1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako da oslabam?

Дискусија во 'Канта' започната од Girl999, 9 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Girl999

  Girl999 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Здраво,
  Имам 17години и сум висока 165цм и тежам 55кг. Некои велат дека моите димензии се одлични, но јас не се согласувам со тоа. Сакам да дознам, дали има нешто ко калкулатор на тежина, која е совршена тежина и кои се совршени димензии за едно женско тело. Ако некој знае нека ми пише. Постојано се оптеретувам со различни диети, но со тоа само ја ослабив крвта, ништо друго.
  Пишете ми!
   
 2. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  243
  Мила еве тука http://www.kupuvajoddoma.com/index.php? ... tion_id=10 ептен е добар калкулаторот, мене нормално ми покажува а имам 54.5, а висока сум 170, измери си се убаво внеси се што треба па ќе видиш :)
   
 3. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски
  Ти и да се здебелиш 2-3 кила ќе биде супер, а не па да слабееш. |(
  Не претерувајте, на крај краева поубаво изгледа женско со облини, бутче малку, отколку преслаба.
  Ако ослабиш нема да личиш на женско, стварно.
   
 4. Girl999

  Girl999 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Zenski toa stvarno e taka. Navistina treba zensko so butce ova ona.. ama ova moeto veke vo bolest premina, samo na toa mislam .. znam deka ne e normalno.
  Izgleda treba da pocnam da sportuvam ili da odam na fitnes, za da se zajaknam malce.
  So mislite?
   
  На Kardashian555 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Најпрво добре ни дојде на форумов. Почитувај ги правилата и пишувај кирилично.
  И пред да отвориш тема, убаво разгледам дали иста или слична веќе постои.
  Во врска со твоето прашање, верувај не можеме да ти кажеме ние точно дали си таман или не, зошто не те знаеме како изгледаш.Според бројките според некои калкулатори си таман, т.е според сите калкулатори, ама тежината можеби не ти е распоредена на сите страни, па затоа не си задоволна од твојот изглед. :!:
  Не слушај никого во врска со твојот изглед. Огледалото ја кажува вистината, а ти со твоите очи си најобјективна кога си во прашање самата ти. ;)
  Би ти препорачала да не се замараш со тоа толку, зошто не е убаво да прерасне во опсесија, како мене што ми беше. Само пристапи му на "проблемот" со поладна глава и без паники ако се придржуваш кон тоа што е здраво и правилно ќе стигнеш до твојата цел.
  Би ти препорачала да спортуваш, тоа е најубаво, ем ќе слабееш, ем ќе се затегнеш.
  Нема ништо поздраво и подобро за телото и духот од спортот.
  Ти посакувам среќа во симнувањето на килцата. :hai:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.