1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kako da si omilen pomegu lugeto

Дискусија во 'Канта' започната од Ghost_Rider, 15 април 2015.

?

mala pomos ???

 1. koj kade

  1 глас(а)
  20,0%
 2. kako sto

  4 глас(а)
  80,0%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ghost_Rider

  Ghost_Rider Нов член

  Се зачлени на:
  15 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Kako da stanes omilen pomegu lugeto dali treba da pravis nekoi raboti sto nikogas ne si gi sakal vo zivotot ili pa ednostavno morame da go napravime toa od sakame da bideme nekoj i nesto​
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  42.913
  Пол:
  Женски
  Темава не е на соодветно место,дури и да се заклучи сепак ќе кажам мое мислење.
  Факт е дека на секој омилен не можеш да му бидеш. Да правиш нешто што не сакаш од причина да им се допаднеш на другите според мене не е правилно,го губиш своето ,,Јас" ,едноставно не си вистинскиот ти. Прави го она што те прави задоволен,среќен и горд на себе. Сите сме различни и сакаме различни нешта,па сите луѓе не можат еднакво да те сакаат. Некому ќе бидеш омилен,некому не.
   
  На Someonespecial и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.890
  Допаѓања:
  79.070
  Пол:
  Женски
  Како тоа да бидеш омилен ? Па дури и да правеш нешто што не те исполнува за другите да те сакаат ?
  Како што кажа и Анабелка пред мене, едни ќе те сакаат други не.
  На едни ќе им си омилен на другите не,има секакви луѓе. Нема потреба да се трудиш за да се докажуваш некому,да го потиснеш своето ЈАС длабоко во себе за да те сака некого.

  Карактерот,харизамта,среќата,добрината ,позитивноста се оние кои не туркаат напред... додека ги имаш овие особини во себе верувај дека кругот на пријатели ќе биде голем и ќе бидеш омилен како што викаш ти :)
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 4. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  А што е финтава со анкетата?
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.890
  Допаѓања:
  79.070
  Пол:
  Женски
  Kолку да не е темата без анкета ,да биде комплетна де :D:D
   
  На QueenElizabeth му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ами каде што дува ветерот таму и ти кога некој ќе ти рече фрли се во вардар тоа и да го наравиш!! да кажуваш одвратени антипатични шеги за да те сметаат за будала потоа да трошиш цела плата за друштовото кој и да ти побара што било, превоз, цигари ти да си таму ! Верувај сите ќе те сакаат.

  Онтопик немие јасно од каква болна мисла би сакал некој да е ''омилен'' :?: секој си има свој карактер, секој е уникатен и секој си бира личности со кои би го поминал денот позитивно, искулирано.Подобро да не ме сакат заради тоа што сум него да ме сакат заради нешто што не сум.
  Единствена опција најди си стадо овци и омилен ќе им бидеш....
   
  На blond.bunny и mime87 им се допаѓа ова.
 7. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Koe e zadovolstvoto da si omilen pomegju ostanatite koga samiot bi bil svesen deka se pretstavuvas poinaku?
  Pocituvaj se sebesi ako sakas drugite da te pocituvaat, odnesuvaj se i ostani takov kakov sto si, sigurno nekomu kje mu se dopadnes i sto e najbitno kje znaes deka na nekoj vistinski si mu mil i uziva vo tvoja pridruzba vo sprotivno zasekogas kje ostanes vo dilema dali tvoeto "vistinsko lice" bi mu se dopadnalo nekomu, a toa kje ti ja ubie samodoverbata vo celost.

  "It is better to be hated for what you are, than to be loved for what you are not."
   
 8. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Психологија на личност. ( не можам да се сетам моментално на друго сум сконцентриран )
  Ситуација: Имаш закажано средба со пријатели. Ти доцниш на состанокот, и доаѓаш таму и ги гледаш сите вознемирени. И ти кажуваат дека се степале. И ти имаш две опции да прашаш:

  Кој се степал ( Роле и Трајко ) и каде се степал ( Се степале пред продавница за долен веш ) ?
  Што се случило (опис на ситуација), и како дошло до тоа ? ( прочини )

  Ако те интересира, прочепкај на интернет сигурно ќе најдеш нешто :D

  Можеби првичната намена на анкетата од страна на креаторот не е оваа. Но од моја перспектива, тоа е
   
  На cresa-jagoda и QueenElizabeth им се допаѓа ова.
 9. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Malku utnal so anketava a ustvari mislam deka saka da prasa so kogo i kako da se odnesuva i vo koja prigoda xD i sto e najtragicno cetvorica glasale :D
   
 10. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  Nisto ne razbrav :D
   
 11. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Абе и јас гласав :P . ( ама објаснив во предходниот коментар ) :bandit::hai:8)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.