Kara ekmek (Црн леб)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 3 април 2015.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.676
  [​IMG]
  Серијата започна да се снима оваа година и се прикажува на турската телевизија АТВ,
  во Турција го надмина рејтингот и на најпопуларните серии Medcezir (Плима и Осека) и Karagul (црна ружа)
  Се работи за младата, бестрашна и амбициозна Асије која на патот до богатството и животот од соништата не одбира по чии лешеви ќе гази. Со нејзините валкани игри успева да се вовлече во животот на едно најбогатите семејства и набргу станува господарка.

  Главните актери ги толкуваат: Ozlem Yilmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu

  http://www.natabanu.com/serija/crni-hleb.html