1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

La Roche Posay - France

Дискусија во 'Лице' започната од IamSexyAndIKnowIt, 17 август 2014.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.452
  Допаѓања:
  2.647
  Пол:
  Женски
  :inlove: Еднаш го имам пробано гелот од нив, ми го донесоа од Шведска. Чудо! Поубава кожата не ми била никогаш!
  Сакав да прашам дали ги има во Македонија? И дали некој има пробано некој производ од оваа француска колекција? :inlove:

  http://www.laroche-posay.us/

  http://www.laroche-posay.us/skintype-oily-acne-prone
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   3,4 KB
   Прегледи:
   186
 2. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски
  Баш ме интересира, ги има ли во МК ?
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.283
  Допаѓања:
  99.622
  Пол:
  Женски
  Јас од La Roche Posay имам крема да ја наречам за мрсно лице што помага во врска со пори , акни , ја добив кремава на наградна игра од фејсбук и се уште не сум ја пробала , изгледа се користи нешто и ко прајмер , кога ќе ја пробам ќе пишам

  [​IMG]
   
 4. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  Јас имам читано многу позитивни критики и доста е популарен брендов...
  Ефаклат дуо е крем кој многу го фалат за третирање на акни
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  За жал нема во Македонија, а ми е омилена колекција. Ги има во Србија, ете Коритсаки ги нашла во Грција, се надевам набрзо ќе ја донесат и кај нас.
  Многу е слична со Avene, а и тука негде е со цените.
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски
  А авене како им се движат цените?
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Зависи што, гелот за миење е околу 750, кремите се од 800 нагоре.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Денес видов дека La roche-posay ги има и во Зегин на Бит Пазар(кој е во кампусот факултети нема да мора да оди до Капитол). Прочитав дека сте задоволни од Effaclar линијата и дали би можела да ја комбинирам кремата Effaclar Duo со Logona пената за лице или ќе морам да ја купам целата линија за да има ефект?
   
  На anakonda88 и koritsaki им се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.283
  Допаѓања:
  99.622
  Пол:
  Женски

  Па можеш и таа пена да ја користиш , потоа кога ќе ти се потроши можеш гелот да го земеш од истата линија и да ги комбинираш со кремата ;) сигурно има подобар ефект
   
  На buttercup5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  бутеркуп можеш ли да ми кажеш цени на ефеклер дуо+ кремот и гелот за миење на лице ..секако ако имаш прилика да одиш до аптеката зошто сакам да ги купам а не сум од скопје ...
   
 11. Kala22

  Kala22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  530
  Девојки по толку позитивни критики за ефеклер дуо+ ги земав кремата и гелот за миење лице,бидејки мака си мачам со масна т зона и црнки,меѓутоа приметив дека на образите знае да ми се појави како црвени точки и како да се засушени,по мое мислење мислам дека кремата ми го предизвикува ова бидејки неколку пати не ја ставав,само го користев гелот и немав такво нешто,и сега незнам што би можело да биде,имал ли некој вакви последици и дали треба да престанам да ја користам,скапо ги платив и баш се расочарав поради ова..
   
 12. NESKAFE25

  NESKAFE25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Женски сакам да земама крем за лице,овај мислам дека го фалевте во друга тема.За мрсна и проблематична кожа,се думам дали да го земам,дали вреди......и оваа линијата Effaclar е за мрсно лице?
   
 13. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  877
  Ja има козметикава во Македонија. ја го користам гелот за миење лице. 760ден е.
   
 14. SofijaD

  SofijaD Нов член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoj koristeno od ovaa linija za bebinja?
   
 15. Amaris

  Amaris Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  1.019
  Јас ја имам мицеларната вода за осетлива кожа и навистина е добра. Многу сум задоволна од неа
   
 16. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  844
  Пол:
  Женски
  Кај би можела да ги најдам овие производи во Мк?
   
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.495
  Пол:
  Женски
  Зегин а и во други аптеки ги има.
   
  На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Редовно ја користам термалната вода и е ок.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, IamSexyAndIKnowIt и 4 други им се допаѓа ова.
 19. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Дали го има негде кај нас?
   

  Прикачени фајлови:

 20. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  Прашај по приватните аптеки ако ја немаат ќе ти ја порачаат.