував алишта сама и креветчето си го купивме, мајками ми ја купи количката 3 во 1, седиштето за В кола, алишта, играчки, пари и златно ланче со крст, златна цуцла и за мене златно ланче. Свеки дури бев бремена ништо не купи демек не се купувало. После купи некои алишта, хранилката, дубак, играчки, пари, златно ланче и белегзија и мене приврзок.
    Играчки постојано купуваат и двете баби. А алишта јас сама си знам што ми треба и си купувам.
    Инаку сите пари од бебуш му ги собирам во касичка и мислам има повеќе од мене :). Планирам да му собирам пари и кога ќе порасти да му ги дадам или ќе му ги ставам на картица.
    Инаку јас се си одбрав, освен дубакот.
     
    На duffi, emkaemka и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
  2. Seduction

    Seduction Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.066
    Допаѓања:
    10.055
    Пол:
    Женски
    И ние скоро се сами си купивме. Поточно мм остави повеќето од работите јас да ги бирам. Неговите ни дадоа пари и ние купивме креветче и некој ситници. Моите учествуваа во повеќето работи, поточно мајка ми понекогаш идеше со нас за друштво и знаеше да купи многу работи за бебо, но јас ги бирав :$
    Свекрвата му купи напочеток некои алишта ама виде дека не му ги облекувам и како да се подналути ми преговори неколку пати демек на вас ништо не ви се допаѓа и мм убаво и кажа ако сакаш да купиш нешто подобро пелени или млеко или пак дади пари ние ќе купиме од тебе :D
    И сега така прави.
    Од моја блиска братучедка а и другарка истовремено добивме подарок хранилка и тоа баш како што сакавме од Chicco Polly слончето. Вујко ми ни даде пари за седиште во кола кое веќе и треба да го купиме и така.. Воглавно ние се си избравме :inlove:
     
    На Bebac, kukla21, Coco31 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Буквално се сами купивме.. поклони и носеа на повојница отпосле (главно облека).
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    Се сами му купивме,сакав се по мој вкус да му биде. Иако во двете страни ова е прво внуче буквално се тепаа кој што да земе, ние со мм им кажавме дека сакаме сами они можат накнадно да купат. Свеки не не послуша па додатно креветче му купи и пари и златник на малиов ни даде. Моите злато за мене и алка на малиов и пари. Ние ништо од никого не побаравме не сакав никого да обврзувам бидејки сметам дека тоа е наша обврска да му купиме на бебчо се што му треба. Да немав можности би почекала со одлуката да родам дете бидејки трошоците не завршуваат со купување на креветче и количка. :)
     
  5. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    И ние све сами купуваме...и на нашите им е прво внуче и од радост само купуваа..ама им дадовме до знаење дека не треба до толку трошкој...подобро да ни дадат пари или кога нешто навистина ќе ни биде потребно да купат ама ние ќе им кажиме...