1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

K-pop (Корејска поп музика)

Дискусија во 'Музика' започната од YuriIva, 26 октомври 2012.

  1. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    :envy: :envy: :envy:

    Mрчам на секоја нова музика. Стара сум, мразам нови траки, нека цркнат новите изведувачи. :punch:

    Ама ритамов е заразен мора да признаам, ме освои за жал. Толку од смислата за музички слух и квалитет. :| :D
     
    На la.malparida му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Viktorija P.

    Viktorija P. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    не знам за тебе, но овој тип на музика има предобар звук. веќе го слушам 2 и пол години и се повеќе сум занесена во неа. текстот на 90% од песните е поетски,артистите се талентирани а музиката и танцувањето се on point. имам неколку омилени групи/артисти: BTS,NCT,Red Velvet. BTS во Февруари беа номинирани за Греми награда што не е честа појава за аристи на западот, а не пак од источните земји. Сите овие три групи имаат песни напишани и продуцирани од познати композитори и текстописци што може да покаже дека стварно имаат талент. А ти тоа што мрчиш на нова музика звучи како персонален проблем. Не е лошо да се даде шанса на нови работи :D
     
    На la.malparida и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  3. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Фан сум од 2012 би рекла, ги обожавав ЕXO, а измеѓу слушав SNSD, A Pink, MBLAQ, TARA, KARA, SHINEE, Super Junior, Big Bang, 2NE1, Block B, Miss A, B1A4. Покасно излегоа и GOT7, Boyfriend, па и сеа најпопуларните BTS.
    Некој 3-4 години ги заборавив, иако другарка ми е огромен фан али баш последниве 2 месеци ги заслушав MAMAMOO и воопшто не се стилот на женски групи кои порано ги памтам. Потсетуваат на 2NE1, али би рекла подобри.

    Песнава ја убив од слушање:
    http://www.youtube.com/watch?v=JWAaDM3g-vA

    ^^ пробав да не излезе како линк, туку видео али незнам дали успеав
     
  4. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219


    Сосема случајно ја слушнав на тв, ми се допадна.
     
  5. Bella205

    Bella205 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски