1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Las chicas del cable (Netflix)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од lola55, 5 јули 2019.

 1. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  5-tv-serija-devojkite-so-kabelot-las-chicas-del-cable-www.kafepauza.mk_.jpg
  4 девојки работа во телефонска компанија и се справуваат со секојдневните проблеми во 1920-тите години
  Главни улоги: Бјанка Суарез, Надја де Сантијаго, Ирија дел Рио

  [​IMG]
  Жанр: драма

  Креатори: Рамон Кампос, Тереса Фернандез-Валдез, Гема Р. Неира

  [​IMG]
  Премиера: 28 април 2017

  Број на сезони: 3 (4 излегува во Август а потврдено е дека ќе има и 5 сезона)


  [​IMG]
  Времетраење: 50 минути

  Јазик: шпански
  ТВ серијата ни ја раскажува приказната за Алба (Бјанка Суарез), која планира да ограби телефонска компанија за да го отплати детективот што ја уценува по убиството на нејзината пријателка Гимена.
  Во комппанијата се запознава со директорите Карлос(син на сопственикот на компанијата) и Франческо (Најдобар другар на Карлос кој истовремено е и бивша љубов на Алба).
  3-tv-serija-devojkite-so-kabelot-las-chicas-del-cable-www.kafepauza.mk_-1024x683.jpg
   
  На Kohlensäure и Mishela им се допаѓа ова.