1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

La La Land (2016)

Дискусија во 'Филмови' започната од sweet-cherry, 16 февруари 2017.

  1. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Вака значи. Го гледав филмов на Валентајн со дечко ми во Синеплекс и можеби тоа ми беше најголемата утка. Сметам дека филмов требаше да го гледам сама, со голема кутија пуканки, за да можам да уживам во слободата на соживување со приказната. :)

    Искрено после сите позитивни критики и јас очекував многу повеќе, ама очекувањата се само мои, па се е до перцепција.
    Кога го коментирав филмот утредента, нешто не ми даваше мир да кажам дека е клише во целост, можеби затоа што има елементи кои јас ги имам преживеано па некако допре до мене.

    И како и на кравче, и мене ми беше смирувачки некако. Нежна, фина љубовна приказна.
    Вака од самото гледање нема некоја голема поука или поента, ама кога човек ќе прочита повеќе различни критики откако ќе го изгледа, ги согледува и убавите и не толку убавите моменти, па си креира свое мислење и си извлекува свои заклучоци а аналогно и некоја поука.

    Мене многу ми се допаднаа најпрвин филмските ефекти, глумата и музиката. Досадна ми беше промената на сезони, премногу време оставаа при натписите "пролет, лето, есен, зима". :wasntme:
    Исто така на еден момент приказната течеше нежно и некако суптилно, за веднаш после тоа да следи силен звук и брза промена, што не ми се допадна.

    И така, ништо не е направено без поента и поука, се е до нашата перцепција и како ние ја примаме пораката.... :angel:
     
    На IamSexyAndIKnowIt, kravce, Change. и 3 други им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Сакав да го гледам филмот, но мразам мјузикли... МРАЗАМ !
     
  3. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Рајан Гослинг е името на актерот.:D
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Elissa, sofijanoka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Veronikaaa

    Veronikaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Го гледав пред неколку дена. Според тоа што има многу номинации за Оскар очекував да биде доста поинтересен. Глумците се фантастични, исто така и музиката и сцените, но нема некое дејство кое ќе те натера да се внесеш во филмот и да не ги тргнеш очите од екран. Mислам дека имаше доста подобри и повозбудливи филмови годинава.
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Ketchup им се допаѓа ова.
  5. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Го симнувам...
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас кога го видов насловот мислев дека е песна,а не филм.
     
  7. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Филмов е интересен само заради поинаквиот пристап.Ме потсетува на старите филмови,од златното време на Холивуд а и сакам мјузикли.
    Инаку приказната ми беше лимонада.Крајот беше убав,премногу млади беа,на почетокот на своите кариери за се да завршеше поинаку.

    Музиката,одлична.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.