1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kyрсеви или приватни часови за цртање и сликање

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од KittyAgnes, 13 март 2021.

 1. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  815
  Пол:
  Женски
  Некој да знае некој курс или да држи часови по основи за цртање и сликање? :)
  пс- знам дека Дјолев и Уметностите имаат како академија за цртање/сликање, бев да видам што како и некако не ми се допадна понудата ради повеќе причини...
   
 2. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  11.506
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира за курсеви за сликање и цртање. Многу сакам да цртам и сликам ама да ми кажете дали можам после тоа да работам како уметник? Дали има позитивни или негативни страни на тие курсеви?
  Гледам по нет има во Скопје ама јас студирам во Охрид живеам во Охрид. Би сакала да знам дали ќе ми се исплати тој курс за да работам во галерија, сепак сакам и да добијам многу повеќе искуство од она што го имам веќе.