1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako da ja vratam

Дискусија во 'Канта' започната од zaljubeniotjas, 16 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
  2. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    ^ Ејј жити се! Што проблем сакаше да решиш?
    Па убаво направила девојка ти што ти се скарала. Убаво си кажа дека си ја скинал, сте имале односи и сега уште фб профил си остави. Ама си знаел да чуваш интима. :@
    Ех бре деца.... Уште па и 20 години да имаше. |(
    Знаеш што? Сигурно девојка ти ти била прва, од старт се гледа по муабетите дека си неискусен и недораснато дете.
    И што сега ќе читаат ли твоите другари од школо?? :?:
     
  3. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    pfff izvinete mnogu ako sum ve navredil no samo sakav da vidam koj mi pomogna da go resam problemot so toa so go dadev mojot fb a prviot odnos mi bese vo 1 godina gimnazija vtoriot vo 3 god. i tolku . 1994 god. sum i 19 god. imam . Prv pat u zivot se zaljubiv pa i neznam kako da reagiram ina4e fala mn.bash dobra uteha mi dade so posledniot razgovor ;)
     
  4. kika.dragan

    kika.dragan Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    148
    Си оставил фб профил, видов дека си од Гевѓелија, дали ти знаеш колку луѓе има на форумот сто се зачленени, и колку се гости?? И сега сите од Гев... што знаат дека сте биле заедно ќе знаат дека си ја скинал девојката, а нели тоа е нешто што таа најмалку го сакаше.. нели за да може да се омажи некогаш :?: ... Свесен си дека сам ја издаваш девојката што велиш дека ја сакаш многу.. Ц цц ... големо браво за девојката што ти раскинала.. :clap: па и јас не би сакала да имам таков дрдолајко покрај мене.. |( што се жали по форуми и 300 чуда бесови... мислам дека никогаш нема да засакам таков слабак како тебе.. Маж си е маж се знае.. карпа... а ти...погледни се.. сега јасно си се заљубил, тешко ти е... ама вака не бива.... :x
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    ДА ДА погрешив што го дадов фб но линкот го избришав веднаш.Најголема маана ми е тоа што сум мн.добар и што дозволувам да се заебават со мене и правам некои неразмислени работи гледајки да направам добро дело да бидам добар кон сите ама на крај јас патам.Не бев порано толку чувствителен на оваа тема до сега ниедна девојка не сум повредил со сите мои бивши сме пријатели но таа е исклучок.Како ке бидам пријател со неа кога ја сакам? shit ептен избрзав со линкот :@ не размислив ич
    До пред да бидам со неа кога ке раскинам со некоја девојка не ми беше сеедно што раскинувам,но со неа некако друг сум.
    Имам постар брат кога тој раскина со девојка му му беше тешко,не беше располжен..... и го прашав зошто е толку тешко да раскине со неа а тој секој пат ми викаше дека кога ке сакам некоја тогаш ке осетам како е и стварно осетив како и да е брат ми се ожени со таа девојка и векје имаат и дете.
    А за фб профилот ептен избрзав :worried:
     
  6. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    Како и да е жал ми е што ве позамарав малце немав друг излес
     
  7. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Батали ја и така е глупо веќе да се враќаш.И преќинете одземањето на невиноста да го мешате со бракот, 21 век сме.
    И не е ни сексот битен, ако нема љубов, искреност и доверба се е џабе.
     
  8. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    Опаааа ми се јави сабајле и тоа она прва ми звонеше.Сеуште не сме како пораноо ама се ке биде океј
    со ваша помош си ја ВРАТИВ! благодарам
     
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    можеби и таа сватила дека згрешила а ти веднаш плачеш
    чекај малку смири се-заљубен-изгубен те свакам ама спасот не е во солзите
    и за вакви работи не се раскажува на другари туку се седнува со партнерот/партнерката и се разговара во 4 очи :!: искрено
    а тоа дека сега веке не е невина и дека нема да можеш да се омажи нека не те мафтосува Албанки го средуваат на гинеколог а не наши Македонки и 21 век сме кој гледа сега на тоа :fubar:
    со срека нека ви е смирувањето и да ви потрае :)
     
  10. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    нее не плачев туку стварно ми беше тешко ина4е фала за помошта без вас немаше да се справам со проблемот :* :* :* :*
     
  11. zaljubeniotjas

    zaljubeniotjas Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    leleee neznam so i e na ovaa devojka ccccc sea pa mi vika ne trebase vaka sakam da bideme samo prijateli . Bozeeee :@
     
  12. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    Mартин Cтојановски, од Gевгелија, што имаш 19години, одиш на факултет и имаш врска од 4 месеци, свесен си дека Mакедонија е мала, а Gевгелија уште помала? Cвесен си дека пола гевгеличани на форумов во момемтов знаат Kој си, а другата половина кај и да е ќе дознае? I свесен си дека отворено под име презиме на цела Mакедонија која сега користи интернет а и на тие кои во иднина ќе Kористат им кажа дека си имал проблем со потенција, си ја скинал девојка ти, која патем е загрижена за нејзината приватност која Tи отворено ја сервираш, прво на пријателот а сега и на сите нас? Mожам само да замислам што ќе се случи кога некој "случајно" ќе ја праша : еј па ти нели одеше со Mартин Cтојановски? Hе знаев дека тој те скинал.... :^) и како сексот?? Hе му пага веќе??
    Cреќо јасно ти е што сакам да кажам! E сега совет, батали цвеќе и сл. туку остави ја дури не си споделил и матичен број и поштеди ја од твојата непромисленост. побарај ја евентуално за некои 4-5 години, (ако се воопшто доволни со оглед на тоа дека на 19 години не знаеш да користиш форум).
    Hе ми е целта да те навредам, ама морам да те искарам, за да знаеш за во иднина.
    п.с Tе најдов на фејсбук и во моментов јас знам кој си ти, ама Tи не знаеш која сум јас. ;) во мојов случај, немаш гајле, далеку сум од југоистокот, ама сигурно досега некој "друг случај" ти ја знае и адресата. зае*ан E ова нетов. Cо среќа.
     
    На hello-kitty.90, sadgirl21 и Calvin.Klein им се допаѓа ова.
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477


    Најверојатно не и се допаднал сексот! :D
     
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Заљубениот ти, има разлика помеѓу јавен форум и личен дневник, но ми изгледа дека ти си отвори тема на форумов која ја користиш како личен дневник.
    Мене ми е многу непријатно да читам туѓ дневник а верувам и на другите.
    А и некако ми е многу боринг, бооооринг ту мач :$
    Ме заболе мене (одоздола па нагоре ко што пееше онаа) дали она ти се јавила, дали ти си и се јавил, дали си ја скинал, што манџа јадеше вчера, што к*р да облечеш денес и.т.натаму и.т.наваму.
    Има некои работи што треба да ги задржиш за тебе а ти мислам дека ја премина таа граница.
    Можеби и профилот од фб што го покажа не е твој, туку сакаш некого да заебеш, да оцрниш, зашто не ми се верува после толку папучарски и бош муабети да се покажеш јавно кој си.
    Мислам дека сум во право 8)
     
  15. MikiMausovski

    MikiMausovski Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Затоа што ние машките многу често не правиме дистинкција помеѓу овие две работи ;) Ни треба време да ја согледаме разликата помеѓу љубов и „сакам да ја легнам“.
     
  16. MikiMausovski

    MikiMausovski Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Типичен лигушки/холивудски пристап. Биди муж у пичку матер! Али не мачо муж ;) Прав маж би и рекол: Те сакам ма. Али можам и без тебе. Ти не си последната жена на овој свет.
     
  17. MikiMausovski

    MikiMausovski Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Тоа е нормално чувство. Deal with it! ;)
     
  18. MikiMausovski

    MikiMausovski Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Standing ovation :clap:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.