1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко се справувате со женкарите?

Дискусија во 'Канта' започната од sillygirl, 28 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sopphia

    sopphia Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    кога љубиш женкар..

    Тој е неодоливо шармантен,секогаш знае да те насмее и неможеш да останеш лута на него подолго од еден ден.Ги занемаруваш сите оние ситници што кај предходните твои љубови те иритирале,го идеализираш до крајност и му паѓаш на сите слатки зборови.Може да направи милион грешки ама со еден мал гест од негова страна ти се забораваш..итн итн
    Не ми е јасно,тој е спротивно од се она што сум го сакала и што сум го барала кај еден дечко,ме нервира скоро секој ден,излегува секој ден со другари а и со девојки не се сомневам во тоа и на крај пак сум јас со него и секогаш сум тука за него.Кога го запознав воопшто не ми остави впечаток не го ни погледнував а сега??? нема минута а јас да не помислам на него и тахикардија добивам секогаш кога ке ми се јави или ке го видам...подвижна опасност е за мене
    ууу како би сакала да не го мислам,сеедно да ми биде ама беља работа..изгледа сум се заљубила :$
    и сега ???? паметов на 1000 страни ми е за што и како да биде понатака
    ...ако не секој,секој втор ден се слушаме а не се гледаме толку често а тоа ми оди на нерви,и така скоро пола година...
    незнам како да се поставам |(
     
  2. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Зошто не се потрудиш малку да се забавуваш со други работи? Например излегувај почесто со другарките, собирајте се почесто, смејте се.. Како што излегува тој, така и ти. Пробај да не искажуваш многу дека толку си затрескана во него, иако нема да ти е лесно. И пробај еднаш кажи НЕ на тоа негово однесување, односно кога ќе згреши нешто издржи подолго време да му бидеш лута.
     
    На macole му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    хаха во некои делови се пронајдов, и затоа морам одма да ти посочам дека ако е шармантен, постојано излегува (со другари, не со различни девојки :!: ), интересен и упорен итн, немој одма да му лепиш етикета Женкар и да го ставаш во класата женкари, ова од лично искуство кажувам...
    Пронајди ја причината за тоа ваше неггледање, бидејки честите разговорите кои ги спомна, очигледно кажуваат дека не се за џабе :)
     
    На sopphia му/ѝ се допаѓа ова.
  4. srna1

    srna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    11
    sto mislite dali zenkarot nekogas "izumira",dali e toa vrodeno ili se menuvaat so tekot na godinite,vo brak itn...?
     
  5. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Женкарот никогаш не изумира, така се родил - така ќе окине. Нема женско која ќе го смени, иако сонот на скоро секоја девојка е да го смени "the bad boy" и да го направи папучар. Не постои такво нешто, само на филм - а дури и таму нема :)
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    додека ја читам темава за женкари, ми текна на еден тип(кој подоцна дознав дека бил женкар со какви не се плеткал)
    се мувавме некое време,ни одеше разговорот, јас сосема природна, спонтана, ама некое време ме снема типов почна да ме бара на мобилен, да ми пишува на ф.б-кај сум, кога ке се видиме . јас ладна како камен :D и на крај му стигна закана (од сегашново момче)дека ако не престане да ме замара ке му дојде полиција дома, типов се исплаши, го снема, и пред 1 месец го видов во центар, мислам дека ме позна-бегаше ко гавол од крст :rofl:

    за маж женкар жена кучка е решението
     
  7. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Како се справувам ? - Чао , пријатно. 8)
    Не сум мазохиста, па од толку мажи јас да изберам да оправувам некој женкар - mission impossible :x , или не дај Боже да се правам дека не гледам и не ми смета тоа што тој го прави :punch:
     
  8. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    ја не се справувам ја ги игнорирам.... едноставно најубаво справување е игнорирање на таа средина у која се и они и крај.... Ни нас да не боли глава ниту пак да дозволиме нешо др да биде ;)
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Не се справувам, им ги оставам женкарите на тие со челични нерви. :lol:
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
  11. Kitty18

    Kitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Згоден, посакуван, неможе да му се одолее. кај најдов да се закачам со него. башка и е во врска. јас сум таа што се заплетка, почна онака како прво другари, па ајде една вечер мување, па да заврши со излегување повеќе пати.. помина месец, два, и некако како да олади. не сме видени скоро 3 недели..не ме ни бара. ако го побарам јас ке почне срце, љубов, душо морам да одам тамо, вамо, денес не сум слободен, ке се видиме друг пат..и покрај сите лаги и ветувања што ми ги кажува јас пак му верувам :@ и на се што ке ми каже неможам да останам рамнодушна и пак и пак со него..од друга страна несакам да се мешам во врска..ама неможам да престанам да мислам на него..неговиот профил на фб врие од девојки, и претпоставувам дека не сум единствена со која се плетка..или поинаку кажано јас сум 1 од 100 :( а најверојатно се заљубив :inlove: ..толку ми е навлезен под кожа што неможам да го извадам ни од мисли ни од срце..глупава работа :worried:
     
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    За такви сум пеницилин ]:) Докажано многу пати. За да се справиш со таков тип треба време не се решава тој за една вечер да трча право по тебе. Како тој што има дарба да биде женкар така ти треба да имаш дарба да знаеш во која ситуација што треба да кажеш и направиш. За да се справиш со женкар:
    -Прво мора мноогу да му се допаѓаш
    -Второ, играј ја неговата игра. Не да излегуваш со други ама ете смеј му се во фаца и кажи му дека Многу го сакаш ( ти и стварно да го сакаш направи тоа да изгледа како да се зафркаваш со него). Со него се треба да е ко демек зафрканција. Нареден пат кога ке видиш убава девојка не мрчи, туку кажи му Види каква ракета, или намерно за некоја од тие неговите што им се пушта кажи дека е убава, паметна дрн дрн. Така ке му дадеш на знаењ дека не ти значи којзнае колку, ке му ја спуштиш цената и ке го испровоцираш.
    -Трето, гледај што повеке време да поминуваш со него, да му станеш навика. И не го напнувај за тоа време додека сте заедно. Ако му звони телефонот наместо да плачеш речи му Брее од обожавателките твои на ред не можам да дојдам. Така ем ке го испровоцираш, ем ке бидеш поразлична од тие другите што сигурно му мрчат оти не им е верен.
    -Никакви изливи на чувства и романтични гестови а строго забрането плачење, цвикање. Дозволено е да го прашаш за мислење, да му кажеш дека нејкеш да доцни, да го провоцираш и заведуваш.
    -Има уште илјада такви работи.. Јас на некои дури и сум им кажувала не ми смета ако одиш со друга не можам јас на 20 години да те терам верен да бидиш како пес. Е сега зависи до дечкото и до тоа колку му значиш. Повекето иако во прво време си мислат дека супер ке му биде со тебе оти нема да му трубиш за изневерувањата, после криво ке му стане зошто не се замараш со него.
    :!: :!: И најважното. За ова треба мноогу време и нерви, ама на крај тој нема ни да примети кога се заљубил :inlove: А наслатко е женскар кога ке се заљуби :inlove:
     
    На mime87 и miljana1991 им се допаѓа ова.
  13. emily90

    emily90 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Ѓи вртам како сакам за таквите само јас сум спасот ....хахаха
     
  14. blairwaldorf4

    blairwaldorf4 Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ќе ти кажам како! Јас например, не да се фалам, ама никогаш не сум имала проблеми со женкари и општо со машки. Секој кој сум го посакала сум го имала. (освен еден, и всушност така сфатив како е да бидеш повреден) Но тоа нема врска, слушај ме за ова што ќе ти го кажам!
    1. Биди таков тип на женска која тој неможе да ја има
    2. Биди веќе недопирлива за него, за да сфати дека неможе лесно да те има
    3. Направи некои лажни профили на машки и објавувај си и срциња на ѕид (тогаш види ја неговата реакција)
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Сериозна си со последново?? :o И сериозно имаш 35 год?? :tmi:
     
  16. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Според последното напишано ти си благоречено очајно суштество кое нема шанси да е повеке 15-16 години. :)
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.644
    Допаѓања:
    95.698
    Пол:
    Женски
    Овој кој ја повредил е гарант оној кој си фатил друга бидејќи она го одјебала, единственото друго мислење и е во таа тема. Девојче, до 35 имаш уште многу фурни леб да изедеш, мислам додека да стигнеш до однесување на 35 годишна жена. А за последново, ако јас изгубам толку време за да го направам љубоморен и да му ја видам реакцијата, налет љубов :D
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ги множам со 0.Не ми се потребни алфа мажјаци да ми ја докажуваат својата сексуална ,но не и интелектуанлна компетенција.
     
  19. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Без да прочитам од кој е постот одма предпоставив и погодив... незнам срцекршачка колку си позната на форумов, и колку ке те бранат, но навистина задеваш со вакви ,мислења ко господ да чува други жени нема на светов,па сите се испотепаја,се исколија за тебе... и не те навредувам,ама малку од малку... :)

    Инаку женкари во мојот живот не постојат,колку што јас знам бидејки ако некој ми замириса на таков, ги мавам клоците отворено и поштено :)
     
  20. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Културно фино ги игнорирам без разлика колку се убави и ми се допагаат.Таков не фала,не ми треба па макар и од злато да е правен.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.