1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako da i kazam na majkami deka imam decko strav mi e.....

Дискусија во 'Канта' започната од tajnost, 3 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Vo vrska sme vekje 2 meseci za nekolku dena ke bidat 3 meseci no jas neznam kako da i kazam na majkami deka imam decko.. taa e stroga ednostavno go nemam odnosot so nea kako drugite ne se custvuvam kako odnos pr. kako da mi e najdobra prijatelka ... Sto da pravam kako da i kazam? Toj ima razbiranje za mene sepak znae deka nemozam da i kazam i se toa.. :( Neznam negovite dali znaat za mene no sepam mislam deka znaat bidejki nekolku pati na negvoviot broj mi se ima javeno majkamu i me vika zlato srce i drugi zborcinja :D Me ima viknato kaj nego no jas nemam otideno bidejki strav mi e da ne mi se javi majkami i da me prasa kaj sum sto pravam sto ke i kazam Ve molam pomoss :|
     
  2. trimetrinadneboto

    trimetrinadneboto Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Девојче колку години имаш,ако може да ми кажеш за да знам како да те посоветувам :)
     
  3. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    16 vo septemvri
     
  4. trimetrinadneboto

    trimetrinadneboto Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ;) Значи ти си во оние добри години и стварно нема потреба да го криеш дечкото од твоите родители.Од искуство ке ти кажам дека иако мислиш дека со мајка ти не сте во добри односи и дека е многу строга сепак она ке попушти и тоа многу верувај.Како прво ке и кажеш дека треба да зборувате и ке и кажеш се по ред и секако на крај ке и нагласиш дека многу го сакш детето.Сепак и ти треба да го претставиш во најдобро светло момчето како за прв пат и мислам дека ќе сфати мајка ти, а во случај да ти прави проблеми и да ти рече нешто како на пример да го оставиш спомни и само нешто во стилот ...Би можела ти да се разделиш од тато и слично... И сфати дека на почеток многу е нормално и да има некакви пречки додека и самата да дознае дека многу го сакаш и многу ти значи во животот.
    Иначе колку години сте разлика со дечкото? ;)
     
  5. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Toj ima 18 jas kje punam 16problemot e sto jas nemam tatko ://
     
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Јас да сум на местото на мајка ти, не би ти дозволила да се гледаш више со него. :!:
    Ти имаш сеуште 15 години, а тој веќе е полнолетен.
    Неможеш да си најдеш некој на твоја воздраст? :^)
    Друго е кога и двајцата би биле полнолетни, па 2-3 години разлика не се ништо, а вака.....
     
  7. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Polnoleten e no ima rarbiraanje i ne se buni za nisto, trpeliv e i ceka da i kazam i ne me pritiska mnogu za da izlagame, i go sakam :(
     
  8. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Polnoleten e no ima rarbiraanje i ne se buni za nisto, trpeliv e i ceka da i kazam mislam deka da bese nekkoj drug do sega vekje kje mi raskineshe i se toa no so nego mi e ubavo i ne me pritiska mnogu za da izlagame, i go sakam :( neznam sto da pravam :(
     
  9. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Епа кога ќе е расположена ќе седнеш и со убаво ќе разговараш. Ќе и кажеш нешто во смисла дека подобро е од тебе да слушне, дека несакаш да ја лажеш или слично. Колку и да е строга ако оценките во школото ти се добри и ја слушаш мајка ти јас мислам дека нема да ти прави проблем. А за одење кај него дома мислам дека е рано.
     
  10. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Па што има врска тоа ако дечкото е постар од неа? И јас имав 15, а дечко ми 18 кога се фативме, па заедно сме више 3 години. Ако ја разбира дечкото и не ја притиска, не гледам причина зошто не би останале заедно. :?: Само памет во глава..
    Иначе кога ќе ја фатиш мајка ти расположена уз муабет кажи и. Мамо имам дечко, заедно сме 3 месеци, дечкото е ваков таков дрн дрн дрн. Ако видиш дека добро го прифаќа тоа, предложи и дури и да го види за да се увери со каков човек си во врска (ова ти е ако планираш нешто по озбилно, ако не кажи и само дека имаш дечко). Така и јас направив, само кај мене беше обратно. Татко ми е построг и мислев дека ќе ми направи проблем, ама тој побрзо го прифати од мајка ми. Така да, не се секирај биди си опуштена и кажи и слободно. :)
    А за одењето по дома, рано е сеуште. Почекајте барем уште неколку месеци.
     
    На tajnost му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Ви благодарам многу но ќе можете ли повеќе совети да ми дадете :D
     
  12. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Хмм не си мала и немаш потреба да се плашиш. Не е многу постар од тебе, а тоа што он е полнолетен а ти не нема никаква врска. Вака знам дека те загрижива тоа што немаш татко и се плашиш како ке реагира мајкати кога ке и кажеш дека имаш дечко. Повекето мајка кој што се сами мајки се плашат за своијте керки, друго е кога се двајца родители па ке рече мајката е ако биде нешто татко ти е тука, многу од овдека може нема да се согласат со ова но тие што се со двајца родители и не можат да го разберат. Ти еден ден ке и речеш на мајкати дека сакаш да поразговараш со нејзе. Тогаш кажии дека си почнала да се гледаш со некое момче и дека нема никаков проблем да дојде тој да ги запознаеш за да знае мајкати со кого се гледаш и да биде помирна. Се надевам дека ке биде се добро ;)
     
  13. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Барај му веренички прстен. :wasntme:
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Play

    Play Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    69
    Подобро да дознае од тебе отколку од некои љубопитни комшии или луѓе кои не ѝ се ни пола блиски колку што ѝ си ти. Колку и да е строга ќе те разбере па и таа некогаш била заљубена како помлада сигурно ќе те сфати, само види да е во добро расположение речи и дека сакаш да ја ѝ побараш мислење за нешто (ако и побараш мислење и ѝ речеш нешто како добар е и искрен,ме сака,не ме притиска,ме цени дали мислиш дека треба да бидам во врска со него?) ќе се почувствува како да ти е важно нејзиното мислење,а не само како да ѝ кажуваш „Дечко имам. А за ручек што има?“ Ако ме сфаќаш што сакам да ти кажам. За одење кај него и други работи ќе се договориш со твоите родители. Но верувај подобро е да ѝ кажеш пред да дознае од друг,бидејќи тогаш нема да има многу разбирање ќе мисли дека постојано ја лажеш и криеш работи од неа.
     
  15. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Девојче, ако толку има разбирање за тебе, те кани кај него дома на 15 години, така? А со тебе е 2 месеци, така? Јас имав 18 години кога почнав врска со дечко ми и после 6 и пол месеци врска ми смона за да одиме кај него, секако јас не прифатив, не за друго, туку да не помисли дека одвај сум чекала да отидам на гости.
     
  16. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Прво гледај зближи се со мајка ти, помагај и биди добра со неа. Почни се полека да и кажуваш. Кажи и дека ти се допаѓа тој дечко вака онака. Кажи и дека твоите другарки имаат дечковци. Немој само онака да ја пресечеш јас имам дечко и толку. ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.