1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako da oslabam?

Дискусија во 'Канта' започната од Girl999, 9 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Girl999

    Girl999 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Имам 17години и сум висока 165цм и тежам 55кг. Некои велат дека моите димензии се одлични, но јас не се согласувам со тоа. Сакам да дознам, дали има нешто ко калкулатор на тежина, која е совршена тежина и кои се совршени димензии за едно женско тело. Ако некој знае нека ми пише. Постојано се оптеретувам со различни диети, но со тоа само ја ослабив крвта, ништо друго.
    Пишете ми!
     
  2. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Мила еве тука http://www.kupuvajoddoma.com/index.php? ... tion_id=10 ептен е добар калкулаторот, мене нормално ми покажува а имам 54.5, а висока сум 170, измери си се убаво внеси се што треба па ќе видиш :)
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ти и да се здебелиш 2-3 кила ќе биде супер, а не па да слабееш. |(
    Не претерувајте, на крај краева поубаво изгледа женско со облини, бутче малку, отколку преслаба.
    Ако ослабиш нема да личиш на женско, стварно.
     
  4. Girl999

    Girl999 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Zenski toa stvarno e taka. Navistina treba zensko so butce ova ona.. ama ova moeto veke vo bolest premina, samo na toa mislam .. znam deka ne e normalno.
    Izgleda treba da pocnam da sportuvam ili da odam na fitnes, za da se zajaknam malce.
    So mislite?
     
    На Kardashian555 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Најпрво добре ни дојде на форумов. Почитувај ги правилата и пишувај кирилично.
    И пред да отвориш тема, убаво разгледам дали иста или слична веќе постои.
    Во врска со твоето прашање, верувај не можеме да ти кажеме ние точно дали си таман или не, зошто не те знаеме како изгледаш.Според бројките според некои калкулатори си таман, т.е според сите калкулатори, ама тежината можеби не ти е распоредена на сите страни, па затоа не си задоволна од твојот изглед. :!:
    Не слушај никого во врска со твојот изглед. Огледалото ја кажува вистината, а ти со твоите очи си најобјективна кога си во прашање самата ти. ;)
    Би ти препорачала да не се замараш со тоа толку, зошто не е убаво да прерасне во опсесија, како мене што ми беше. Само пристапи му на "проблемот" со поладна глава и без паники ако се придржуваш кон тоа што е здраво и правилно ќе стигнеш до твојата цел.
    Би ти препорачала да спортуваш, тоа е најубаво, ем ќе слабееш, ем ќе се затегнеш.
    Нема ништо поздраво и подобро за телото и духот од спортот.
    Ти посакувам среќа во симнувањето на килцата. :hai:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.