1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LA RIVE парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од ludoto19, 4 април 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Oва се копии на познатите парфеми

  La Rive 2Love - Carolina Herrera CH
  La Rive 305femme - Carolina Herrera 212
  La Rive Amore Di Fiore - Armani Mania
  La Rive Amore Di Notte - Armani Code
  La Rive Be my girl - D&G by femme
  La Rive Beauty you - ??? никако не можев да најдам
  La Rive Bueno - Bruno Banani Woman
  La Rive Colour - Hugo Boss Orange
  La Rive Cash Woman - Paco Rabanne Lady Million
  La Rive Donna (Donna Carina) - D&G Light Blue
  La Rive Donna the Best - D&G The One ; Channel Allure
  La Rive Fiori Di Larive - Flower by Kenzo
  La Rive Flame of Love - Hugo Boss Femme
  La Rive Forever woman - Versace Bright Crystal
  La Rive Have Fun - Escada Moon Sparkle
  La Rive Hello Woman - Davidoff Echo
  La Rive In Love - Dior J'adore
  La Rive Dream - Armani Diamonds
  La Rive Essence - Versace Versense
  La Rive for Amore - Lancome Tresor
  La Rive Pink - Lacoste Dream of Pink
  La Rive Sunny - Lacoste Touch of Sun
  La Rive Very me - Versace Versus Donna
  La Rive Instinct - Lacoste Inspiration
  La Rive My Best - Lacoste Dream of Pink
  La Rive Funky - Lacoste Touch of Spring ; Moschino Funny!
  La Rive Inspire - Hugo Boss Intense
  La Rive Aqua Di Fonte - Armani Aqua Di Gio
  La Rive Cool Grey - Armani City Glam
  La Rive Violet - Ck Euphoria
  La Rive for Woman - Lacoste pour Femme
  La Rive Look of Woman - Armani Idole d'Armani
  La Rive Love Dance - Escada Rockin Rio
  La Rive Madame in Love - Gucci Flora by Gucci
  La Rive Magic Girl - Escada Sunset Heat
  La Rive More Fun - Ferragamo Incanto Heaven
  La Rive Night Impression - Ck Obsession Night
  La Rive S.H.E. - Hugo Boss XX
  La Rive Spring Lady - Elizabeth Arden Green Tea
  La Rive Sweet Love - Hugo Boss Hugo Pure Purple
  La Rive Sweet Rose - Cacharel Amor Amor
  La Rive Sweet Kiss - Hugo Boss Deep Red
  La Rive Swing the Song - Estee Lauder Beyond Paradise
  La Rive Very Rose - Givenchy Very Irresistible
  La Rive Moe - Cacharel Noa
  La Rive Bravo Burano - Bruno Banani Woman Not for Everybody
  La Rive Bueno Sexy - Bruno Banani Limited ed.
  La Rive Chatte - Chanel No.5
  La Rive Madame Isabelle - Chanel Coco Mademoiselle

  еве ви ја листата.

  Jас денес го мириснав FLORA на гучи, па можам да ви кажам дека ми е 70% ко оргиналов... :) Cамо што не е до толку траен, за разлика од оргиналов

  Jа земав копијата на Eскада, но бидејќи не сум користела Eскада, не можам да ја кажам разликата,
  AMA Kако и да е, разлика или не за 300 и некој денар се измислени.
  плус кутиите им се елегантни, и многу убаво мирисаат,мириснав неколку :)

  E сега колку ги користите, задоволни или не- препорачајте некој :)
   
  На Calypso му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Моите парфемчиња :wasntme:

  Многу "оригинални" копии се стварно,приближно до оригиналите се,ма да мене искрено ми нема разлика дури и по трајноста во споредба со оригиналните.

  Го имам лејди милион,Cash women поточно и потврдувам дека исто мириса,ама буквално!
  Исто така и за Colour,хуго бос женскиот (оранџ) и тој го имам и истото мислење го делам како лејди милион.
  Sweet Rose - Cacharel Amor Amor исто сличен е,и многу убав. И уште многуу..
  Мислам дека за цената се стварно исплатливи и вредат. Од 200 и нагоре одат се до 400 максимум мислам дека ;)

  Се на се,многу си ги сакам,и трајноста им е 10ка според мене барем од тие што ги имам користено :)
  Ах,сакам сите да ги имам :(
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Многу ми е убав баш за пролетниов период
  [​IMG]  Овој за ептен лето :)
  копија на ескада незнам точно кој, ама има многу благ овошен мирис
  [​IMG]


  [​IMG]
  Овој малку ми здосади веќе, ама убав е. Копија на версаче


  Незнам дали се погодени, не сум ги користела оригиналите. Ама не ми е воопшто битно се додека ми се свиѓа мирисот.
  Инаку за таа цена трајноста е одлична
   
  На baby-star и ludoto19 им се допаѓа ова.
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Јас па користев 2 и не сум задоволна од трајноста.
  Мирисот со оригиналите е речиси сличен, но само при прскање таа сличност е огромна, но многу брзо се губи мирисот. Не може да ги споредуваме до толку со оригиналите кои и после 2-3 дена мирисаш. И не би им дала 10ка во никој случај.

  Јас искрено сум презадоволна од други копии кои се 150 денари. Eкономик Парфемчињата, има тема за нив на фемина, така да јас сум 100 пати позадоволна од тие парфемчиња него од La Rive. Тие парфеми ем повеќе потсетуваат на оригиналите, речиси идентични ем траат мнооооогу подолго од овие. Ги користам речиси секој ден и јас ги обожавам. La Rive не ми се ни дотрошени, ако знам дека кратко ќе искочам само тогаш шприцкам од овие, за да ги дотрошам.
  Еве ги подобрите за мене копии.
  [​IMG]
   
  На senza.parole, M.a.r.i.l.y.n, LetsTalkFashion и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  ^Kолку милилитри се овие ?
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Осмомартовски улета дома еден So love,не е лош ич,ама не можам да го најдам на списоков да видам чија копија е.
  [​IMG]
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  го копирав списоков од фемина, стар е, сега има и нови парфеми :D го нема на листава

  мислам дека е на DKNY
   

  Прикачени фајлови:

  • dkny.jpg
   dkny.jpg
   Големина на фајлот:
   13,4 KB
   Прегледи:
   2.276
 8. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.670
  Не сум користела ниту еден од овие погоре наведените, да бидам искрена не сум ни сретнала некаде, ама од неодамна го открив овие Roxanne и искрено бендисав многу од нив.
  [​IMG]

  Нормално нели копии се на познатите марки, мирисаат многу слично, а за цена да не правам ни муабет. Мене лично ми прават ептен мерак, ги користам и што ми е важно стварно долго траат.

  Ова се женските парфеми што ги имаат, односно кодовите и објаснување.
  [​IMG]
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  A која цена се овие горе?
  плус LA RIVE ги има во бисер во парфимерии по 360 денари се, јас од таму земав :)
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.670
  Јас ги купувам овие лименкиве (мислам дека ради амбалажата, не дека има некоја разлика од другите) и цената им е околу 200 денари за 50мл.
  [​IMG]

  Поголемиве во кутија се нешто поефтини, околу 180 денари за 70мл (на сестра ми и рекле демек подолго траат, јас не приметувам некоја разлика).
  [​IMG]

  А овие најмаливе, мислам дека во секоја втора маалска продавничка ги има, па дури и по трафики, се околу 70-80 денари (не знам колку точно милилитри).
  [​IMG]

  За другите немам поима, али горе-долу тука се со цените претпоставувам...
   
  На rossonerka и ludoto19 им се допаѓа ова.
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Точно, точно. Се согласувам, само што ако гледаме според цената овие економик се 3/4 пати поскапи, па нормално и да се потрајни. Сепак и цената значи нешто :)
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  La Rive Donna the Best - D&G The One
  Aко некој го мириснал овој, нека ми каже дали е ист со THE ONE-мојот омилен :inlove: при крај ми е, а ептен е скап, никогаш не би го купила, така да ќе си се задоволам и со копии :)
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Барав слики од тоа големото розе јаболко од Ла рив ама не можам да најдам, ми остана мирисот во мислите, а веќе година стана а јас уште не го купив, не сум го видела никаде сега скоро, па сега кога ја отворив темата ми текна.
  Тој чија копија е, знае ли некоја од вас?
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Економикот 20 мл околу 150 денари, може и 170 и 200 да ги купите зависи каде, поточно јас сеуште не знам дал ги има во продавници, знам ги продаваат како орифлејм, авон, по луѓе дистрибуција вршат.
  А Ла Риве се 400, наспроти најефтино 600 од Економикот.
  Но таа разлика не е огромна а квалитетот за мене е многу подобар.
  И јас немам средства за оригинали по 50 евра најмалку за секој ден да користам, но тука за 200 денари добивам скалила подобра копија на парфем.
  Но секој си има различен вкус.

  Инаку од оние Roxanne во лименка јас имам дома еден на подарок па не ми е погоден ич мирисот, инаку црвениот го имам, но како мирис е долготраен мора да го пофалам. Прилично се јаки.
  А оние малецките имаше сестра ми и ок е стварно.

  Мене сепак Економик ми е незаменлив. Ги заразив и мајка ми, другарки, братучетка ми, па дури и дечко ми ептеееен ги бендиса и он си зема машки и си ги користи :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Тука по студентски има налепнци со имињата на парфемите и цена 200 денари. А кај може да го најдам за 150 ? :$ Мислам, 50че бе многу е за студент :rofl:
   
 16. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  88
  [​IMG]... презадоволна сум од парфемот и не го менувам доста, долго трае и вреди секој денар :) :inlove:
   
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Овој го имам и е копија на Версаче bright crystal.За исто исто мириса и трае само што мене ни оргиналот не ми се допаѓа нешто ептен,така да ни овој.
  Инаку не треаат сите исто.Татко ми зема една ич не траеше копија на 212,а тетин ми што зема многу траеше.Така да зависи кој изгледа.
  Еве мојов трае многу,цел ден.Доста се слични на оргиналите,само што мене сите ми имаат некоја иста жичка :^) Сепак за парите ок се за секој ден шприцкање.
   
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Ако си ги купувала 150 тогаш тоа е било пред нова година сигурно. Сега за 150 неможеш за ги најдеш, освен некој да ти ги донесува од Србија.
  Јас ги продавам и сега се качени цените, ни на големо од дистибутерот не се 150 :)

  Значи економикот за 100ml ќе платиш 1000 денари. А La Rive 100ml имаш за 300/350 денари.

  Да не се разбереме погрешно, и јас би го избрала економикот и најчесто си го користам. Како што велиш ако за секој ден користам оригинали, кај ми е крајот, ќе треба бубрег да продадам :D
  Ама сакав да кажам дека Ла рив се поисплатливи.
  Башка и за поклонче пакувањата им се супер.

  Немаат такво јаболко Ла рив, може порано да имале. Или да се мислиш на ова, не е од ла рив ама прво на ова ми текна мене :)
  [​IMG]
   
  На Nastjaaa4 и sesilija им се допаѓа ова.
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Леле тоа е :rock:
  Затоа се прашував зошто нема слика од него :wasntme:
  Алиса, знаеш ли дали е копија од некој оригинал, или не е?
   
 20. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Економикот ми се многу подобри од овие. Преку сестрата на дечко ми ги земам, 180 денари се. И траат, траат.
  La Riveво многу брзо ми ветреат. Додека да стигнам до факултет на пример, го осеќам само дезодорансот под мишка.