L-Carnitine

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mia.milicka, 13 август 2010.

 1. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.606
  Допаѓања:
  144.748
  Taka e.
  Jas go piev za energija .Ne deka sum mnogu po vezbanjeto(poprvo bi gladuvala)ama cuvstvuvas energija i samata te tera na fiz.aktivnost.
  Pij gi nautro ...jas se zeznav navecer u pocetok gi piev...mm sakase da mi gi frli:lol:.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  120.751
  @♡BuBaLe♡ пишав во 40-ка дека л карнитин се пие ако се вежба, за да се истроши, во спротивно страдале бубрезите. Овие од аптека се секако послаби, пиј ги наутро. Ако вклучиш вежбање, тогаш земи од кај лица кои тренираат или производители и продавници специјално наменети за вакви суплименти.
  Кај мене имаше ефект при слабеењето во комбинација со трчање и хроно. Секогаш кога користам л карнитин вежбам. Во спротивно според мене не треба да се користи.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Јас само што почнав да користам л карнитин купен од аптека и имам исхрана препорачана од нутриционист, дали ќе има ефект со овие од аптека или некои појаки да земам, а не сум мн дебела затоа засега земав од аптека
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 4. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.606
  Допаѓања:
  144.748
  Ne bitno od kade si gi kupila....
  Nutricionistot li ti gi preporaca?
   
  На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Antonija1991

  Antonija1991 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Kако се вика и која цена е? Колку често го користиш?
   
 7. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.606
  Допаѓања:
  144.748
  L carnitin...za cena nemozam da ti kazam....sinko gi kupuva.
  Se pijat pred fiz.aktivnost...jas nautro pred pesacenje...nekogas zaboravam...
   
 8. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  Која цена е карнитинот?
  и дали е подобро капсула или течност?
  инаку вежбам :)
   
 9. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Подобро е течност, а цените се различни јас кога прашував околу 1500 ден а има и посебно малечки за еден тренинг 40 ден. Иначе јас користам капсули кои се околу 350 ден во аптека и делуваат. Квалитетот меѓу течност и капсули е тука негде.
   
 10. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  @Dragana96 Мислам дека е од 800 денари нагоре за 500 мл. Ефектот мислам дека е ист помеѓу течност и таблети но мене некко попрактичен ми е тој во течност затоа што пиеш пред тренинг. А таблетиве мислам по 2 пати на ден се пијат.
   
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  од каде и по колку ги набавувате?
   
 12. tribulus

  tribulus Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  55
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Melek4e

  Melek4e Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2018
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Kade mozam da nabavam l karnitin vo prav??? I vo kolkava doza se pie? Dali moze da se blendira so shejk? Kolku vreme pred vezbanje se pie i kolku minuti vezbanje se preporacuva posle pienjeto?
   
 14. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Машки
  Go imas od muscle pharm, BPI, trec nutrition. Karnitin se zema vo tecna sostojba za podobro iskoristuvanje.
  Prvata nedela se pie 30min. pred trening a vtorata nedela mozes i pred jadenje. Go zavrsvas tezinskiot trening i pocnuvas 20min kardio. Pred trening nejadis sejkeri i za vreme na trening pies samo cista voda. Odma posle trenig nekoe ovosje kako banana na primer ili suvo grozje ili dextroza.
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  Внесот е индивидуален. Мислам за индивидуални цели, индивидуални потреби.

  Користам во гел форма, Trec. Задоволна сум, го земав од Hardcore на попуст.
  Сум користела и таблети, не е исто. Секогаш бирајте бренд кога станува збор за суплементи. Оние по аптеки се безвеза.
   
 16. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Машки
  Trec ne e losa firma. Kaj peckata hardcoreshop da znajs deka kupuvas kvalitetni proizvodi. Stalno koga zemam zemam od kajniv. :) muscle pharm ti se isto taka odlicna firma.
   
 17. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  3.139
  20181229_112032.png 20181229_112045.png

  Кој е подобар? :?:
   
 18. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
 19. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  3.139
  Благодарам. :) Ова на trec содржи и Б6 и хром кои дополнително создаваат енергија, па затоа се мислев. :)
   
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  3.586
  Стварно се слабее од чудово ако се вежба?