1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

K-pop (Корејска поп музика)

Дискусија во 'Музика' започната од YuriIva, 26 октомври 2012.

  1. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Да се надеваме дека ќе се опорави брзо и дека ќе добие лесна казна на судењето :(
     
  2. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Така е! Да го слушнеш комбакот од BLACKPINK ако не си го слушнала, многу е добар! Едвај го чекам комбакот од ЕХО.
     
  3. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ах новата песна од Blackpink ми е на repeat секој ден :D и јас едвај ги чекам EXO, да видиме што ќе извадат:inlove:
     
  4. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Клипчињата што ги пуштаат се супер, и Леј ќе биде во спотот, но нема да биде тука во промоциите. Сепак, сигурно ќе го видиме на МАМА, ММА или така нешто. (fingers)
     
  5. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Вистинско освежуување е насловната нумера Ko Kо Bop .. а и целиот албум the War. Малку поразличен од претходните албуми. Леј го обожавам... талентиран, има прекрасен глас и мило ми е за неговиот соло албум но штета што го нема на групниот :( . А и многу е смешен .. лудаче :D:D
    Иначе би било глупаво да не биде и Леј на МАМА. Годинава ќе биде интересно. Логично е да нaстапат EXO, Blackpink, G Dragon, Taeyang, Psy, Winer, Ikon, Twice...
     
    Последна измена: 19 јули 2017
  6. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Навистина, Леј е многу талентиран. Леј и Кај ми се омилени во EXO. Па јас мислам дека во секое време можат да му дадат стихови. И јас мислам дека ќе биде многу интересно на МАМА, па и Girl's Generation ќе имаат комбек на 5 Август.
     
  7. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Па сите ми се омилени ама кога би одбирала тоа би биле Леј, Бекхјон и Каи. Да заборавив и на Girls Generation. Богами оваа година богата музички :D
     
  8. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Вистина богата. :nod: Јас искрено никогаш ги немам преболено Крис, Лухан и Тао што излегоа од ЕХО, па ни Џесика од Girl's Generation, но гледам дека имаат контакт со групиве.
     
  9. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Искрено тогаш кога беа и Крис и Лухан вo групата баш не ги слушав нешто многу EXO, најмногу ги слушав Bigbang (моите најомилени :inlove: поради кој почнав да слушам К-поп) и 2ne1. Но вистина баш штета ама пак мило ми е што се успешни и вака :). Инаку и имаат а и баш немаат некаков контакт. Мислам дека со Тао имаат најмал контакт
     
  10. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Тао на Инстаграм го следи Лухан, Леј ги следи Лухан и Тао, Лухан ги следи Леј, Сехун, Баек, Чанјол и Тао (сите што имаат Инстаграм до душа), но Крис не следи никого и ни него не го следат.
     
  11. Kiki Flower_Girl

    Kiki Flower_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Изгледа Крис сака да се прави важен :D .. па валда имаат контакт колку што можат со нивните обврски
     
  12. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ептеен. Па да Крис си има кариера дури во холивѕд
     
  13. Baekhyunn.

    Baekhyunn. Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Холивуд*. Искрено некако во паника сум, никогаш не сум била во паника за некоја група ама Виви, кучето на Сехун вчера некоја го украла и рекла дека нема да го врати додека Сехун не и станел дечко. Екстрим фанови, ги мразам нив.
     
  14. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.369
    Да, да, слушам корејска поп музика. Ги слушам BLACKPINK, BTS и Girls Generation .
    Посебно сум заразена со сите песни и настапи на BLACKPINK , ептен ми се срцки девојчињата. Се што излезе на Youtube се имам кликнато да изгледам. Многу се позитивни некако и ми го дигаат расположението :music::music::music:

    [​IMG]


    Може ќе звучи претеризам , но ја имам учено и нивната кореографија на оваа песна :*:

     
    На la.malparida и TheFallenAngel им се допаѓа ова.
  15. TheFallenAngel

    TheFallenAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Никаков претеризам , ја ја научив на Forever Young цела кореографија и од iKON - Killing me скоро цела исто :lol::lol:
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    koj gi slusa ovie zit ise
     
  17. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.369
    Лепотиците со нов хит и неодоливо заводливи :l: За само 4 дена 129 милиони прегледи :clap:




    Не можам да го тргнам погледот од нив, ко некој манијак сум. Максимално атрактивни и ебозовно секси. Тоа е тоа, мојот вкус за жени , убавици :inlove:

    [​IMG]


    @TheFallenAngel
     
  18. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Сестра ми ме зарази со некои песни од BTS, полудена е по нив.
    Навистина некои песни имаат доста заразен ритам.
    Оваа ми е омилена.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Топ се. И јас ги засакав.
    Мислам дека Корејската музика е во подем...
     
    На la.malparida му/ѝ се допаѓа ова.
  20. gorgeou$

    gorgeou$ Нов член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, доколку сте фанови на К-pop песни и сте заинтересирани за нивното значење (текстот) тогаш ве молам погледнете ги следниве видеа и . Во првото видео е преведен текстот на песната од најновиот албум на најпознатиот машки бенд кој се состои од 7 членови (BTS) а во второто видео е преведен текстот од песната Kill this love од Blackpink (најголемиот женски бенд) кој за само 4 дена имаше 125 милиони гледаност. Ве молам поддржете го девојчето, бидејќи таа многу се труди и е прв и единствен јутубер кој ги преведува К-pop песните! Ви благодарам. Доколку ви се допаѓаат ве молам кликнете Like и Subscribe! Имајте убав ден поздрав