L-Carnitine

Дискусија во 'Фитнес' започната од Mia.milicka, 13 август 2010.

 1. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  120.735
  Да, ама мора да внимаваш и на исхрана.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  3.586
  Од кои имаш користено и какви ррзултати постигна?
   
 3. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  3.996
  Пол:
  Женски
  малку.
   
 4. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  120.735
  Не ми текнува, ама сите се во течна состојба, а ги зимав од продавници за суплименти т.е од оние каде се продаваат за боди билдинг. Таму ќе најдеш најдобар.
  Резултати минус кг и губеш во обем.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  238
  Go ima karnitinot i vo aptekite. Najdobar suplement za topenje visok masni naslagi.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Трепетлика

  Трепетлика Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Дали е штетен за доилки?
   
 7. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.289
  Пол:
  Машки
  Не земај никакви суплементи ако си доилка, само среди ја исхраната ако ти е целта слабеење.
   
  На didisi, Трепетлика, marlonbrando69 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. MidwifeM

  MidwifeM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  L-Karnitine_400.jpg Дали некој ги има користено и ме интересира мислење?Иначе имам физичка активност околу 5х неделно
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilajla666

  Ilajla666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1.090
  Препорака за поквалитетен L- carnitine , кој што го има во аптека?
   
 10. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  30
  Здраво, земав л карнитин за слабеење, ќе може ли поискусните да ми кажете употреба за слабеење?
   
 11. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  30
  На упатството пишува 3 пати на ден после јадење, на форумов прочитав еден час пред вежбање
   
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  2.799
  Пол:
  Женски
  Ако пишува на упатството значи така треба. Затоа постои упатство. Не треба да се верува во се што е напишано на форумов.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  30
  Прашав тука, за некој ако има искуство да пише
   
 14. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  238
  Пред јадење не после јадење. Прочитај убаво.
  Се пие два пати, еднаш пред ручек и еднаш 40мин пред тренинг.
   
  На Mia...Mia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  30
  Благодарам