1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко се справувате со женкарите?

Дискусија во 'Канта' започната од sillygirl, 28 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    За такви треба само девојки кои знаат како да ги спуштат на "земја".Како и да е , за секој женскар си постои девојка која што кога тогаш ќе го смири , во која ќе се вљуби и ќе се смени целосно:) Таков пример сум јас :D Поголем женскар немав видено па ја знаев како да ја играм "играта"со него,сакајќи да го сменам и го направив тоа .. И сеа фала богу една година сме си заедно и убаво ни е :)
     
  2. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Како се станува женкар?
     
  3. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Кога ќе имаш многу женски :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  4. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    хахаха и јас се чудам тоа , повеќето женкари се само декларирани благодарејки на нивната бујна фантазија , пример биле со некоја девојка свашта правеле а девојката не ни знае дека постои типот :lol:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Женкар

    Започнав да пишувам со еден дечко,значи преубав е,баш онаков каков што замислував дека треба да изгледа мојот иден дечко.Но има еден проблем.Дечкото е женкар! Бев на кафе со една другарка и кога и кажав со кој пишувам ми кажа приказна дека истите зборови кои мене ми ги кажува и ги кажувал и неа,и дека после првиот состанок не ја ни побарал,и дека на крај и од фб ја избришал.Инаку јас и тој веќе бевме на кафе,беше многу фин,можев и муабет да направам, и се тоа...Но ако намерата му е иста,како да се заштитам? Дали да го откачам?..Сеуште ми пишува,и пак ме викна на кафе..
     
  6. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Женкар

    Штом толку ти се свиѓа излези со него уште еднаш на кафе,без да се смувате па види како он ќе се однесува понатака.Не дека ова ти е некоја гаранција дека он нема и тебе да ти го направи истото како и на другите девојки,али остави го малку да се мачи околу тебе па ќе можеш да заклучиш дали си му само пролазна авантура или можеби стварно е заинтересиран за нешто посериозно со тебе :)
     
  7. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Женкар

    Прво како прво не треба да го ставаш во групата на женкари,секое слободно машко излегува со повејќе девојки се додека не премине во врска.А за состанокот со другарка ти зависи каков состанок бил дали со другарка ти се имаат само бакнато или имале и секс,ако се сексале тогаш можеш да го ставаш во групата женкари.Можеби твојата другарка не му се допаднала па затоа не сакал повејќе да контактира.Мој совет е да го запознаес подобро.Излегувајте забавувај те се за одреден периот ке видиш дали е за тебе или не.
     
  8. Bianca.M

    Bianca.M Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Imam eden doma takov haha brat mi ! Sekoja veer so razlicna e nc nc i majka mi go poddrzuva mu vika dodeka si mlad kje menjas,za posle koa kje bides vo brak da nema kranici i takvi stvari,on sea ima 21 godini i taka chovekot ko chorapi gi menja..A so zenkarite?Za sekoja zenkar ima zenska so kje go smeni i na niv kje im padne gzot!Ako si vo vrska so nekoj takov samo za dzbabe kje kines nervi.Nerivraj se kolku sakas ama pred nego ne go pokazuvaj toa povise kje go boli!
     
  9. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    така што е на игнор ;)
     
  10. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Стварно мислите дека може да се скроти некој што цел живот бил женкар??? Некој што во исто време идел со повеќе девојки, што имал мноооогу врски (секс) за 1 вечер, што сите девојки ги варал?!? Па, дури и да се заљуби во некоја и да се ожени, не сум баш сигурна дека нема и понатаму да продолжи да вара. :^)
    На таквите типови ниту една жена не може да им одолее - предобро изгледаат, облечени се по најнова мода, водат грижа за сопствениот изглед, премногу се шармантни, со огромно искуство се - па точно знаат што секоја жена сака да чуе и тоа и го зборуваат...нема шанси некоја девојка да не се заљуби во таков човек (ова од сопствено искуство го кажувам!). Е, откако ќе се испозаљуби во таков човек...Господ нека и е на помош!!! :worried:
     
    На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Секако дека секој може да се промени. Чичко ми бил женкар, тетин ми бил женкар, еден куп другари беа женкари, па еве ги сега сите во брак или во долги врски, скротени, смирени, изживеани и преубаво им е.
    И дечко ми беше женкар па еве сега не е. Јас кога го запознав всушност не ни знаев дека дечкото си е по "игрите", отпосле ми кажаа. И не дека он се смени или смири зашто јас сум нешто многу опасна, имаше удел и мојот цврст карактер, не дека не, ама пресудно беше што ете на него му дошол периодот кога става крај на тие лудории, самиот ми кажа дека сум му налетала во време кога му било веќе преку глава од зафрканции и сакал сериозна девојка. Вие колку сакате бидете опасни, ако на него уште му се лудува ништо не правите, може само да ве откачи. Или па може да го притискате некој период, да се потсмири малку, да помислите дека ете тоа е тоа, а на крај да му пукне филм и да почне да се понаша како куче пуштено од синџир. И во двата случаја вие губите. Затоа секогаш сите ги советувам да играат со отворени карти. Само така може да не бидете повредени. Ако сакате сериозна врска, кажете го тоа, бива - не бива. Со женкар не можете да играте, зашто тој е навикнат да не допира ништо до него. Добро е само доколку налетате на таков кој веќе е изживеан и сака врска, тогаш нема потреба да играте игри, тој самиот директно ќе ви каже што сака.

    Всушност има разлика. Има женкари кои такви се и тоа им е начин на живот, а има женкари кои тоа им е период од неколку години, созреваат, ќе се изживеат, ќе пробаат од се' по нешто и на крај кога ќе почувствуваат дека им е време ќе си се смират. Првите не се менуваат, остануваат цел живот зелени во главите, цел живот имаат потреба за флерт, за некоја друга итн. Од такви бегај подалеку, а лесно се препознаваат.
     
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Женскарите се и причината што сум сингле, незнам како е кај вас но околу мене само женскари и сите само сакат да те искористат и да те фрлат и утре-задутре да кажат "сум се мувал (или сум имал односи) со таа не е интресна веќе". Толку ли е тешко да имаш само една и неа да ја сакаш? Јас сум преморена од овие типови како овие.
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Сите кажавтр дека може да се скротат а некој да кажеше како? :D

    Еве јас сум во таква ситуација и незнам што да правам. Дечково е еден од "скопските фраери", фраер бил бе клошариште најголемо ама нема везе јас му паднав ☺година дена го меркав, му фрлив око на фб, ама кога го видов во живо одлепив тотално. Па уште и кога ми пиша славењее и така после неколку неуспешни договори да се видиме го снема ни да пише ни да се јави. И ете го пак после година дена некако успеавме да излеземе и сеа ја бев една од оние што глумат пички ама не паѓаат на прво гледање....абе ајдее па да му се тргнев ли, немаше шанси ама ај се тешев со она "за се има прв пат". Се деси тогаш што се деси се видовме после тоа уште еднаш и дознав дека дечково бил со друга истовремено. И изгубивме контакт едни добри 2 месеци не ни зборевме. Па после почна да пишува од време на време ама немав надеж дека пак ќе има нешто меѓу нас се додека не се сретнавме на роденден. И пуста јас глупава затрескана во него ни гордост ни светигордост пак завршив со него и после тоа пак иста песна ни трага ни глас цела недела па пак се видовме случајно на журка и неможев да му ќутам и се што ми дојде му изнакажав. Дека не сум една од дрољ*те на кои е навикнат, неможе да си игра со мене и ме сврте шо ме сврте ми напраи филм демек сакал со мене бла бла и цела вечер си ја поминав со него. Ама да го видиш фраериштево од коа ќе му писнеш се интересира. Утре дента он што се ми измакажа, кај сум била со кој сум била значе сепак и кога не сме збореле пазел со кој сум што сум. Е сеа дали беше љубомора дали беше еден од неговите филмови зошто еве го пак го снемува еднаш во двенедели пишува се јавува. Јас дечурлана 16 години он 19че, си има потреби што нема шанси да ги добие кај мене амаа ако имате начин да го задржам кажувајтееее. Зошто знам дека од дамна требаше да завршам со него,знам дека не е единствен, ама моментално ми значи, и несакам да го оставам така да ако имате некој трик во ракав кажувајте.
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Жени мои, зашто секогаш НИЕ да задржуваме? Што сме ние? Семоќни, а тие за греотичка, без наша помош што не умеат на кафе да викнат? Табула раза што ние ја испишуваме? Абе ајде. Нека бидат еднаш они јагненца во кујна, господа у друштво и тигри у кревет. Не сме луѓе, не ни` годи исто? Се` додека сме задоени со шовинистички теории од ваков вид, нема да не` биде.

    Да сме свесни дека кај нас постои нешто за задржување... е тоа е драги мои, вештината којашто ни` е потребна, па кој не сака да не` задржи, па јбг, секој со својот диоптер, па и памет.

    А ти срце, додека ти иде по ќефот, праи си го ќефот. Само без очекувања. И кога ќе си поголема, да си знаеш, не очекувај многу од вакви типови.
     
    Последна измена: 3 ноември 2014
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Сите имаме по некој ваков во нашиот живот... Женкарите се менуваат само ко ќе се заљубат крај, то е факт. Искрено во врска со тоа, дечково и не ми изгледа ваш стабилно или заинтересирано така да редно е да се откажеш, тој има 19 сега му е тоа време да шета му вриат хормоните и да си со него само дополнително ќе те повредува и омаловажува пред другите...
    Моја препорака е да си паметна убава пред се недостапна!! Тогаш не само тој сите ќе ти дојдат ама кога ќе дојдат ќе останат а штом останат играта е во твои раце плус ако се заљубат .... Така да јас ти велам да уживаш да излегуваш да се дружиш заборави го нека ти остане како жарче за еден ден или да го згаснеш или да го разгориш
     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Девојче на твои гоини и нормлно е да се задоволиш и само со еден поглед , а не со повќе!
    Неговите веќе се дискутабилни. Тој се чувствува како мачо помеѓу девојчиња од твој тип кои што се затрескани па си ги врти како што сака.
    Гледам дека си свесна за тоа тој што го бара од девојките, па како што си затрескана се може да се случи, затоа внимавај!
    Трик во ракав за на твои години ама баш и нема ти лета тоа мозочето.
    Тој дури не е ни женкар туку нарцисоидно типче кое што мисли дека животот така треба да го живее.Сврти се околу тебе ќе видиш многу врсници со кои што имате заеднички интереси.

    Женкар е секој маж. Од 100% само некаде 40% се смируваат со текот на времето, ама пак оној остатокот полудува со текот на годините.Моја статистика:D.
    Уствари кога ќе подразмислам сите се прават мачовци, а кога онака ќе се исправиш гордо пред нив и ќе кажеш„Ајде бе повели“ хаххахаахах тогаш е циркузот како п*тка под кошула се кријат.
    Не знам зошто кога го пишувам постов во глава ми се мота песничката,
    Зелката има кошули триста
    секоја нова секоја чиста
    сите кошули сама ги шие
    соблечи една друга се криееееее:music:
     
    На kolovoz, CrAzZyYy и tessie им се допаѓа ова.
  17. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Daleron so poslednovo me iznasmea ama stvarno e taka xD
    fala vi zenski najprvo na site za odvoenoto vreme za odgovor.
    Inace da svesna sum za se, svesna sum deka si igra so mene, deka mu e seedno, deka ima drugi potrebi i deka ima use milioni koi mozebi im znacam a jas na nekoj nacin im go pravam toa sto on mi go pravi. Ama zosto losite momci se najdobri vo zenskite oci zostooo ? :(
     
  18. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Ако имаше одговор на тоа прашање ќе знаевме и како да не ги посакуваме :) уживај си еден ден ќе го читаш постов и ќе се смееш
     
  19. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Затоа што се' уште си мала и паѓаш на такви, интересни ти се. ;)

    Не дека јас и како поголема не паднав на таков ама кога ќе бидеш повозрасна ќе знаеш како со нив, а сега го гледаш само него и никој друг. Се' уште не ти е доволно зацврстен карактерот, имаш само 16 години и се' уште не знаеш да држиш до себе. И не е тоа ништо страшно, имаш време да учиш. :)

    Е сега конкретно да ти одговорам на првото прашање. Како да задржиш таков? Така што нема да му покажуваш дека си затрескана во него. Ете така. И така што ќе му дадеш до знаење дека со тебе не може да се зафркава, имаш карактер, ама тоа не да остане само на зборови, а после делата да ти кажуваат нешто друго, односно пак да бидеш со него секогаш кога ќе те викне или пак да трчаш да му вратиш истата секунда кога ќе ти пише на фб. Не, тоа е погрешно. Ти си му направила добар муабет, си му покажала малку заби ама не требало вечерта да бидеш повторно со него, требало да си заминеш на друга страна со другарките и да се забавуваш. Да види дека не е толку битен. Да видиш како одма како кутре ќе дојде по тебе. И секако да не попушташ. Ако вака не го задржиш, на друг начин па ич нема.

    Види, таквите како него се навикнати да ја имаат секоја што ќе ја посакаат. И погоди која ќе му биде интересна? Таа што нема да биде со него кога тој ќе сака, туку кога таа ќе сака. Само знам како е сега, been there done that. :D Кога ќе го видиш колената ти се тресат. Не можеш "не" да кажеш. Само него го гледаш во цела гужва, само тој постои за тебе. Дома си силна ама кога ќе видиш се' што си рекла дека ќе направиш паѓа во вода и забораваш. Мислиш дека ако го откачиш дека никогаш повеќе нема да сака да биде со тебе и дека ќе ти биде криво до крајот на животот.Така? Епа тоа е зашто си се' уште мала, верувај ми. За две, три години друга приказна ќе биде. А сега обиди се барем. :) Со ваквите не смееш да сонуваш за тоа дека ќе бидат со тебе до крајот на животот, тој тек сега започнува да го живее животот, а и ти. Можеш само да си направиш ќеиф, да биде со тебе некое време и да ти помине меракот па да го откачиш. Сите сме го поминале тоа на твои години, сите сме имале некој bad boy за кој животот ќе сме го дале. :D Затоа оди со резерва. Уф, мислам дека можам да напишам реферати за ова. Секогаш за такви сум се закачувала, поинтересни ми биле, секогаш има некоја возбуда со нив, и еве сега имам таков до мене ама сега е кроток како јагненце. :D
     
  20. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Вие од секогаш сте ги сакале баш ваквите типови на машки. Без разлика колку години имате, овие секогаш ќе ви бидат број еден на листата. Зошто сте такви? Заради вас. Друго нема, Вие им давате внимание, ги гледате, ги посакувате, љубоморни сте ако го гледате со некоја женска, депресија ве фаќа зошто не е со вас.

    Затоа има што повеќе машки како овие. Нај фаца во град, нај лепотан, нај шизик, нај фраер се нај. Кога ќе видам како вените си ги сечете за некој како нив, ме фаќа серка, и никад нема да се испразнам. Ни самите незнаете зошто ваквите ве палат, немате одговор за ова. Пошто едноставно мора да сте со некој таков, без разлика колку год сте.

    Доста со тоа има 16 год кога ќе порасне ќе се смее на ова. Сигурно така ќе биде, гледам и на 20+ трчаат по ваквите.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.