1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LADY GAGA модна икона или модно промашување?!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 октомври 2010.

  1. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    МОДНО ПРОМАШУВАЊЕ СПОРЕД МЕНЕ.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Зошто бе модна икона :^) Затоа што сака да биде забележана со тоа што е во можност да се облече како ќе и се сони, и да исмислува "нови" трендови кои изгледаат налудничаво :tmi:
    А притоа има доволно пари за да плаќа прилози во списанија кои ја величат нејзината "креативност" и на младите тоа им го пласираат како тренд :^)
    Definitely not :fubar:
     
  3. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    [​IMG]


    Ве молам, какви се тие ниски размислувања?
    You poor souls, you know nothing about fashion. Keep an open mind.
     
    На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    НИСКИ??????хахахахахааааааааа :D сигурно твоите се повисоки штом ти се допаѓа тоа чудовиште,и ај не вреѓај ТЕ МОЛАМ,затоа што темата е или или,па сите имаме право да си кажеме што е според нас.
    пошто си зема за право да кажеш дека се нашите мислења ниски,јас си земам за право да кажам дека твоите сигурно не се високи,а дека таа за мене е чудовиште ;)
     
  5. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Ужасно е талентирана, друго не ме интересира. Ружна или убава, маж или жена, ова е единствената пејачка за која ми е битно дека пее и свири проклето добро, и толку.

    Ако бирам, модна икона. Извесни изданија (меѓу кои и фустанот од месо) немаат врска со мода, тоа си е надвор од рамките и колку да ми е мене ретардирано, таа е артист и така си сакала. Ако сака со кацига да седи у емисија, ќе си седи, и` се може и народот ширум светот ќе зборува за неа.

    Во дебилно време кога музиката е сведена на ријани и кејтиња, можеби е и потребно нешто радикално, покрај музичкиот квалитет (на кој колешките може да и` се фатат), зашто повеќе ја интересира публиката како изгледа пејачот него како звучи. Жално, но тоа е, најлошото нешто што може на музичар да му се случи е да биде ценет според изгледот.
    Јас ја разбирам како критика на горенаведеново. Како да ги ремети останатите кои сакаат да дојдат до слава преку евтини финти како соблекување, па ги пренагласува нештата на себе со цел да ги исмее другиве, у тој стил.

    Не знам зашто под модна икона се подразбира носење "комбинации" и нешто што секој втор може и го носи. Она е инспирација повеќе. Сигурно у фотеља-сако или комбинезон со ромбови не иде на кафе.
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ти малечка Блер Волдорф си ? Реторско прашање со одговор НЕ. Се согласувам со Лола темата е или или и ние го одбираме второто и тоа воопшто не не прави кутри, туку напротив не прави девојки со критериум за облекување кој ти очигледно и го немаш затоа што си многу оупен мајндед.
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Епа тоа ти е веќе сценскиот настап и специфичната костимографија со која зака да се истакне и да биде запамтена, ова е друго, заради тоа ли ќе биде МОДНА ИКОНА :tmi:
     
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Нејзините способности како пејачка воопшто не ја прават модна икона или промашување, облеката што ја носи и комбинира ја прави да не мешаме баби и жаби :^)
     
  9. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    И јас истото мислење го делам со тебе ;)
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Па за облеката е напишано де, читај убаво... Има и погоре коментирано ;)
    НОРМАЛНО дека кога се мисли на модна икона се однесува на облеката и стилот кој сака да го промовира како нов тренд или нејзин изум кој се сервира како моден тренд :lol:
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    |( Напишав општо, не цитирав ничие мислење и не сите мислења во темава се стрикно за облеката.
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Контрадикторна си. :)
    Велиш вие го одбирате второто, поради тоа вие исто како што не сакате да бидете наречени кутри, не нарекувајте друг, девојка со низок критериум за облекување.

    Стилот кој го промовира е доста стар. High fashion?

    Не ја уништувајте дискусијава, cut the crap.
     
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не сум контрадикторна, туку сметам дека оние кои се оупен мајндед во модата немаат критериум. Каде прочита низок ? |(
     
  14. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    ЈАС НАПИШАВ! :D Според мене низок е.
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ја парафразирам реченицата.
    Сама себе си се нарече дека имаш критериум за облекување. Де препушти го тоа на другите.
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Е тогаш нека цитира кој што напишал, а не се што прочитала да го цитира моето мислење.

    |( Лична работа е дали имаш критериум или не, ако ти се допаѓа тебе лично се и сешто значи немаш одредено, а ако не ти се допаѓа (тоа кај мене е така) значи имам критериум. Што има да се препушта? |(
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Според мене искористи што може. Со нејзината крајно нефункционалана облека, која не личи на ништо што може да се носи, привлече огромно внимание. тоа е суштината на славата денес: прави се ненормален и сите ќе те сакаат. Јас разбирам висока мода, разбирам облека која никогаш не би ја облекла, разбирам чудни креации... ама... како не и се скапа она месото на неа, како не смрдела додека се движела. Јас би бегала на километар од неа... Stink alert!!! :puke:
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Епа темата е МОДНА ИКОНА, и јас цело време тоа го велам... Тоа со месото да го гледаме како некој нов моден тренд :^) Глупости, или оние егзибиционистички штикли со платформа 20ка :tmi:
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    |(

    Тие штикли се Меквин, и ако ништо друго покажи почит, кога веќе сите со познавање од мода го направија тоа. Височината е 32, плус-минус 3-4 цм.

    Јас ќе прекинам да дискутирам, не ми е дојдено до дискусија за твојот стил, мојот или било кој друг на форумов. Не во оваа тема, доста е спамирање.

    Последни зборови до вас со критериумот што ја нападнавте малечка како нема критериум, е дека модните критичари имаат.
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Многу работи што ги носат славните ние, а верувам и ти никогаш не би ги облекле. Секако дека не се облекува сама, ама истотака не и кажуваат неа модните критичари, стилисти и дизајнери да биде толку чудна и екстравагантна, таа сама си го бара тоа толку екстремно а тие секако за да заработат и ги исполнуваат желбите.