1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LADY GAGA модна икона или модно промашување?!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 октомври 2010.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Фустани од месо, пушки на градникот, шапки од телефон на главата, штикли од 25см... Тотална утка што се однесува до нејзиниот стил...
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Она чудовиште совршено ја дефинира.Тотален фрик за мене..и јас да си закачам умрени животни по мене и излезам надвор сите ќе се вртат по мене.. :lol: За мој вкус ГОЛЕМО промашување..Шо е ова??? :puke: За деца плашење совршено..
     

    Прикачени фајлови:

  3. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    мене ми е грда у секој поглед..
    се облекува така за облеката да и доминира а не лицето..пошо е одвратна у фаца :puke:
     
  4. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Модна икона, НЕ! Но сметам дека жената си има стил. Не сум фан на нејзината музика, но може да се каже дека ја поштувам заради тоа што е смела и уникатна. Се разликува од останатите така наречени 'ѕвезди'.
    Единствено нешто што ме разочара е онаа комбинација со месото. :tmi:
     
  5. Snegulkaa

    Snegulkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    Мене лично нејзиниот изглед, начин на облекување, на појавување во јавноста не ми се допаѓа. Девојката е ексцентрична, има свој стил. Не ми е гадна, како што велат некои, но не ми е ни убава (во поглед на облекување зборам ) А кога станува збор за нејзините песни, не велам ништо лошо. Мене сите нејзини песни ми се допаѓаат. И спотовите не и се воопшто лоши. :)
     
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Баш вчера гледав една емисија за мода на еден странски канал за споредба Мадона и Лејди Гага, нормално во однос на стилот.
    Мадона започна како Гага со екстравагантност, а и денес Гага се смета за наследничка на Мадона.
    Само што Мадона знае да биде и умерена во одредени прилики, како што е приватниот живот каде се облекува нормално како и секој човек, на пригодата кај што се запозна со кралицата Елизабета 2ра таа беше елегантна, а за разлика од неа Гага се облекува СЕКОГАШ екстравагантно. На пример патува 10 саати Њујорк - Лондон со штикли од Александар Меквин со кои се утепува на аеродромот од неудобност :lol:
    [​IMG]
    А и кога се запознавала со кралицата исто била екцентрична дури и и рекла Еј кај си бе женска :rofl:
    [​IMG]

    Не е икона, не може да ти е репер за како да се облечеш, ама затоа може да и се воодушевуваваш на храброста и екцентричноста. Таа е таа, Лејди Гага, љубител на високата мода. Па додуше не за џабе креаториве прават цели колекции за висока мода, мора некоја будала да ги носи бе нели :lol:
    И јас секогаш чекам на некој црвен килим да се појави Гага, одвај чекам, онака со нетрпение, знам дека ќе е нешто ново, нешто што утредента ќе ги наполни и интернет страниците и дневните весници. Дури и нејзината слика ќе е погледана пример од една секогаш елегантна Џенифер Лопез и пример за модна икона.
    Ама добро е и што постои една Гага, па нема да е интересно сите да се еднолични, елегантни, сите да ни се допаѓаат, мора да има некои што ќе експериментираат.
    Јас само се нервирам во последно време што Ријана се труди да експериментира со стилот, како да ја имитира Гага. Алооооо Ријано што убава беше порано лепотица, сеа си ми и повеќе од грда, погрда и од Гага!
     
    На lackygirl и Name им се допаѓа ова.
  7. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Изопачено модно промашување :puke:
     
  8. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    :rofl: :rofl: :rofl: Се изнасмеав на сликите што сте ги постирале.
    За мене лично нејзиното облекување е тотален моден промашај меѓутоа сето тоа е дел од шоубизнисот.
    Таа сака да се разликува од другите со тоа што за она што носела ке се зборува цела година.Како на пример фустанот од месо :) .Тоа е она што мислам во врска со нејзиниот стил а во врска со музиката сметам во последниве години прави предобри песни кои што резултираат со многубројните награди освоени во Америка и Европа.А и немојте тоа грда-убава,да си пејач пред се треба да имаш глас а не убавина.Тоа после следува.Немојте и вие како онаа Тања он Идол со нејзината фамозна изјава :lol:
    Се на се вистинско освежување во музичкиот свет. (бар за мене )

    Peace! :)
     
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Мене не ми е ниту едното, ниту другото. Дефинитивно не е модна инкона зашто никој од нас (99.9%) не би облекол такво нешто, ама неможам ни да ја кажам како модно промашување бидејќи на некој начин така и е стилот за на сцена. Не дека она прати мода, па ја утнала работата туку така ја облекуваат намерно, таков е целиот концепт. Јас не ја слушам, ме нервира на моменти што е премногу исфорсирана, каде и да одам мора да ја слушнам, ама не ја ни мразам, баш напротив, ја почитувам за сета храброст за излезе така. На толку убави фустани, ти да излезеш на црвен техип целата во место, треба да си ментален :D алал да и е за тоа

    Значи јас неа ја сместувам во макетинг, ниту модна икона, ниту промашување. Таа е спремна на се за слава, и облекува тоа што ќе и го дадат, тоа е тоа
     
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Одвратно створење. Вистински талент е ако можеш да бидеш уникатен со нормални парчиња облека кои ти посебно ги носиш. Не е уникатност да нафрлаш месо од мртви животни на тебе, тоа е болно.
     
  11. uchiha.kikky

    uchiha.kikky Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Искрено некои фустани и панталони на Лејди Гага ми се свиѓаат ама некои ми се онака катастрофални :) мислам поддржувам желба за уникатност и се ама не значи дека треба да опнам месо на мене :))
     
  12. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Имало некои комбинации кои ми се допаднале,не биле многу претерано, ама останатот се ми е ВИШОК и :^) :fubar: :puke: , посебно тоа со МЕСОТО и со ЖАБИТЕ . :fubar:
     
  13. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Девојкава во никој случај не може да биде модна икона, кутрата сака да биде нешто, но барем кај мене не и успева.
    Единствена добра работа кај неа е што не е уноформирана како сите други :)
     
  14. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Секоја девојка која на таков начин умее да се снајде, да експериментира, да биде поразлична од другите, приметена заслужува да биде наречена модна икона.Можеби понекогаш претерува но и тоа е дел од забавата.Гага е дел од светскиот шоубизниз а тоа никако не ни се комшиите :) Таа ја заслужува секоја пофалба што ја добива бидејќи навистина се труди.
     
  15. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Се имам и порано изјаснето за Лејди Гага дека ми е целосен промашај, не само моден. Се обидува да изведи нешто ама тешко и оди некако. :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  16. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    6.309
    Лејди Гага не може да се нарече ни модна икона, ни модно промашување. Таа си е уникат и оригинална. Значи не може да се споредува со ниедна друга пејачка. :!: Многу е екстравагантна и знае да претера, но тоа е нејзиниот стил. Ама сега.. стварно тоа со фустанот од месо беше :puke: . Ноу комент. :x Некои песнички и се певливи да речеме, има океј глас и тоа е тоа. Зашто нема ни убаво тело а ни убава фаца што верувам дека ја упропастила со тон шминка и слично, морала на друг начин да се пробие - со необичниот и чуден, впечатлив стил. Ете нешто слично на t.A.T.u и Азис :lol: Сега не сакам да бидам критикувана заради ова, као Лејди Гага нема врска со нив, туку ете знаеме зашто и како девојките и Азис ја стекнаа својата слава и преку што, иако да напоменам тие си имаат добри гласови. :!:


    Исто незнам зашто ги споредувате Лејди Гага и Ријана, Лејди Гага и Кети Пери? Ријана исто си е уникатна и искрено повеќе ми се допаѓа од Гага и воопшто нејзиниот стил иако е исто се почуден и необичен, сепак не наликува на Гага. И верувам дека не ни сака да заличи. Некако не се споредуваат и поврзуваат.. А Кети Пери и Гага? Па тоа никако. Јас Кети мноогу повеќе ја ценам од Гага, има поубав и интересен глас, и секако поубаво и послатко се облекува. Иако можеби на некој начин, исто екстравагантно, сепак е оригинална и не носи фустани од месо. :!: Нејзините песни имаат подлабоко значење, ако го побараме.. еве на пример I'm still breathing, туку ајде да не мешам политики јас тука и да не бидам оф топик. Едноставно сакав да кажам дека Лејди Гага или воопшто некои други пеачки не се споредуваат! Не е можно да се споредат. Нема некој како Гага или што наликува на неа - дали е тоа во позитивна или негативна смисла..


    А девојкава.. пак ќе речам, премногу необична и екстравагантна за мој вкус, ама неможам да порекнам дека си е оригинална, има некој свој вкус (иако чуден и извртен :^) ) и си има изградено свој стил. Не следи никого. ;)
     
  17. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Дефинитивно е модно промашување!!! Ок е да бидеш оригинален, но стриктно во границите на нормалата...
    А тоа што станала популарна се должи исклучиво на пореметениот мозок на Aмериканците, кај кои повеќе ништо не проаѓа, освен да си колку што е можно поразличен од другите...
    Убаво некои ја нарекоа чудовиште....Па тоа што таа го носи не може да се нарече стил, ниту храброст, туку очајна потреба да привлече внимание...Кога ќе ја видам ми се :puke:
     
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Оставете им го тоа на модните критичари. Како што таа не би можела да го разбере вашиот стил, не можете и вие нејзиниот. Не мора веднаш да настапите со вреѓање кон неа кога не сте доволно упатени кон haute couture. :)
     
  19. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Кога ќе погледнеш некоја нејзина фотографија со оние фустани изгледа мноооогу вештачки. Таа најверојатно сака да биде единствена и уникатна во светот и да биде позната според необичноста (барем така мислам) сепак малку е претерано со уникатноста... Но секој различно ;)
     
  20. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
    Јас би рекла УНИКАТ!!! Нејзините идеи се единствени можеби тие идеи се вртат во главата и на други пеачи од сцената но таа едиснствената која има храброст тоа и да го направи ... во секој случај колку и да не го разбираат луѓето нејзиниот стајлинг таа е оргинална со секоја нова појава на сцена ... али сепак секој различно размислува едни ја почитуваат други ја сметаат за тотално промашување :) :) :)