1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kреми против акни

Дискусија во 'Лице' започната од dani.88, 28 јули 2011.

 1. maleckataa

  maleckataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  44
  би требало да е истата само што јас што ја користам е турска а твојата бугарска а ти помогна ли на тебе на мене се ми ги снема
   
 2. MariaFederer

  MariaFederer Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  6
  Дали некој има купено BB Gosh крема против акни? :?:
   
 3. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29

  паа, ја користам еве месец,,и има подбрување, немам мозолчиња како што имав ;) ке видам ако не се доисчисти скроз ке барам нешто чаре, сега имам само како флеки нешто
   
 4. maleckataa

  maleckataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  44
  мене и за флеките ми помогна многу само што дупчиња имам малце од стискање
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Здраво девојки :)
  Прочитав некои коментари за кремата имекс..сака да прашам..дали е за определен тип на кожа или..мојата е сува..
  Инаку ја порачав кремата од бг,а производител е германска компанија.Дали е истата којашто ја имате и вие користено?
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Исто така сакам да прашам како се употребува,зашо на упатството не е конкретизирано..дали само на акните или на целото лице се нанесува?
  Ми пристигна денеска,па да почнам со употреба :)
  Ви благодарам однапред
  позз
   
 7. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  зДраво, кремчето се нанесува еднаш дневно на претхондо чисто лице и тоа само на местото каде што имаш мозолчиња, не на цело лице :) а кремата колку ја зеде од Бугарија?
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Ахам..ти благодарам :)
  Кремата ја зедов првенствено заради превентива,зашо ми излегоа 3 акни :D И денеска 2пати ставив,и кремот како магичен да е..не се ни познаваат веќе :)
  Инаку цената е 6 лева,односно 180 денари
   
 9. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Девојки , мене дерматологот ми препорача освен Имекс кремче да пијам и Бел чај :D
   
 10. MariaFederer

  MariaFederer Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  6
  Има некакви позитивни резултати од белиот чај? :)
   
 11. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  па два дена го пијам , ама што препорача докторкава значи има , пиши на нет бел чај ќе виидш кој ефекти ги има
   
  На MariaFederer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  А кремава имекс ја нема кај нас така? И мене докторката ми ја препорача и ми рече да ја земам од Грција или од Бугарија? Ако знае некој да не ја донеле кај нас нека пише.
   
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Јас ја барав кај нас,но во апатеките ми кажаат дека во Македонија не ја донасале.
  Ако можеш порачај си ја преку некој од Бугарија.
  Кремата е доста ефикасна:)
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  577
  Да се надоврзам за кремата Имекс.
  Значи кремата треба редовно да се става, секој ден, еве да речеме така 2 месеци. Лицето ќе биде стакло. Јас ја имам, ама не ја ставам редовно, и после се жалам. :D
  Ми ја носат од Бугарија мене, како што рекоа погоре за 180 ден. :)
  Во Грција кога бев летово на одмор, ја барав, ама ја немаа. И во Македонија ја нема.
   
 15. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  :!: combination смрти акне :clap: :rock:
   

  Прикачени фајлови:

  • 99161598.jpg
   99161598.jpg
   Големина на фајлот:
   132,2 KB
   Прегледи:
   422
  • DSCF3808.jpg
   DSCF3808.jpg
   Големина на фајлот:
   189,7 KB
   Прегледи:
   416
 16. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.736
  Допаѓања:
  5.100
  Пол:
  Женски
  која цена се тие на долната слика од Балеа? :)
   
  На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477

  Ии се пронајдов :D
  Ја ставам кога имам потреба,нередовно.
  Од денеска си ветив на себе си,ќе ја користам редовно :lol:
   
  На axl-babe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  најдесно е 165 , средина мислам 200, а првото 100/150 воопшто не се скапи , а се доста добри
   
 19. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Кремчево Имекс за каков вид на акни е предвидено? Јас имам такви големи и тврди само на вилицата, незнам дали би ми помогнало :?:
   
 20. Gabi123

  Gabi123 Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки, вака имам 16 години и имам проблеми со акни, пробав секакви креми, можете ли да ми препорачате некоја крема, лосион маска што навистина помага, ви благодарам однапред.