1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kony 2012

Дискусија во 'Канта' започната од TheaEsposito, 9 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.461
  Дали сте слушнале за Joseph Kony? Ако не, да ви пренесам.
  Човек од Уганда кој киднапира деца и ги приклучува во неговата војска. Неговата војска се состои од киднапирани деца кои ги тера да крадат, убиваат, па дури и своите семејства. А пак, девојчињата ги злоупотребува. Полицијата сеуште не го притворила, а причините за тоа се непознати.
  Е сега, причината зошто ја отворив темава е следново.
  Започнат е проект чија цел е светот да дознае за него, кој е и што прави и секако да се крене на бунт за да го затворат. За да помогнеме треба ова да им го пренесуваме на луѓето. На 20ти април завршува целиот проект, и тоа е тој ден кога целиот свет ќе знае за него и конечно (да се надеваме) ќе го затворат.
  Погледнете го видеово.

  http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc

  Ако темата е непотребна, дупла или не е на правилно место, модератори сторете што треба.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.