1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kреми против акни

Дискусија во 'Лице' започната од dani.88, 28 јули 2011.

  1. dani.88

    dani.88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали ја имате користено кремата против акни DIACNEAL и дали сте задоволни?http://www.athenspharmacy.com/photos/20061204131353AVENE%20DIACNEAL.gif
     
  2. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    крема против акни DIACNEAL

    ја користеше една моја другарка и многу е задоволна, само пред некој месец диакнеал веке престана да се произведува и сега има триакнеал усте подобра од таа (со три состојки внатре). вреди за парите
     
  3. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Сум слушала за некоја крема од докторс :/
     
  4. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Пошто ги имам користено и докторс и триакнеал (диакнеал немаше), можам слободно да ти кажам дека кај мене поголем резултат имаше докторс кремчето. :) Евтино е некои стотина денари, па ни толку. Малку е гадно за користење, па можеш да го ставаш навечер. Мене лицето ми го смири бајаги. А триакнеал ми се чини беше некаде 950 денари, резултати скоро и да немаше. Да не даваш веднаш толку пари, пробај со нешто поевтино. Името и цената не мора да значат ништо. :)
     
    На TygaRess му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Докторс анти акне е прилично добра крема, ја користев и за акни и како подлога за шминка, бидејќи тогаш ја користев пудрата на Менхетн, па ми беше одлична подлога. Ја сменив кремата кога ја сменив и пудрата.
    Инаку, задоволна бев од кремот, за брзо време ми ги снемуваше акните и единствена замерка ми е тоа што малце необично мириса. :)
    Други креми од ваков тип немам користено.
     
  6. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    На едно видео на Фемина за девојка која има голем проблем со акните кој колку толку го решава со шминка имаше оставено коментар дека за акните многу помага кремата ,,Здраве" (во плава кутија). Она што ме интересира е дали некоја од вас ја има користено и дали навистина помага.
     
  7. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    Tanjic јас ја имам користено и сеуште ја користам..порано кога имав поголем проблем со акните ја користев во комбинација со Хлоракол и навистина ми помогна.Сега ја користам во комбинаицја со млекото и тоникот на гарниер за нормална до комбинирана кожа и супер е . Само навечер се става оти го прави мн бело лицето ( не упива во кожата ) а исто и ако имаш проблеми со црвенило од стискани акни или слично помага кремата .поз
     
  8. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    И освен таа кремата здраве од арома исто така и таа медико идеал жолтата со цинк е добра, за акни е :)
     
  9. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    А мора да се користи со уште нешто или може да се става само кремата? :?:
     
  10. Jelena23

    Jelena23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Ќе можете ли да ми кажете каде можам да ги најдам кремите и колку пари се, во последно време лицето ми е катастрофа, благодарам однапред.
     
  11. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    кремите ги има речиси во сите подобро снабдени маркети и се прилично ефтини, околу 50 денари тука некаде. :)
     
  12. Jelena23

    Jelena23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Фала ти многу, а која е подобра?
     
  13. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    јас ја имам пробано само сината „здраве“ на арома а за другава не можам со сигурност да тврдам :) сината е одлична
     
  14. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    и ја имам чуено дека е добра таа здраве крема , :)
     
  15. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Е ја сум од помал град,ја од аптека ја зедов околу 50 денари беше и ми помогна, види во аптека пазар продавница поголем маркет... :hai:
     
  16. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Баш деновиве ке купам и ке пишам за резултатите...Девојки дајте некоја друга крема што и да е, некој домашен рецепт или др. што помага за акни и мрсно лице....Инаку сум живчано девојче и само ги стегамакните ама што да се прави во пубертет сум....Ииии пишете нешто...Помошш!
     
  17. Jelena23

    Jelena23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Девојки, јас пред два дена ја купив здраве кремата и можам да кажам дека сум презадоволна :) пред една недела ми се исфрла лицето и ова кремчето ми го среди за два дена, му го препорачувам на секој што мака мачи со оваков проблем. Кремата ја купив од зегин и чини само 50 денари. Со среќа на сите што ќе ја купат, сигурна сум дека нема да згрешат. позз :hai:
     
  18. sweetgirz

    sweetgirz Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    5
    Многу сум задоволна од Јанг Дерм, ви ја препорачувам :D
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Кажете некоја ефикасна?
     
  20. Labrador4E

    Labrador4E Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Користам ANTIACNE крем од Doctors's многу е ефикасен,а и ефтин околку 100 денари е. :)