1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

kandida

Дискусија во 'Канта' започната од Nemirna22, 3 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nemirna22

  Nemirna22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво Девојки,
  ме интересира нешто повеќе на темата кандида како полово пренослива инфекција,ако јас ја имам дали 100 % при сексуален однос ќе му ја пренесам на партнерот и обратно? И дали некој знае како се манифестира кандидата кај машките и дали и они смеат да користат канестен маст за лекување на кандидата?
  Ако знае некој од вас нешто повеќе околу оваа тема ве молам нека ми пише,фала во секој случај :)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Има ваква тема. Пред да отвориш тема побарај дали веќе има иста или слична.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.