1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LADY GAGA модна икона или модно промашување?!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 октомври 2010.

  1. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    дефинитивно модно промаршување,до сега се што ќе облечи одвратно ми и тие штиклите високи со кои едвај оди
     
  2. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    За уникатна,уникатна е.Ама ова што го облекува мене ми е смешно искрено...
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Понекогаш прави интересни комбинации, кои привлекуваат внимание, но почесто тоа е претерано, без вкус, а се што е претерано не е добро. Се гледа дека сака само да привлече внимание. Да, на почетокот ми беше интересна, но со тек на време ми станува одвратна. Повеќе оди кон модно промашување, според мене никако не може да се нарече модна икона. :x
     
  4. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Девојкава ми е ептен антипатична ... мислам претеризам е.
    Мислам дека таа пати од психолошки нарушувања со нејзината "уникатност" и "поразличност".
    Мислам дека сепак е ова too much
    -со тие фризурите кои неможам да ги смислам,сигурно фризерот истрошил 3 ипол лакови за коса за да ја направи таа фризура.
    -да се шетам со вистинско месо на себе?no no ... девојкава нема појма од стил бидејќи сето тоа е премногу глупаво за 21 век.
    -со сите тие акцесоари ми изгледа како "баба рога".
    И да не продолжам со листата.
    Најоригинална ми беше кога допрва стана позната со песните Poker face,Just dance,Paparazzi,Love game и останатите од нејзиниот прв албум The fame monster.
     
  5. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Toтално модно промашување! Кичесто, невкусно па дури и ефтино на моменти!
    Многу погрешен начин на привлекување внимание!
     
  6. ysl

    ysl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    дефинитивно модно промашување, уникатна е да, но некогаш навистина ги преминува сите граници со добриот вкус и екстравагандоста
     
  7. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Модно промашување :!:
    Каква модна икона ке беше...
    Живо месо, се појавува во јајце, косата ко копче и друго.
    Мислам :fubar:
     
  8. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    :puke: nemozam da najdam zborovi da ja opisa abe epten................... je gadna
    [mod-kirilica:z412hza3][/mod-kirilica:z412hza3]
     
  9. sexy-25

    sexy-25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Таа си има некој свој стил...мене лично не ми се допаѓа..
     
  10. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Девојката си е уникатна, привлекува внимание и прави пари....
    Знае да направи интересни комбинации...но повеќето и се ептен мрднати, но како и да е со нејзината уникатност таа се прослави и обогати. :)
     
  11. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Модна икона ? ! :^) можеби ама не за планетава Земја :!:
    Добро каква е таа модна икона кога ни една комбинација во нашиов реален свет не може да ја облечеш :^) Дефинитивно промашување но тоа во нејзин случај е најмалку битно бидејќи се се стратешки добро осмислено за да се привлече внимание ;) :!:

    Кое по се и успева |(
     
    На pijanistka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Точно дека си има свој стил кој си го фура ама мене ми личи на вонземјанец, како да испаднала од некој хорор филм.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Мене ми е искрено моден промашај. Девојката има глас, не викам не, ама кога се лупна у оние месиштана цели крвосани, викам оваа стварно отишла со паметот.
     
  14. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Мене ми е инспирација. А знаете зошто? Не и било лесно дури не стигнала до кај што е сега. Секогаш се наоѓал некој што сакал да ја обесхрабри и тие нејзини т.н. пријатели никогаш не верувале во неа, затоа секогаш ги споменува во секоја песна, како сега последно во "Judas". И со тоа што постигнала успех таа им докажала на сите што ја обесхрабрувале дека ако си упорен можеш да успееш во се што ќе намислиш.
    Мислам дека на многу луѓе околу светот им е инспирација да продолжат да си ги следат соништата токму поради тоа. :)
    Иначе за стилот, кога почна да пее имаше понормални комбинации, на пример како во видеото за "Just Dance". А потоа почна да се облекува поконтроверзно, односно секој нејзин стил и одговара на секоја нејзина песна. Мислам дека е тоа нејзин начин да се изразува. Ја доби наградата за модна икона бидејќи СЕКОГАШ носи Haute Couture и му оддава почит на секој дизајнер чија облека ја носи. :)
    Исто така, јас и ги сакам и песните. Одлична музика. :lol:


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    А што мислите, дали Nicki Minaj ја имитира, особено со бојата на коса? :)
     
  15. LEFT

    LEFT Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Lady Gaga e definitivno modna ikona, nosi isklucivo visoka moda, teatralna i inspirativna, i totalno razlicna od site do sega... toa deka ne e modno promashuvanje se gleda i od faktot sto ja oblekuvaat najdobrite modni dizajneri kako McQueen, Galliano i sl...
    [mod-kirilica:1uzhh89f][/mod-kirilica:1uzhh89f]
     
  16. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    да, воедно и од месара ја облекуваат
     
    На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    :puke: МОДНО ПОРОМАШУВАЊЕ :puke: ГАГА е моден ужас, нешто многу одвратно лично за мене.
     
  18. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Ја обожавам како артист и за она што се зазема. Во поглед на модата, модна икона е - но не значи дека не е истовремено и промашување. Пример фустанот со месо мене лично ми беше одвратен. Разлилна е, и затоа не ја разбираат останатите. Истото би се случило и со вас, ако се облекувате како што се облекувате (нормално за останатите) а сите други се како Гага. Тогаш вие ќе бидете модното промашување. Се е тоа релативно.
     
  19. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Според мене, Лејди Г. е авангардно ексцентрично модерна со исклучителна храброст ( која ја поседуваат егоцентриците кои што живеат на ‘висока нога‘ ) да се појавува во јавност со парчиња, кои што ние, обичните луѓе ;) не би ги ни погледнале. Мене не ми се допаѓа воопшто ни таа како изгледа, ни песните кои ги прави а уште помалку и спотовите кои ги снима.
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Nickie нема шанси некој да ме убеди дека не е копија на Gaga, на било кое поле.
    Премногу приметливо, и лошо носено.

    Gaga?
    За мене како почитувач на haute couture е модна икона, ми се допаѓа стилот и начинот на кој се носи. Не секогаш, не во секое време.
    Како и секоја личност има свои ups and downs, но оригиналноста е тука и воедно храброста за одберени парчиња како нејзините.
    Само затоа што е тоа Гага и владее мислење дека лошо се облекува не мора таквото мислење да го прифатите. Доколку го тргнете лицето и ја загледате облеката убаво, навистина може да пронајдете одлично скроени парчиња, комбинации кои се достиг за секој моден стилист.