1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

L-Carnitine

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mia.milicka, 13 август 2010.

  1. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Л-карнитинот МОРА да го истрошиш штом го испиеш.
    Се пие еден час пред физичка акивност, и нема да ти има ефект за слабеење доколку истиот не го искористиш. Срцето пумпа повеќе крв и самото тело ти има потреба од исфрлување на л-карнитинот од телото.
    Подобро пиј зелен чај ако веќе не планираш да се активираш физички.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Го користам овој производ но во течна форма верувајте има повеќе ефект и сигурна сум дека не е штетен колку што се апчињата. Доблест му е што нема здебелувања и ако не вежбаш. Мене искрено ми помогна но јас мн вежбам.
    И да јас го пијам 30 мин пред тренинг бидејќи така ми рекоа и секогаш гледам да правам кардио тренинзи
     
  3. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Ме интересира дали ова чудо би ми помогнало дополнително во борбата со целулитот, при секојдневна активност од 2 часа? И вода по 3л. Дневно
     
  4. Pencitita

    Pencitita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Zdravo me interedira dali L-karnitinot moze da se zema so pilates vezbi ili smetate deka ne e dovolna aktivnost za da se potrosi energijata. Inaku vezbam 3 dena vo nedelata i dali denovite koi ne vezbam treba da gi pijam ili ne? Help :)
     
  5. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    decki sakam da pocnam od maj da pijam l carnitine e sega imam 75 kg a sum visoka 170 i imam skoro 18 godini.. e sega sakam salovo da go stopam sto pobrzo a i so toa da namalam uste 8,9 kg..mi trebasovet od nekoj sto ima koristeno?
    (sekako vezbanje kardio 1,1ipol saat)
     
  6. MilanoRedHead

    MilanoRedHead Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    20
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Jas piev L-Carnitine pred nekolku godini koga pocnav intenzivno da vezbam mastite gi topi i dava energija,kaj mene imese mn.rezultat,vo kombinacija so vebanjeto,za nekolku meseci i muskul i sve mi se poznavase,arno ama jas izlegov od kontrola so kilazata i oslabev mnogu,samo nego go piev vezbav i mn malku jadev bukvalno se opsedav...Kako i da e prestanav da go pijam i tolku intenzivno da vezbam od vitamini pijam B6 i vitamin C samo i vezbam jas zadovolna sum od moeto telo(sekogas ima nekoe kilo za da se spusti sekako)no svati deka ako sakas da go sredis teloto ne ti trebat vakvi vestacki dodatni raboti veruvaj, inaku jas DA imav pozitivno iskustvo od nego so se odnesva do fizickiot izgled,e sega ako sakas vidi probaj zemi go 2 3 meseci pijaj go pa vidi a dali i kolku e steten iskreno neznam...
     
    На Neodlucna и LiliMari им се допаѓа ова.
  8. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Ме интересира од која фирма го пиеше и како го земаше наутро -навечер во деновите кога невежбаше
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ne se sekavam od koja firma bea ama bea kapsuli gi zemav nautro i pred da odam na vezbanje ili samo nautro zavisi kako ke mi bese denot...
     
    На LiliMari му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Како што сум информирана и на вежбање тоа што го прават пијат само половина час пред вежбање.. за да можеш да го истрошиш оти иначе може да имаш тахикардија..
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Da da pred da odam na vezbanje ke se napiev,duri da stignam da se podgotvam vo soblekuvalna mi bese sve taman,a i tocno za toa e da ti dava poke energija duri vezbas i plus gi topi mastite,so kolicinata ne treba da se pretera sekako...
     
    На LiliMari и kjukli им се допаѓа ова.
  12. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Јас од полани имав купено Л Карнитин големо шише и ми стои на темно место во шкав, уште не е потрошен, можно ли е да е расипан? Бидејки на датата има уште рок, ама пошто е отворен малку ми е несигурно пак да го пијам?
     
  13. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Колку чини ова чудово ? Од каде да го купам? Има ли НАВИСТИНА резултати или џабе дадени пари?
     
  14. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Kaj mene nema rezultati, 1600 go kupiv ama ima mnogu za pienje..
     
  15. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    а како го трошиш?
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Vezbav 60 min kardio i plus drugi vezbi, ne bas ednostavni.. trcav.. ama isto mi bese i so l carnitin i bez
     
  17. Sani4e91

    Sani4e91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    65
    Devojki da ve prasam za sovet.. vi rok od 8 saati pominuvam 10-11km znaci na rabota dodeka sum,dve nedeli po red meram, dali bi mozela da go upotrebuvam L-karetinot posto imam salce samo na stomakot i malku na zadnikot. Drzev dieta oslabev ama sakam da se zategnam inaku vezbam doma so Revoflex xtrimme. Pozdrav
     
  18. Sani4e91

    Sani4e91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    65
    Da te prasamza 8saati izoduvam 10-11 km znaci sum u postojano dvizenje..dali spored tebe bi mozela da go koristam L-karitinot...planiram da zemam od Nature Essential na taa firma u kombinacija so zelen caj
     
  19. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Погоре читам сте ослабеле 2, 3 кила со физичка активност, па за толку не ви ттреба л карнитин...
     
    На SwanMay, realGirl и the drummer им се допаѓа ова.
  20. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Се слабее доста до 8 кг. А за почеток доволно е и од 340 ден во АПТЕКА го има во било која дури гратис прашок даваат само,се пие 1 час пред вежбање и се препорачува стомачни,чучњеви,трчање или возење велосипед.поздрав