1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

La Puerta - Ла Пуерта

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rainbowec, 6 март 2015.

 1. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Сигурно ви е веќе добро познато ова мексиканско ресторанче, дали сте пробале од нивната храна и што ви се допаѓа најмногу?
  Според мене дефинтивно едно од подобрите места за take-away храна и тоа превкусна!
  Одамна сакав да пробам некое бурито, и конечно денес се почастив едно ролињо... прсти да излижеш колку е ДОБРО, едвај чекам да одам пак да пробам нешто ново. :lol:
  А тие што не биле, правец на кеј одма до Бела Виста нема да го утнете.
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  9.220
  Пол:
  Женски
  А во Охрид има ваков???
  Јас лично не сум била. :(
   
 3. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Не знам за Охрид не би знаела да ти кажам...
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  2.658
  Пол:
  Женски
  Стварно е прекрасно местенцево. Бев викендов и го пробав буритото гвакамоле, абе мераци е :D
  Со дечко ми имаме договор се да пробаме од овде. Вкусна храна и прилично евтино е:)
   
  На rainbowec и EvAngelos им се допаѓа ова.
 5. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Машки
  Гвакамоле ми е и мене омилено, авокадото му дава посебен шмек :)
  Иначе газдата на Ла Пуерта ми е долгогодишен пријател и од прва рака знам дека здравата храна му е приоритет, а и него од кога го знам (12 години веќе) цело време здраво се рани. Пилешкото го зема со некоја посебна контрола дека нема некои штетни адитиви (заборавив како се викаше тоа). Така што за тие што сакаат здрава храна ова е навистина добра опција.
  Ја имам осетлив желудник и кога јадам хамбургер или некоја брза храна после тешко ми е на стомак, ама од буритово ништо не ми е.
   
  На Hipster и rainbowec им се допаѓа ова.
 6. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.235
  Пол:
  Женски
  Нема :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам пробано ролињото и фреш бурито, многу се добри!
  Првото е баш по мој вкус, со пилешко, карамелизиран кромид, сос од мед и сенф и зелка/морков салата... уууфф колку е добро а кошта само 90 денари. (y)
  А следниот пат сакам да пробам чизи или криспи бурито... примамливо ми звучи. :)
   
 8. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Буритата им се феноменални. :) посебно Гвакамоле. Баш утре планирам да си купам. :)
   
 9. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Вчера бев пак во La Puerta и имаа ново бурито - пролетно ролињо се вика, го пробав и МНОГУ ми се свиѓа!
  Свежо и превкусно е, пробајте го. :)
   
  Последна измена: 17 март 2015
 10. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  4.594
  Пол:
  Женски
  Јас прв пат пробав од ла пуерта веге бурита и не ми се допаѓаа. Ама кога пробав од другите ммммммммммммммммногу вкусни пробајте
   
 11. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Јас во петокот им го пробав пролетното, многу е вкусно. :)
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.