1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kреми против акни

Дискусија во 'Лице' започната од dani.88, 28 јули 2011.

 1. dani.88

  dani.88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојки дали ја имате користено кремата против акни DIACNEAL и дали сте задоволни?http://www.athenspharmacy.com/photos/20061204131353AVENE%20DIACNEAL.gif
   
 2. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  крема против акни DIACNEAL

  ја користеше една моја другарка и многу е задоволна, само пред некој месец диакнеал веке престана да се произведува и сега има триакнеал усте подобра од таа (со три состојки внатре). вреди за парите
   
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Сум слушала за некоја крема од докторс :/
   
 4. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Пошто ги имам користено и докторс и триакнеал (диакнеал немаше), можам слободно да ти кажам дека кај мене поголем резултат имаше докторс кремчето. :) Евтино е некои стотина денари, па ни толку. Малку е гадно за користење, па можеш да го ставаш навечер. Мене лицето ми го смири бајаги. А триакнеал ми се чини беше некаде 950 денари, резултати скоро и да немаше. Да не даваш веднаш толку пари, пробај со нешто поевтино. Името и цената не мора да значат ништо. :)
   
  На TygaRess му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.576
  Допаѓања:
  80.657
  Пол:
  Женски
  Докторс анти акне е прилично добра крема, ја користев и за акни и како подлога за шминка, бидејќи тогаш ја користев пудрата на Менхетн, па ми беше одлична подлога. Ја сменив кремата кога ја сменив и пудрата.
  Инаку, задоволна бев од кремот, за брзо време ми ги снемуваше акните и единствена замерка ми е тоа што малце необично мириса. :)
  Други креми од ваков тип немам користено.
   
 6. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  На едно видео на Фемина за девојка која има голем проблем со акните кој колку толку го решава со шминка имаше оставено коментар дека за акните многу помага кремата ,,Здраве" (во плава кутија). Она што ме интересира е дали некоја од вас ја има користено и дали навистина помага.
   
 7. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  72
  Tanjic јас ја имам користено и сеуште ја користам..порано кога имав поголем проблем со акните ја користев во комбинација со Хлоракол и навистина ми помогна.Сега ја користам во комбинаицја со млекото и тоникот на гарниер за нормална до комбинирана кожа и супер е . Само навечер се става оти го прави мн бело лицето ( не упива во кожата ) а исто и ако имаш проблеми со црвенило од стискани акни или слично помага кремата .поз
   
 8. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  И освен таа кремата здраве од арома исто така и таа медико идеал жолтата со цинк е добра, за акни е :)
   
 9. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  А мора да се користи со уште нешто или може да се става само кремата? :?:
   
 10. Jelena23

  Jelena23 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Ќе можете ли да ми кажете каде можам да ги најдам кремите и колку пари се, во последно време лицето ми е катастрофа, благодарам однапред.
   
 11. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  кремите ги има речиси во сите подобро снабдени маркети и се прилично ефтини, околу 50 денари тука некаде. :)
   
 12. Jelena23

  Jelena23 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Фала ти многу, а која е подобра?
   
 13. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  јас ја имам пробано само сината „здраве“ на арома а за другава не можам со сигурност да тврдам :) сината е одлична
   
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  и ја имам чуено дека е добра таа здраве крема , :)
   
 15. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Е ја сум од помал град,ја од аптека ја зедов околу 50 денари беше и ми помогна, види во аптека пазар продавница поголем маркет... :hai:
   
 16. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Баш деновиве ке купам и ке пишам за резултатите...Девојки дајте некоја друга крема што и да е, некој домашен рецепт или др. што помага за акни и мрсно лице....Инаку сум живчано девојче и само ги стегамакните ама што да се прави во пубертет сум....Ииии пишете нешто...Помошш!
   
 17. Jelena23

  Jelena23 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Девојки, јас пред два дена ја купив здраве кремата и можам да кажам дека сум презадоволна :) пред една недела ми се исфрла лицето и ова кремчето ми го среди за два дена, му го препорачувам на секој што мака мачи со оваков проблем. Кремата ја купив од зегин и чини само 50 денари. Со среќа на сите што ќе ја купат, сигурна сум дека нема да згрешат. позз :hai:
   
 18. sweetgirz

  sweetgirz Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  5
  Многу сум задоволна од Јанг Дерм, ви ја препорачувам :D
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Кажете некоја ефикасна?
   
 20. Labrador4E

  Labrador4E Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Користам ANTIACNE крем од Doctors's многу е ефикасен,а и ефтин околку 100 денари е. :)