Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Koj хороскопски знак останува најдолго во љубовна врска?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 9 јули 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  Овенот брзо се заљубува, Близнаците се лојални, Лавовите се многу претпазливи при заљубувањето, Скорпијата е харизматична и склона кон изневерување, а пак Рибите се најверни.

  ОВЕН
  Овните се заљубуваат мошне брзо, прерано донесуваат одлуки за посветеност, а потоа се борат со истите тие одлуки и бегаат од нив. Паѓаат во период на проценување и се трудат да ја оживеат страста во врска, а во текот на тој период најчесто и одлучуваат како се чувствуваат и дали ќе се смират. Ако не успеат да ја оживеат страста, тогаш бараат нова љубов.

  БИК
  Биковите се верни како кучињата. Кога еднаш ќе запознаат личност, се врзуваат и најчесто остануваат со неа до крајот на животот, односно додека функционира сексуалниот живот. Ако страста исчезне или ако едноставно нема интерес за секс, ќе побараат возбуда на друго место – најчесто позади грб. Неверството никогаш нема да го признаат, само во име на врската која трае засекогаш. Со други зборови, и ако се неверни, нема да ве остават.

  БЛИЗНАЦИ
  Близнаците се верни и покрај сите клишеа и никогаш не ја напуштаат личноста, ама сакаат да ја тестираат и да видат колку љубомора може да предизвикаат. Всушност, тие дури и ќе ја мачат личноста со која се во врска флертувајќи со други луѓе. Само од таа причина често остануваат сами и оставени кога се во прашање луѓе кои што не можат да поднесат шетање со погледот или заведување. Близнаците ќе ги задржите доколку и вие нив ги направите љубоморни. Така врската ќе ви биде трајна.

  РАК
  Овој знак најмногу сака да се предаде на една личност и да заврши со неа. Не сака фама, игри и проблеми кои носат било каков сомнеж или несигурност. Сепак, може да биде доста љубоморен, да бара повеќе внимание и нежност, а и да чувствува несигурност. Не треба да се грижите за тоа дали овој знак е верен – штом го венчате, Ракот е ваш засекогаш.

  ЛАВ
  Лавовите се многу внимателни пред да се заљубат. Можат да поминат и неколку недели пред нивната љубов да процвета затоа што овој знак преферира игри и заведувања. Кога ќе им се случи љубов, најчесто се многу страствени и предадени, ама само година до две. Луѓето родени во знакот на Лав имаат немирно срце кое ги прави моногамни и немаат долги врски.

  ДЕВИЦА
  Овој тврдоглав знак сака кратко додворување со ретки секс случувања. Всушност, се работи за знак кој би се воздржал од секс пред брак. Најверојатно и после бракот ќе избегнува секс. Многу Девици се наоѓаат во брак во кој ретко се консумира секс и во кој со години ќе молчат пред неверството на партерот. Сè додека имаат материјално добро и сигурност, како и углед во друштвениот живот, врската на Девицата ќе трае.

  ВАГА
  Вагите се многу верни. Најчесто имаат долги врски бидејќи во врската пред сè, се пријатели. Сепак, лесно се заљубуваат и одљубуваат, а несигурноста и неверството може да ја уништи нивната врска. Врската со Вага ќе трае сè додека ја држите заинтересирана во кревет и додека имате желба да ѝ посветите внимание.

  СКОРПИЈА
  Луѓето родени во знакот на Скорпија се меѓу најверните знаци во зодијакот. Тие се едни од најпривлечните и најхаризматичните, па нивниот партнер мора да се бори со секаква конкуренција. Ова резултира со голема несигурност поради што врската после една година се распаѓа. Исто така, не се замерувајте со овој знак, без пардон ќе ве забоде во грб кога најмалку очекувате.

  СТРЕЛЕЦ
  Неодлучен знак кој има проблем со предаденоста на една личност. Кога е долго на едно место или во една врска, станува немирен. Ако сакате врската со Стрелецот да трае со години, морате да му дадете доволно слобода. А, понекогаш ќе мора да поминете и преку неверство.

  ЈАРЕЦ
  Јарецот е доста традиционален знак кој очекува традиционална венчавка придружена со долготрајна фаза на додворување и не многу секс пред брак. Овој знак очекува потполна верност и кога тоа ќе го постигне, останува со партнерот долго време. Сексот и децата претставуваат начин на кој ќе го задржите Јарецот. Неверството за Јарецот значи крај на врската.

  ВОДОЛИЈА
  Немирен знак на кој му е проблем да остане со некого во врска подолго од два дена. Со разновидност сакаат да го зачинат својот живот, но не се премногу сексуално активни. Може да се случи една личност максимално да ги фасцинира и импресионира со својот свет, а потоа одеднаш да изгубат интерес. Најдобра опција за да поминете подолго време со Водолија е да ја стимулирате нејзината интелектуална страна, така што никогаш нема да ѝ биде здодевно. Би било препорачливо да сакате патувања.

  РИБИ
  Рибите се еден од најверните и најпредадените знакови од зодијакот. Тие сакаат врски кои што ќе траат цел живот. Иако се работи за многу морални знакови, неверсвото не им е непознато, ама тоа никогаш нема да го признаат пред партнерот. Рибите се тие кои се венчаваат со средношколската љубов и остануваат со неа до крајот на животот.
   
  На psychic, leighton23 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  ВАГА
  Вагите се многу верни. Најчесто имаат долги врски бидејќи во врската пред сè, се пријатели. Сепак, лесно се заљубуваат и одљубуваат, а несигурноста и неверството може да ја уништи нивната врска. Врската со Вага ќе трае сè додека ја држите заинтересирана во кревет и додека имате желба да ѝ посветите внимание.

  Така е ,штом почувствувам дека некој губи интерес за мне ,инстант го бришам од живите :D
   
 3. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  РАК
  Овој знак најмногу сака да се предаде на една личност и да заврши со неа. Не сака фама, игри и проблеми кои носат било каков сомнеж или несигурност. Сепак, може да биде доста љубоморен, да бара повеќе внимание и нежност, а и да чувствува несигурност. Не треба да се грижите за тоа дали овој знак е верен – штом го венчате, Ракот е ваш засекогаш.

  Погодено се :)
   
 4. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  ги погоди болдираните зборови точно ми е се :D
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
   
 6. TheKitty

  TheKitty Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  СКОРПИЈА
  Луѓето родени во знакот на Скорпија се меѓу најверните знаци во зодијакот. Тие се едни од најпривлечните и најхаризматичните, па нивниот партнер мора да се бори со секаква конкуренција. Ова резултира со голема несигурност поради што врската после една година се распаѓа. Исто така, не се замерувајте со овој знак, без пардон ќе ве забоде во грб кога најмалку очекувате.


  Да, даа . ;)

  Btw не било до мене за раскинувањата - КОНКУРЕНЦИЈА ! :rock:
   
 7. ljubovche

  ljubovche Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  68
  БЛИЗНАЦИ
  Близнаците се верни и покрај сите клишеа и никогаш не ја напуштаат личноста, ама сакаат да ја тестираат и да видат колку љубомора може да предизвикаат. Всушност, тие дури и ќе ја мачат личноста со која се во врска флертувајќи со други луѓе. Само од таа причина често остануваат сами и оставени кога се во прашање луѓе кои што не можат да поднесат шетање со погледот или заведување. Близнаците ќе ги задржите доколку и вие нив ги направите љубоморни. Така врската ќе ви биде трајна.

  ТОЧНО :D
   
 8. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Hahahaha :D Точно така :$
   
 9. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  193
  Се додека има материјално добро... and the rest is history. Точно е за девица :) Со сигурност потврдувам познавајќи толку многу девици.
   
 10. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  И тоа како! :!:
  Затоа не` споредуваат со кучиња. :D
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  ВАГА
  Вагите се многу верни. Најчесто имаат долги врски бидејќи во врската пред сè, се пријатели. Сепак, лесно се заљубуваат и одљубуваат, а несигурноста и неверството може да ја уништи нивната врска. Врската со Вага ќе трае сè додека ја држите заинтересирана во кревет и додека имате желба да ѝ посветите внимание.

  :!: Така
   
 12. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Речиси вистина .... :D
   
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  31.046
  Пол:
  Женски
  РИБИ
  Рибите се еден од најверните и најпредадените знакови од зодијакот. Тие сакаат врски кои што ќе траат цел живот. Иако се работи за многу морални знакови, неверсвото не им е непознато, ама тоа никогаш нема да го признаат пред партнерот. Рибите се тие кои се венчаваат со средношколската љубов и остануваат со неа до крајот на животот.

  Делумно е точно :|
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  ДЕВИЦА
  Овој тврдоглав знак сака кратко додворување со ретки секс случувања. Всушност, се работи за знак кој би се воздржал од секс пред брак. Најверојатно и после бракот ќе избегнува секс. Многу Девици се наоѓаат во брак во кој ретко се консумира секс и во кој со години ќе молчат пред неверството на партерот. Сè додека имаат материјално добро и сигурност, како и углед во друштвениот живот, врската на Девицата ќе трае.
   
 15. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  ццццц а стрелец никаде не пишува никој не се јавува што ке беше ова мистриозни туууу

  иначе стрелец сум во хороскоп мада не е баш така дека стрелците изневеруваат
   
 16. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.754
  Пол:
  Женски
  Значи јас сум некој изрод
  Има, има Лавови во долги врски. Еве ме мене за пример. :)
   
 17. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  6.049
  Пол:
  Женски
  Бикче и рипче.
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  22.241
  Пол:
  Женски
  Мелез сум значи :D

  Шала на страна , или сум била во врска од две недели , или во врска од година дена , нема средина кај нене :rofl:
   
 19. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  10.608
  Пол:
  Женски
  ДЕВИЦА
  Овој тврдоглав знак сака кратко додворување со ретки секс случувања. Всушност, се работи за знак кој би се воздржал од секс пред брак. Најверојатно и после бракот ќе избегнува секс. Многу Девици се наоѓаат во брак во кој ретко се консумира секс и во кој согодини ќе молчат пред неверството на партерот. Сè додека имаат материјално добро и сигурност, како и углед во друштвениот живот, врската на Девицата ќетрае.


  Врска нема. Промашај.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.