Kings of Leon

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од tinkerbelll, 29 ноември 2011.

 1. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Ја отворив темава,затоа што сметав дека Kings of Leon заслужуваат тема.Група која прави квалитетна музика,доста хитови,добри албуми а морам да го споменам и прекрасниот глас на Ентони :)

  Kings of Leon е Американски рок бенд кој се појавува во 1999 год.Создаден е од тројца браќа Ентони,Иван и Мајкл.Името групата го добила според нивниот дедо Леон.
  Добитници се на две BRIT Awards во 2008 год.и сите четири албуми им се помеѓу топ 5 во UK.Најголем успех достигнуваат со "Sex on Fire", "Use Somebody",и "Notion" кои беа No. 1 на листата Hot Modern Rock Tracks.
  Сакам да ги слушам,уживам во нивната музика,поразлични ми се од сите останати.

  http://www.youtube.com/watch?v=JQqFP658aHo
  http://www.youtube.com/watch?v=NlXTv5On ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=agLIBPJa ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=RF0HhrwIwp0&ob=av2n
   
  На Forgotten, Sparks, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Е не ми се верува! Само што тргнав да отворам тема за нив и ете - веќе сторено. Бравос! :clap:

  Што да кажам? Ги обожавам! Caleb кога пее ушиве ми слават а телово ми трепери. Дефинитивно морам да го прогласам за пејач со најмногу секси глас моментално. Ах!
  Слушнав од другарка ми дека во живо биле ненормално добри. На МТВ случајно фатив некој нивен концерт и треперев како да сум таму и јас а како ли само била атмосферата таму не знам дали сакам да замислам затоа што ќе ме стрефи нешто од возбуда :D

  Последните 3 албуми ми се ептен многу вртени а да признаам манијачки си ја слушам веќе неколку недели Pyro - моќна. Многу моќна!!! Ах! Воздишки, илјадници воздишки!
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  На Hipica и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.507
  Ги обожавам!
  Уникатен звук и многу моќни песни.
  Уште не ми се здосадени највртените - Sex on fire и Use somebody.
  Но, од тој албум Closer ми е совршена. Чиста убавина од песна. Mногу се пронаоѓам во неа.

  Be Somebody. Исто и оваа. Преубава.
  http://www.youtube.com/watch?v=3if6HY_RUqw

  Од последниот албум The end ми легна некако најубаво.

  Се молам да ги донесат некој ден и кај нас со концерт. :inlove:
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  17.730
  Поздрављам те трендафилке и ти се приклучувам кон желбата и јас ги чекам и сакам .
  Ми ечеше еден период SEX ON FIRE на РИНГТОН
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Онаа вртенана Секс на оџин како само не ми здосадила. Па спотот кога ќе го видам оној Кејлеб како лежи и ја пее, па уште и кога ќе му го чуеш гласот, абре не оган, не секс, Sex on explosion ќе бидне. Огномет! Среќна Нова ’49та!

  Леле леле, не можам еве, сега пак си ја чув и пак. Луѓево се заразно добри.

  Да ги слушаш и слушаш, и дурацелките да ти откажат а ти ги слушаш, слушаш и слушаш и не ти станале ниту здодевни, ниту излитени ниту ниш-то.
   
 7. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.153
  Use somebody сеуште ме подсеќа на еден мноооогу згоден дечко кој морав да го пропуштам (од чисто морални причини) :?:
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.489
  Колкав Бууууууууууууууум направија дечкиве, ама алал да им е, навистина се добри!
  Веќе сте ја ставиле Closer :inlove: Sex on fire e класика, песна која никој не може да ја испее баш како Caleb Folowill!

  Друга песна која ја сакам мнооогу е:

  http://www.youtube.com/watch?v=5JELoEQHLDI
   
  На tinkerbelll и L-enna им се допаѓа ова.
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
 10. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Kings of Leon :clap: :clap:
  Браво Тинкербел :)

  Туку, оваа песна си е моја, редовно си ја порачував летово на сите бендови што свиреа по кафичи.

  http://www.youtube.com/watch?v=sgdK3WVUEgg

  Sex on fire и Use somebody се едни од ретките песни што се доста популарни и се вртат по радио а да не ме нервираат...

  Им посакувам да имаат сјајна кариера, имаат потенцијал, харизматични се, интересни, поразлични.

  Немам што многу да кажувам, доволно е само да се пуштат нивните песни и да се превземе сета енергија што тие ја пренесуваат.
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  4.722
  Слабо посетена е темава зошто некои луѓе само Sex on fire и Use somebody ги слушнале, пошто беа искомерцијализирани до крај :)
  Цела дискографија ми е на рипит без скокање на ниту една трака.
  Има најави за нивен концерт во соседството(сеуште без конкретен датум :doh: ), но ако треба и бубрегов ќе си го продадам ама ќе отидам зошто се пеколно добри!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=ZDEfzxd2jwg
  http://www.youtube.com/watch?v=AGTVoOyL ... re=related
   
 12. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Ej ,тек сеа ја видов темава а баш барав за мојот омилен бенд :) извонредни се , нема што повеќе да се каже. Со оној нивен специфичен малку кантри и бас призвук. и пак се различни со секоја песна,со секој албум. преку албумите се гледа нивниот процес на созревање. Не верувам дека во скоро би дошле во МКД или негде близина... можда на крај на кариера негде :^)
  Само за нешто сум загрижена, на нивната страна на википедија пишува вака:
  Што мислите, ќе прават пауза .. :?:
   
 13. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  * Pyro
  * Sex on fire
  * Use somebody
  ♥ ♥ ♥