1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kрема за раце

Дискусија во 'Тело' започната од jagotka123, 15 април 2012.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Речиси една година ја употребувам кремата за раце asso и многу е добра што употребувате како најдобра заштита на вашите раце?
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Го користам кремот од Илирија од секогаш. Никогаш не купувам друг. Рацете не ми „пукаат“. И кремот не е толку скап.

  [​IMG]
   
  На teddygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Па јас имам различни креми за раце и скоро секој ден ги менувам,а најдобри се:[​IMG]
  а овој го користам и за раце и за лице [​IMG]
   
 4. Lana255

  Lana255 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Во последно време го користам Avon Care Glycerine Hand and Nail Cream и многу сум задоволна. Ја омекнува кожата, не е премногу мрсна и брзо се впива, а плус и ги зацврстува ноктите ;)
   
 5. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Користам крема што една жена ја прави дома со билки, за сега од сите што сум ги користела најмногу ми се допаѓа не е многу мрсна и брзо упива ми ги прави меки рацете и преубаво мириса :)
   
 6. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  Исто и јас,всушност заборавам да ставам крем на раце ама понекогаш знам да си се мачкам и цел ден :D
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.317
  [​IMG]

  најдобрата крема за раце која кошта околу 80ден :inlove:
   
  На Anja98 и lola-86 им се допаѓа ова.
 8. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Веќе подолго време ја користам оваа крема. Прекрасно мириса и не е воопшто скапа, некои 40-50 денари.
  [​IMG]
   
 9. kucence55

  kucence55 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  И јас го користам истиот :)
   
 10. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Стварно е многу убав а и не е скап и прекрасно мириса. А рацете се многу меки и нежни :P
   
 11. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  користам еден од кам ,на лалиниа многу е убав а е 30 денари
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.651
  Пол:
  Женски
  Обично си нарачувам од Орифлејм и сум прилично задоволна.
  Моментално го имам овој, ама некако ми е многу воднест. :worried:
  [​IMG]
  Најзадоволна сум од колекцијата Силк - баш таков крем каков што сакам и густ и доволно парфимиран и хидратантен.
  [​IMG]
   
 13. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Јас си го зедов во мало пакување,некои си 50 ден,за во ташна,дека од ко ке ги измијам рацете ми се многу суви и груби,но од ко ке се намачкам од него прекрасни ми се рацете,макички и си мириса долго време.
   

  Прикачени фајлови:

 14. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам кремата од Орифлејм таа што е за раце и нокти и сум мн задоволна од неа
   
 15. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам колку чини оваа крема , многу луѓе се задоволни од неа , сакам да ја пробам
   

  Прикачени фајлови:

 16. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  ^Некаде околу 60-70 денари е.

  Најчесто ги користам кремите на авон кер [​IMG] а кога немам таква користам [​IMG] секогаш ја имаме по дома.
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Јас моментално овај крем за раце го користам и сум задоволна. Веднаш се впива и не е мрсен. Рацете ги прави меки и нежни :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF7197.jpg
   DSCF7197.jpg
   Големина на фајлот:
   92,4 KB
   Прегледи:
   249
 18. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Порано користев креми од Авон и Орифлејм. Пред некое време ја купив оваа:
  [​IMG]

  Презадоволна сум. Хидратантна е, убаво мириса и ептен е ефтина. Авон може вода да и носат. :)
   
  На strangewoman му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  земав една крема од аптека, мисс меџик се вика и ептен сум задоволна. цената и е 40 денари :)
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.007
  Пол:
  Женски
  Порано користев Nivea, а сега си користам Dove, рацете не ми се испукани и сум задоволна