1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

kako da se zdebelam :/

Дискусија во 'Канта' започната од hristinana, 19 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. hristinana

    hristinana Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    значи јас сум 14 години.. висока сум 158цм и имам 43 кг слаба сум нелии? сакам малце да се здебелам барем 5 кг.. претходно имав 45 кг и бев задоволна со моето тело, немам целулит и никогаш не сум имала.. ама сега сум ослбнала.. бев лани мноогу слаба затоа пиев два месеци пивски квасец и се здебели.. и станав океј.. ама после мајка ми не ми даваше да пијам пивски квасец, демек не било здраво.. требало овшје да јадам многу -.-''ама сега морам да пијам пак зада се здебелам малце и да бидам океј.. иначе кај мене кога пиев пивски квасец имав ептееен отворен апетит... а сега.. без храна можам 3 дена да издржам, само се хранам со чипсови, чоколади, смоки.. а овие моиве ме тераат манџи да јадам, свашта.. тоа било здраво.. и месо никакво неможам да јадма освен стек.. млеко пијам бидејки знам дека е здраво.. затоа ќе пијам пивски квасец.. иначе не вежбам, не спортувам..кажете вие некој начин како да се здебелам?
     
  2. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.