1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Koja работа е најдобра за вас?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од danniela5, 8 јули 2012.

 1. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Овен (21.03- 20.04)
  Клучни особини: Ентузијазам, креативност, топлина. Како лидери имаат сјајни идеи, но не сакате да се занимавате со детали.
  Професии за вас: Претприемач, продажба, филм/ ТВ, брокер на берза, војник, спасувач.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја канцелариска работа.

  Бик (21.04- 20.05)
  Клучни особини: Одлучни, вредни, лојални, тврдоглави. Уживаат во решавање на задачите од врвот па надолу.
  Професии за вас: Инженер, програмер, техничар, административен асистент.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која вклучува преголем финансиски ризик.

  Близнаци (21.05- 20.06)
  Клучни особини: Досетливи, паметни, прилагодливи, неодлучни. Добри се во мултитаскинг, но сите работи брзо им се здосадуваат, така што многу ви е тешко да се концентрирате на еден проект подолго време.
  Професии за вас: Медиумски работници, огласување, маркетинг, возачи, доставувачи.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Канцелариски работи премногу ориентирани на детали.

  Рак (21.06- 22.07)
  Клучни особини: Грижливи, интуитивни, креативни, издржливи, склони кон промени на расположението. Сакате да бидете поддршка и да се грижите за други луѓе, но тоа на вас во еден момент може да почне да ви станува товар.
  Професии за вас: Недвижности, дизајн на интериер, прихолог, учител, терапевт.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работи кај кои е присутен постојан надзор и кои не се воопшто креативни.

  Лав (23.07- 22.08)
  Клучни особини: Посветени, амбициозни, креативни, великодушни и доминантни. Успеваат во работите кои ја одржуваат нивната динамична личност. Обожаваат одговорности.
  Професии за вас: Претприемач, забавувачи, политичари, менаџери за односи со јавност.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа во која вие не сте во центарот на вниманието.

  Девица (23.08- 22.09)
  Клучни особини: Ориентирани на детали, аналитични, вредни, немирни.
  Професии за вас: Уредник, сметководилет, машински инженер, графички дизајнер, цвеќар.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работи во кои доаѓате во контакт со различнни луѓе кои можеби не се толку големи перфекционисти како вас.

  Вага (23.09- 22.10)
  Клучни особини: Дипломати, уметнички настроени, интелегентни, неодлучни. Поради тоа што одлично функционирате под притисок, најдобро е да работите во партнерство со други луѓе.
  Професии за вас: Архитект, дизајнер, правник, советник, уметник.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Конвенционални професии каде недостасува креативност и независност.

  Скорпија (23.10- 21.11)
  Клучни особини: Динамични, креативни, снаодливи, со силна волја. Можат да работат само работи кои воедно им се и страст.
  Професии за вас: Психолог, дизајнер, правник, хуманитарни работи.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Се што ви се чини плитко и материјално.

  Стрелец (22.11- 20.12)
  Клучни особини: Филозофи, оптимистични, директни. Уживаат во својата слобода на движење и самоиздржување и најдобри се во полињата кои тоа им го овозможуваат.
  Професии за вас: Претприемач, пилот, спортист, полицаец, стјуард/еса.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја канцелариска работа.

  Јарец (22.12- 19.01)
  Клучни особини: Амбициозни, снаодливи, трпеливи и авторитетни. Мотивирани и натпреварувачки расположени какви што сте ќе направите се за секој проект кој го работите да биде најдобар.
  Професии за вас: Финансиски работник, менаџер, бизнис- девелопер, доктор, тренер.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работа во која нема простор за напредок.

  Водолија (20.01- 18.02)
  Клучни особини: Аналитични, паметни, инвентивни, упорни, тврдоглави. Пријателски расположени и самостојни, се снаоѓате во односот со скоро сите луѓе, но може да имате проблеми со искажувањето на вашего спротивставено мислење.
  Професии за вас: Развој на апликации, ветеринар, научник, инженер.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја професија која го оневозможува независното размислување и спротивставените ставови.

  Риби
  (19.02- 20.03)
  Клучни особини: Сочувствутелни, интуитивни, флексибилни. Визионери, како што на пример бил Алберт Ајнштајн. Најдобро работите во ситуација каде можете да ги остварите вашите фантазии.
  Професии за вас: Уметник, дизајнер, психолог, забавувач, хуманитарец.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која има физички или психички напорен распоред.

  За Бик е точно ( барем за мене :) ) За вас?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Точно е, немам што да одрекувам :D :geek:
   
 3. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Вага (23.09- 22.10)
  Клучни особини: Дипломати, уметнички настроени, интелегентни, неодлучни. Поради тоа што одлично функционирате под притисок, најдобро е да работите во партнерство со други луѓе.
  Професии за вас: Архитект, дизајнер, правник, советник, уметник.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Конвенционални професии каде недостасува креативност и независност.

  Особините точни ,професиите утнати :)
   
 4. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Водолија (20.01- 18.02)
  Клучни особини: Аналитични, паметни, инвентивни, упорни, тврдоглави. Пријателски расположени и самостојни, се снаоѓате во односот со скоро сите луѓе, но може да имате проблеми со искажувањето на вашего спротивставено мислење.
  Професии за вас: Развој на апликации, ветеринар, научник, инженер.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја професија која го оневозможува независното размислување и спротивставените ставови.
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Близнаци (21.05- 20.06)
  Клучни особини: Досетливи, паметни, прилагодливи, неодлучни. Добри се во мултитаскинг, но сите работи брзо им се здосадуваат, така што многу ви е тешко да се концентрирате на еден проект подолго време.
  Професии за вас: Медиумски работници, огласување, маркетинг, возачи, доставувачи.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Канцелариски работи премногу ориентирани на детали.

  Е таа сум де...точно си е :)
   
 6. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  рак и не е се баш точно :D
   
 7. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Риби (19.02- 20.03)
  Клучни особини: Сочувствутелни, интуитивни, флексибилни. Визионери, како што на пример бил Алберт Ајнштајн. Најдобро работите во ситуација каде можете да ги остварите вашите фантазии.
  Професии за вас: Уметник, дизајнер, психолог, забавувач, хуманитарец.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која има физички или психички напорен распоред.

  100% е точно, барем за мене :D
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Koja работа е најдобра за вас ?

  не е точно
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  100% Точно
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.609
  Допаѓања:
  31.696
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Рак (21.06- 22.07)
  Клучни особини: Грижливи, интуитивни, креативни, издржливи, склони кон промени на расположението. Сакате да бидете поддршка и да се грижите за други луѓе, но тоа на вас во еден момент може да почне да ви станува товар.
  Професии за вас: Недвижности, дизајн на интериер, прихолог, учител, терапевт.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работи кај кои е присутен постојан надзор и кои не се воопшто креативни.

  Интересно. :D
   
 11. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Вага (23.09- 22.10)
  Клучни особини: Дипломати, уметнички настроени, интелегентни, неодлучни. Поради тоа што одлично функционирате под притисок, најдобро е да работите во партнерство со други луѓе.
  Професии за вас: Архитект, дизајнер, правник, советник, уметник.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Конвенционални професии каде недостасува креативност и независност.
  мм интересно ама не е се дотолку точно.. :D
   
 12. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Koja работа е најдобра за вас ?

  точно :)
   
 13. Felicitas

  Felicitas Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Девица (23.08- 22.09)
  Клучни особини: Ориентирани на детали, аналитични, вредни, немирни.
  Професии за вас: Уредник, сметководилет, машински инженер, графички дизајнер, цвеќар.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работи во кои доаѓате во контакт со различнни луѓе кои можеби не се толку големи перфекционисти како вас. :D
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Донекаде е точно... :)
   
 15. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Девица (23.08- 22.09)

  Клучни особини: Ориентирани на детали, аналитични, вредни, немирни.
  Професии за вас: Уредник, сметководилет, машински инженер, графички дизајнер, цвеќар.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работи во кои доаѓате во контакт со различнни луѓе кои можеби не се толку големи перфекционисти како вас.
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  :?: Интересно, не е баш точно
   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Не е точно.
   
 18. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Недвижности, дизајн на интериер, прихолог, учител, терапевт.
  Ми се допаѓа. :D Па може да се каже дека е точно. :)
   
 19. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Бик (21.04- 20.05)
  Клучни особини: Одлучни, вредни, лојални, тврдоглави. Уживаат во решавање на задачите од врвот па надолу.
  Професии за вас: Инженер, програмер, техничар, административен асистент.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која вклучува преголем финансиски ризик.
  (y)
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.726
  Допаѓања:
  31.970
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Риби (19.02- 20.03)
  Клучни особини: Сочувствутелни, интуитивни, флексибилни. Визионери, како што на пример бил Алберт Ајнштајн. Најдобро работите во ситуација каде можете да ги остварите вашите фантазии.
  Професии за вас: Уметник, дизајнер, психолог, забавувач, хуманитарец.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која има физички или психички напорен распоред.


  Особините се точни, а професиите се утнати сите до една. Секогаш за рибите како професија го пишува тоа за уметник и психолог, а баш напротив јас тоа не го сакам :^)