1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко се справувате со женкарите?

Дискусија во 'Канта' започната од sillygirl, 28 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Им давам до знаење дека имаат едно 12453 пати поголемо егO од "господинот" што им се крие срамежливо во гаќите,и подитно работат на тоа :)
    Aко не ми запали тоа,му вртам АИДС муабети :D ...Можеби ќе ме остави,ама потоа одма му е помирен малиот :) ...
    Шалим се,наравно
    Обично знам два вакви типа - Oние што стварно имаат диплома "Господин Казанова",и такви кои само се обидуваат да имат.
    Е сега,за оние првите малку ќе боли глава дур ги опаметиш ама не си мисли дека не е можно.
    Они само треба да се заљубат и ништо повеќе.А за секое момче,постои таква девојка која свесно или несвесно ќе го промени :)
     
  2. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Јас не се справувам со нив туку тие со мене :devil: :D Озбилна сум :|
     
  3. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Хммм, јас па да ви кажам право ако дотичниот женкар ми прави мерак, можеби и би го дружела.

    Една вечер, две максимум а веќе недела е врвот на толеранција.

    После тоа клоца у шупак и чао, журим. Ако се покаже може ќе му фрлам некој денар и за такси :D :D


    ......ама како што реков само можеби :!:
    За подолги стази ич не размислувам, така мама ме учеше, ку**ар за момче да не земам :D

    И да не се лажеме, неговиот нарав нема да го промени твојата извитоперена наивност и невино трепкање со очињата. ;)
     
  4. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Teмава е само за мене :lol:
    Јас сум типичен магнет за женкарите,досега сите дечковци ми биле од овај тип.А како се справувам?Мислам дека прашањето ќе треба да биде поставено до Господата Женкари-како тие се справуваат со мене :^) :lol: Успевам одлично да се справам со нив(искуството си го прави своето :D )Дечкото со кој што сум долго во врска е поранешен женкар а сегашен нормален дечко ;) ,што искрено уште од старт кога почнав во врска со него сите ми викаа дека не се скротува тој така лесно,дека е само за провод,забави,и секоја вечер со различна девојка...но додека не ме сретна мене ДА беше таков и горда сум си на самата себе што најголемиот женкар успеав да го скротам,иако никој не ни веруваше дека тоа ќе се случи :rock:
     
  5. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    па не си напишала како си го скротила
     
  6. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Нема некој посебен метод за справување на женкарите,туку од старт јасно му потенцираш која си ти и до каде му е црвената линија,значи ваквите машки одкако ќе те освојат повеќе не му си интересна и трагаат по нова.
    Значи биди буквално шмизла со нив, прави се незаинтересирана,као демек ич не ти е гајле за него,верувај тие се навикнати да освојуваат се околу себе,не се навикнати да добиваат корпи и со самото тоа што ти му делуваш демек незаинтересирана тој почнува да добива интерес за тебе, демек знаеш тој може секоја да ја има па не му е јасно зошто баш ти не паѓаш на неговиот шарм,кој му е добро испробан кај другите девојки.Пораз не признаваат...
    Љубомора не смееш никако да искажуваш,биди спремна и на тоа кога ќе сте излезени тој да шармира се околу тебе,а ти тука враќаш во дупла мера "те интересира" некој друг и цела вечер погледот не го тргаш од тој другиот,а за женкарот е тоа нешто ново,жедни се за внимание од женската страна,а доколку не е возвратено неговото его е нарушено.
    Врска е потешко да се дефинира,значи иако ти умираш од желба да бидеш со него,да му ги искажеш твоите чувства за жал тука правиш едно големо СТОП секаква изјава на љубов е забранета,муабетот со него треба да биде од типот дека тебе тешко некое машко може да ти се допадне,се на се за да успееш треба да ги смениш улогите Ти ја добиваш Главната улога а он е спореден во филмот кој не смее да се пропушти :)
     
    На zhap4e, srcekrsacka и XMaN им се допаѓа ова.
  7. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Нема шанси. Женкар не се менува. Јас сум била со таков 2 години. Правев исто ко и ти што напиша погоре. Мора да кажам дека беше супер, ама после пак почна по старо. Тој не може да се излечи, секогаш сака уште. Мислиш дека нема да се засити од тебе по неколку години? Не знам колку сте заедно, ама јас сум скептик за женкарите. Тие едноставно НЕ БИРААТ, туку ПОВАЛУВААТ се што лесно се добива ( а денес е ептем лесно, нели?). Во крвта им е. Јас на крај ми пукна филм, го шутнав многу ладнокрвно. Отидов кај него, вечеравме, водевме љубов, и пред одење само реков готово е. Не помагаа после ни телефони, ни плачки. После го задња мивка се муваше со секакви. Женкар се мења само кога ќе му клапне. Тоа е во карактерот, а карактер тешко се менува.
     
  8. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Си имав работа порано со еден таков и залудно си потрошив и време и нерви. Што сака нека бидат и нека прават, нит е мое да ги сменувам ниту ми требаат. Така да сега не ги шалтам ни два посто. Пошто него и да го моташ дури си мислиш така тој те смотал тебе. Така да сега бегам од таквите ко дотичниот што го спомнав....
     
  9. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Не се справувам.. им се правам недостижна, веројатно подолго отколку што очекувале, па се откажуваат од мене.. Кутрата јас :( :D :D
     
  10. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    не се справуваш... едно машко не се променува под влијание на една жена
    Се променува кога он ке го посака тоа и ако го посака..
     
  11. Mellanii

    Mellanii Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Епа вака по последната разделба со бившиот помина многу време и понав многу тешки месеци но сега полека се враќам во нормала.Мислев дека после него веќе никогаш нема пак да бидем среќна но не било така..се запознав со еден дечко кој многу ми се допадна.Секој ден ми се јавува зборуваме по цел ден,многу е добар кон мене..но многу ме потсетува на мојот бивши со тиа комплименти,женкар.. :worried: ги знам веќе на памет какви се и мојот бивши на почетокот беше премногуу добар но на крајот си го покажа лицето и многу ме повреди..па сега се плашам да не биде исто и со овој и дали и тој е можеби како него :@
     
  12. scream1

    scream1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    мелани, претпоставувам дека ти мнг си го сакала бившиот , но тоа што веќе се враќаш во нормала не значи дека пак ќе биде иста песна. Тоа што некој скот те повредил сега сигурно си ја удира главата од зид, ако уште не почнал кај и да е кје почне. а што се однесува до тој страв или некоја одбивност што ја имаш моментално ќе ти кажам едно. точно е дека постојат машки кои се женкари, глупави и детинести, но има и такви кои не кажуваат убави работи за на крај да те повредат што значи онаа добро позната фраза за машки као сите се исти не е точна баш напротивв- НЕ СЕ СИТЕ МАШКИ ИСТИ. мој совет е да не брзаш но да не се плашиш повторно да се заљубиш, ти советувам да помине некое време пред повторно да се впуштиш во било каква врска. прво скорз избришго тој бивши од глава и срце па терај после!
    ти посакувам среќа :)
     
    На Mellanii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Само напред не мисли на бившиот и мисли дека тој е по добар од него!
     
    На Mellanii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Со нив не треба ништо да се сфаќа сериозно, не треба врзување и баење на телефонот да ви се јави, треба да бидеш ладна, да не му придаваш големо значење и да знаеш кога да се тргнеш од него ако не покаже никакви знаци на промена :)
     
    На mamita, Mellanii и Libera им се допаѓа ова.
  15. Tamy.kitty

    Tamy.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Можеби беше грешка но јас се заљубив во женкар 
    дали може да се пронени тој или цел живот ке биде  таков ?
    Дали може да се биде во врска со него ?
    Дали тој ќе ме вара во врска ?
    Или морам да се откажам ?
    Размислувам со денови на оваа тема но денес е крајно морам да се одлучам ве моламм ми треба брз совет дса ми кажам да или да се откажам ??
    Ве молам помагајтее 
    Благодарам однепред :worried: :worried:
     
  16. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030

    Вака... Не било грешка што си се заљубила, ама... од таквиот дечко не очекувај многу.
    Немој да мислиш дека можеш да го смениш, он ако сака да се смени самиот- ќе се смени...
    Може да се биде во врска да, и да се нервираш до крајност.
    Варањето не зависи толку од тоа дали е женкар, варањето зависи од неговите принципи...Распрашај се дали имал девојки кои ги варал или не? Мојов беше иначе страшен женкар ама немаше ниеднаш изварано девојка...( освен со мене )...
    Е сега за откажувањето...Јас искрено не се откажав а тоа ми беше грешка- гледајки ја ситуација денес. Само си плачев, бев повредена, он.... така бледо ме гледаше не му беше јасно што ми смета?! Пошто нели он е тој што си е, и одеднаш ти си против неготово женкарско однесување.
    Такада размисли си убаво....
    Со среќа :)
     
  17. Tamy.kitty

    Tamy.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Девојки може ли да ми кажете дали јас да се фатам со женкар ?
    Денеска е нашата прва средба треба да ми кажам одговор ?
    се плашам да не ми прави вака и мене..
    Ве молам помогнете ми
    Благодарам однапред. :*
     
  18. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    сигурно добро ќе си поминиш вечерва зошто тие знаат како треба :) а тоа дека ќе има и други девојки освен тебе, никој не може да го потврди или негира јас би пробала да бидам со него ама ако гледаш дека не оди тогаш стави крај... и мој совет ти е да не му веруваш многу и филмовите што ќе ти ги прави колку и да ти звучат убаво не си ги прави и ти... и држи си ги коленцата едно до друго вечерва :) позз
     
  19. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648

    Ох девојче ако знаеш дека е женкар, би ти препорачала да си седиш настрана и да не си го комплицираш животот..........таквите само солзи носат!
     
  20. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    На женкарите треба само топло-ладно.. Повеќе ладно, мразалки отколку топло... Да не ги примеќаш, да му дадеш до дознаење дека тој не пали кај тебе и ќе види, ќе не види ќе ви дојде како Леси кучи 8)

    Сите машки се женкари, кој помалку, кој повеќе ама алмост сите машки сакат да грабнат појќе како демек, еве брат, фраер сум 8)

    Со оние ептен зенкари, кажав, не обрнувајте внимание, и на паѓајте им на колена.. Само така ќе го задржите и ќе имате време да му покажете дека вредите за да остане кај вас... Ако паднете прелесно, ќе останете још једна у низу и ништа више.. Што викаше една: -Бев само број, ама и тој не знаеше кој број сум... :tmi:
     
    На Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.