L-Carnitine

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mia.milicka, 13 август 2010.

 1. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Л-карнитинот МОРА да го истрошиш штом го испиеш.
  Се пие еден час пред физичка акивност, и нема да ти има ефект за слабеење доколку истиот не го искористиш. Срцето пумпа повеќе крв и самото тело ти има потреба од исфрлување на л-карнитинот од телото.
  Подобро пиј зелен чај ако веќе не планираш да се активираш физички.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Го користам овој производ но во течна форма верувајте има повеќе ефект и сигурна сум дека не е штетен колку што се апчињата. Доблест му е што нема здебелувања и ако не вежбаш. Мене искрено ми помогна но јас мн вежбам.
  И да јас го пијам 30 мин пред тренинг бидејќи така ми рекоа и секогаш гледам да правам кардио тренинзи
   
 3. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  947
  Ме интересира дали ова чудо би ми помогнало дополнително во борбата со целулитот, при секојдневна активност од 2 часа? И вода по 3л. Дневно
   
 4. Pencitita

  Pencitita Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Zdravo me interedira dali L-karnitinot moze da se zema so pilates vezbi ili smetate deka ne e dovolna aktivnost za da se potrosi energijata. Inaku vezbam 3 dena vo nedelata i dali denovite koi ne vezbam treba da gi pijam ili ne? Help :)
   
 5. Deadhalf

  Deadhalf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  decki sakam da pocnam od maj da pijam l carnitine e sega imam 75 kg a sum visoka 170 i imam skoro 18 godini.. e sega sakam salovo da go stopam sto pobrzo a i so toa da namalam uste 8,9 kg..mi trebasovet od nekoj sto ima koristeno?
  (sekako vezbanje kardio 1,1ipol saat)
   
 6. MilanoRedHead

  MilanoRedHead Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  20
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.119
  Пол:
  Женски
  Jas piev L-Carnitine pred nekolku godini koga pocnav intenzivno da vezbam mastite gi topi i dava energija,kaj mene imese mn.rezultat,vo kombinacija so vebanjeto,za nekolku meseci i muskul i sve mi se poznavase,arno ama jas izlegov od kontrola so kilazata i oslabev mnogu,samo nego go piev vezbav i mn malku jadev bukvalno se opsedav...Kako i da e prestanav da go pijam i tolku intenzivno da vezbam od vitamini pijam B6 i vitamin C samo i vezbam jas zadovolna sum od moeto telo(sekogas ima nekoe kilo za da se spusti sekako)no svati deka ako sakas da go sredis teloto ne ti trebat vakvi vestacki dodatni raboti veruvaj, inaku jas DA imav pozitivno iskustvo od nego so se odnesva do fizickiot izgled,e sega ako sakas vidi probaj zemi go 2 3 meseci pijaj go pa vidi a dali i kolku e steten iskreno neznam...
   
  На Neodlucna и LiliMari им се допаѓа ова.
 8. LiliMari

  LiliMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  19
  Ме интересира од која фирма го пиеше и како го земаше наутро -навечер во деновите кога невежбаше
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.119
  Пол:
  Женски
  Ne se sekavam od koja firma bea ama bea kapsuli gi zemav nautro i pred da odam na vezbanje ili samo nautro zavisi kako ke mi bese denot...
   
  На LiliMari му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.268
  Пол:
  Женски
  Како што сум информирана и на вежбање тоа што го прават пијат само половина час пред вежбање.. за да можеш да го истрошиш оти иначе може да имаш тахикардија..
   
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.119
  Пол:
  Женски
  Da da pred da odam na vezbanje ke se napiev,duri da stignam da se podgotvam vo soblekuvalna mi bese sve taman,a i tocno za toa e da ti dava poke energija duri vezbas i plus gi topi mastite,so kolicinata ne treba da se pretera sekako...
   
  На LiliMari и kjukli им се допаѓа ова.
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.693
  Пол:
  Женски
  Јас од полани имав купено Л Карнитин големо шише и ми стои на темно место во шкав, уште не е потрошен, можно ли е да е расипан? Бидејки на датата има уште рок, ама пошто е отворен малку ми е несигурно пак да го пијам?
   
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  Колку чини ова чудово ? Од каде да го купам? Има ли НАВИСТИНА резултати или џабе дадени пари?
   
 14. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.693
  Пол:
  Женски
  Kaj mene nema rezultati, 1600 go kupiv ama ima mnogu za pienje..
   
 15. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  а како го трошиш?
   
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.693
  Пол:
  Женски
  Vezbav 60 min kardio i plus drugi vezbi, ne bas ednostavni.. trcav.. ama isto mi bese i so l carnitin i bez
   
 17. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  Devojki da ve prasam za sovet.. vi rok od 8 saati pominuvam 10-11km znaci na rabota dodeka sum,dve nedeli po red meram, dali bi mozela da go upotrebuvam L-karetinot posto imam salce samo na stomakot i malku na zadnikot. Drzev dieta oslabev ama sakam da se zategnam inaku vezbam doma so Revoflex xtrimme. Pozdrav
   
 18. Sani4e91

  Sani4e91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  61
  Da te prasamza 8saati izoduvam 10-11 km znaci sum u postojano dvizenje..dali spored tebe bi mozela da go koristam L-karitinot...planiram da zemam od Nature Essential na taa firma u kombinacija so zelen caj
   
 19. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Погоре читам сте ослабеле 2, 3 кила со физичка активност, па за толку не ви ттреба л карнитин...
   
  На SwanMay, realGirl и the drummer им се допаѓа ова.
 20. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  230
  Пол:
  Женски
  Се слабее доста до 8 кг. А за почеток доволно е и од 340 ден во АПТЕКА го има во било која дури гратис прашок даваат само,се пие 1 час пред вежбање и се препорачува стомачни,чучњеви,трчање или возење велосипед.поздрав