1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LC Waikiki

Дискусија во 'Мода и стил' започната од nata38, 4 октомври 2015.

 1. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Што мислите за овој бренд?Дали сте купиле нешто?
  Какви се цените и квалитетот на робата?
  Дали е добра услугата и односот на вработените?
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  5.958
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ама скоро секогаш ја заобиколувам во широк лак продавницава.
  Влегов можеби само два три пати и тоа на почетокот кога се отвори онаа во сити мол, и забележав доста работи што сум ги гледава на други места, ама тука се со повискоа цена и сменета етикета.
  Платнени патичиња со истиот квалитет и дезен само сто пати поскапи.

  И дали е до мене или не знам, што и да фатам имаше напукани цени, можеби и така сум го погодила периодот кога немало попусти. Обична маичка, со 3/4 ракавчиња, тенка,без никако детаљ на не за 700/800 денари. А си влегов во Бершка и за тие пари купив три кошули на попуст по 250 денари ( кои прво имаа цена од 1299) и ден денес ги носам.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.558
  Допаѓања:
  45.146
  Убави работи имаат, ама бројчињата... Во машкиот дел блузи малечки што и на женско би му биле тесни, едвај сум си нашол маица по кратки минатиот пат, фармерки исто само малечки бројчиња... А да, како и секаде така и тука, елечињата се поскапи од јакните.
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.040
  Допаѓања:
  97.843
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми се допаѓа облеката за возрасни , за тие пари мислам на др место поубави работи можат да се најдат , а за деца работите им се прекрасни , ќерка ми има неколку фустанчиња од овде :)
   
  На simoncelicius, Sky-butterfly и Ketchup им се допаѓа ова.
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.152
  Допаѓања:
  22.909
  Пол:
  Женски
  Пред некое време го отворија кај нас, гардероба се наоѓа по мој вкус нешто, ама е прескапо, си купив од Турција само корсет на попуст, кој засега се покажа одличен :)
   
 6. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  59.482
  Мене ми се допаѓа затоа што е единствена продавница тука каде живеам од тој самоуслужувачки тип.
  Не поднесувам некој да оди по мене и да ми стои за вратот така да избегнувам малите бутици секогаш, освен кога барам нешто конкретно па од врата ги прашувам.
  Ретки се, многу ретки услужљиви продавачи, па во градов ваикики ме опушта. :)
  За деца има повеќе избор неголи во Скопје и се согласувам дека им се слатки работите, посебно за девојчињата.
  И за себе можам да најдам нешто секогаш. Секоја среда има нешто на попуст па и така начекам нешто.
   
  На LittlePinky, crazylady, PUPICA и 8 други им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.158
  Допаѓања:
  105.580
  Пол:
  Женски
  Имам доста паρчиња облеκа за децава од овој бρенд но κупени од стρанство и задоволна сум од κвалитетот.
   
 8. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.462
  Допаѓања:
  47.758
  Пол:
  Женски
  Неколку ствари имам купено, ама квалитетот некако не ми се погоди изгледа.
  ПРво купив едни слатки патичиња со цветови, ама после недела дена почнаа да се однесуваат како кинески. :rofl:
  Имам замерка дека одделот за труднички им е недоволно снабден.
   
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.901
  Допаѓања:
  150.722
  Пол:
  Женски
  Неодамна се отвори Бт, при прво влегвање бенд едни чизмички и ги купив, не беа прескапи, скоро во сите продавници кај шо имаше слични беа исто пари. Засега добро се држат едино многу се валкаат ама тоа е зошто јас со овај чурук материјал ги избрав, а можеше поинаку :lol:
  Во врска со чевли цените ми се движат исто ко на др места, во блузи, џемпери, маици се слично како теранова, а се останато е мн поскапо него другите места. Некои работи кога ги гледам ми се плачи кога ќе забележам цената после то. :sweat:
   
 10. Lisandra

  Lisandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  704
  Пол:
  Женски
  Мислам дека за машките е далеку поквалитетна облеката одколку за женските, очекував поубав избор на фармерки и поквалитетни сите се ликрести меки ко хеланки, панталоните мислам дека едно перење и ќе ми обелат. Блузите се ок но ретко шо стои добро, а цените се малце и високи. По други дуќани има подобри за тие пари.
   
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  35.873
  Пол:
  Женски
  Честопати кога сум во близина поминувам за да разгледам што има ново во сезоната, но никогаш не ме привлекло посебно некое парче облека за да се одлучам да го купам. Носам мал број гардероба, па и таа што ја имаат како најмала (блузи, кошули, џемпери) иако е струкирана за мене е сепак голема и тоа ме одвраќа од намерата да изберам нешто по мој стил. Од целиот асортиман, би ги издвоила кошулите и џемперите, но поради несоодветноста на бројот се чувствувам како хендикепирана што не можам да си се почестам со ново есенско парче од овој асортиман. Во однос на цените, се согласувам дека се прилично високи, а дали го оправдуваат квалитетот и јас се прашувам.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.050
  Не ми се свиѓа. Ни модели ни квалитет.
   
  На Oscar Lady, wanderlust и referentka им се допаѓа ова.
 13. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  партали,квалитет никаков,материјалот ужас
   
  На wanderlust и referentka им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.012
  Несредено
  Напишале цена 399 денари а на рафтот само едни тенки маички се 399 се останато е скапо
  Видете ја робата на страната на ваикики и ќе видите колку вреди оваа овде.
  Но, најбитно е кога во тема ќе напишеш дека од Ваикики е.
  Е...не викам дека не е...ама сите имаме очи...
   
  На crazylady и Ketchup им се допаѓа ова.
 15. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.018
  Допаѓања:
  80.081
  Пол:
  Женски
  Изгледа сум единствена што ми се допаѓа и што ми се погодила гардеробата што ја имам купено од Waikiki :lol:
  Неколку маички на кратки ,кошули на долги ,за него панталони,кошула,елек ... значи се ми е преубаво :)
  Цените се малку надуени да но може да се начека попуст :)
   
  На crazylady, mode-kristina, ennaz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.317
  Допаѓања:
  194.757
  Пол:
  Женски
  Јас сум прилично задоволна и од квалитет и од цени. Пазарам многу често таму, особено за малиот. Досега се што сум купила, значи дали за мене, за мм или за малиот, ми се погодило. Не мрднува ни боја ни форма со перење. Цените се ок, пристапни за тој квалитет што го нуди. Кога ќе размислам подобро, одамна не сум влегла во друга продавница за облека. Факт е дека прилично брзо се троши она што го носат, па затоа изгледа како да нема ништо ново донесено. Инаку чевли не купувам во Ваикики, пошто со гаранција се кинески.
   
  На crazylady, PUPICA, IronLady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.174
  Пол:
  Женски
  За мене немам ништо купено зашто и нема ништо по ној вкус. Додека бев бремена повеќе пати барав нешто убаво како за на работа, некоја сукња, блуза или кошулка за бремени, а најчесто имаат само од оние со сликички со бебенце напред. Значи изборот за трудници им е никаков.

  Но затоа од детскиот дел сум презадоволна. Ептен им се фраерски колекциите, колоритни и со убави апликации (за разлика од турските апликации што ги има по пазариве), а квалитетот е одличен.
   
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.667
  Допаѓања:
  25.199
  Пол:
  Женски
  Може да се најде нешто убаво не дека не може,и некако парталана ми е некако :/ ама стално "копам" и наоѓам нешто
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.980
  Допаѓања:
  175.851
  Пол:
  Женски
  Не сум пазарувала за мене.
   
 20. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  3.780
  Пол:
  Женски
  На почетокот кога се отвори купив две џемперчиња,добри се еве уште ги носам .. Од ваикики во Турција имам купено чизми и исто така сум задоволна .. На татко ми му купив две маици од тие покрут материјал со јаки ама ете тој не е задоволен вели две три носења и се прават за нигде