Koja работа е најдобра за вас?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од danniela5, 8 јули 2012.

 1. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.304
  Допаѓања:
  33.717
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Овен (21.03- 20.04)
  Клучни особини: Ентузијазам, креативност, топлина. Како лидери имаат сјајни идеи, но не сакате да се занимавате со детали.
  Професии за вас: Претприемач, продажба, филм/ ТВ, брокер на берза, војник, спасувач.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја канцелариска работа.

  Точно! Баш сакав да бидам војник,ама колку сум градена за таа професија,да си поќутам подобро ... :rofl:
   
 2. girl2

  girl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Bik sum :) Rabotam vo policija inspektorka sum i super mi odi :* :D
   
 3. ilenaki

  ilenaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  759
  Koja работа е најдобра за вас ?

  Бик (21.04- 20.05)
  Клучни особини: Одлучни, вредни, лојални, тврдоглави. Уживаат во решавање на задачите од врвот па надолу.
  Професии за вас: Инженер, програмер, техничар, административен асистент.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која вклучува преголем финансиски ризик.


  Колку сум си ја погодила професијата и сама не сум била свесна :rofl: Програмер и единствена друга работа што сум ја работела административен асистент.
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.669
  Пол:
  Женски
  :o Стварно сакам наставничка да бидам. :D Ама, ќе си работам и како ветеринар иако не е креативна работа тоа. :D Два факултета ќе завршам. 8) :$
   
 5. Crystals21

  Crystals21 Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  63
  Ова повеќе би одговарало на сестра ми одколку на мене... скоро се... не... само ветеринар ќе и одговара. :tmi: :D Јас како што сум гадлива, уште тоа ми треба... но се сложувам дека ми треба професија со независно мислење. :wasntme: :D
   
 6. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  За ρаκ се ми е погодено хехе :)
   
 7. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Вага (23.09- 22.10)
  Клучни особини: Дипломати, уметнички настроени, интелегентни, неодлучни. Поради тоа што одлично функционирате под притисок, најдобро е да работите во партнерство со други луѓе.
  Професии за вас: Архитект, дизајнер, правник, советник, уметник.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Конвенционални професии каде недостасува креативност и независност.


  Болдираното е точно за мене, другото ни најмалку. Не сум некој што би цртал цели денови. Наместо тоа, радо би решавала математички задачи и читала книги.
  Креативна, само во смисла на измислување дејствија.
  Најдобро да работам со дргуги луѓе? Ц! Мразам работење во групи... 8)
   
 8. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.755
  Допаѓања:
  15.733
  Пол:
  Женски
  Јарец (22.12- 19.01)
  Клучни особини: Амбициозни, снаодливи, трпеливи и авторитетни. Мотивирани и натпреварувачки расположени какви што сте ќе направите се за секој проект кој го работите да биде најдобар.
  Професии за вас: Финансиски работник, менаџер, бизнис- девелопер, доктор, тренер.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Работа во која нема простор за напредок.

  Точно . Се е точно . :clap: :D
   
 9. Shayk

  Shayk Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Јас девица сум и ништо не е погодено, баш сакам да работам со различни луѓе и да уживам во стекнување нови пријателства, и не сум толкав перфекционист...а можеби и стрелецот како подзнак ми влијае :)
   
 10. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Близнаци (21.05- 20.06)
  Клучни особини: Досетливи, паметни, прилагодливи, неодлучни(многу сум неодлучна на пр. ко одме о кафич и сега сите си нарачуваат што сакаат а јас уште се мислам недај боже сум). Добри се во мултитаскинг, но сите работи брзо им се здосадуваат, така што многу ви е тешко да се концентрирате на еден проект подолго време.
  Професии за вас: Медиумски работници, огласување, маркетинг, возачи, доставувачи.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Канцелариски работи премногу ориентирани на детали.

  професиите ми ги згрешиле обратно требало :D освен медумскиот работник е тоа сакам
   
 11. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Колку само е точно :geek:
   
 12. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.974
  Пол:
  Женски
  Бик
  Клучни особини: Одлучни, вредни, лојални, тврдоглави. Уживаат во решавање на задачите од врвот па надолу.
  Професии за вас: Инженер, програмер, техничар, административен асистент.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која вклучува преголем финансиски ризик.
  :o :o |( |( |( |( Изгледа сум ја утнала професијата :rofl: :rofl: :D
   
 13. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  За тоа паметни и досетливи, самата за себе не можам да кажам. Ама затоа, луѓето кои ме опкружуваат ме опишуваат како таква. :lol:
  Инаку се` е точно, само професииве не ми се по ќеф, тие дефинитивно за мене не важат. :geek:
   
 14. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Вага (23.09- 22.10)
  Клучни особини: Дипломати, уметнички настроени, интелегентни, неодлучни. Поради тоа што одлично функционирате под притисок, најдобро е да работите во партнерство со други луѓе.
  Професии за вас: Архитект, дизајнер, правник, советник, уметник.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Конвенционални професии каде недостасува креативност и независност.
   
 15. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  5.413
  Пол:
  Женски
  Аууу, партнерство? Мразам групна работа...
   
 16. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.515
  Риби (19.02- 20.03)
  Клучни особини: Сочувствутелни, интуитивни, флексибилни. Визионери, како што на пример бил Алберт Ајнштајн. Најдобро работите во ситуација каде можете да ги остварите вашите фантазии.
  Професии за вас: Уметник, дизајнер, психолог, забавувач, хуманитарец.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја работа која има физички или психички напорен распоред.

  точно
   
 17. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Водолија (20.01- 18.02)
  Клучни особини: Аналитични, паметни, инвентивни, упорни, тврдоглави. Пријателски расположени и самостојни, се снаоѓате во односот со скоро сите луѓе, но може да имате проблеми со искажувањето на вашего спротивставено мислење.
  Професии за вас: Развој на апликации, ветеринар, научник, инженер.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја професија која го оневозможува независното размислување и спротивставените ставови.

  Нешто е точно, нешто не :)
   
 18. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Овен (21.03- 20.04)
  Клучни особини: Ентузијазам, креативност, топлина. Како лидери имаат сјајни идеи, но не сакате да се занимавате со детали.
  Професии за вас: Претприемач, продажба, филм/ ТВ, брокер на берза, војник, спасувач.
  Професии кои треба да ги избегнувате: Секоја канцелариска работа.

  Јас пак баш сакам некоја канцелариска работа. :)
   
 19. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  точно за скорпија
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 20. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  17.602
  Точно !
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.