1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LC Waikiki

Дискусија во 'Мода и стил' започната од nata38, 4 октомври 2015.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Јас имав чизми од тука и ги носев две години, но не попуштија, само мали ми станаа. Да ми беа точни уште ќе ги носев. За удобност, не ми беа баш најудобни, но јас сè уште не сум си нашол чизми кои ми се удобни, што најверојатно не е до нив, туку до мојата нога. :lol:
     
    На theunforgiven и LiliBoz им се допаѓа ова.
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.583
    Пол:
    Женски
    на децата скоро цела гардероба им е од таму.Се е топ со квалитет,убави дезени,убави бои и приступачни им се цените
     
  3. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    Да. Купив на тепка два пара патики, дезенот ми се допадна, перени се во машина 1000 пати и уште се читави.
    И кратки чизмички зимоска купив( арно ме потсети сега да ги извадам од кутија) ми се погодија ептен. Ко што сум зимурлива во нив ногата топла ми стоеше.
    Така да не се мисли купи си :lol:

    Едит: Не ми е спонзор ваикики да правам реклама :rofl:
     
    На Meckicja и Antebellum им се допаѓа ова.
  4. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    И јас ти потврдувам за обувки. Купив летово едни еспадрили за 350 денари, маста им ја извадив со месеци носење, и перење и сè, и немаат никако попуштено.

    Инаку имам зимано доста работи, од јакни и фармерки до блузи и шешири, и сум ептен задоволна од квалитетот, а и цените се сосема пристојни.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lejla8

    Lejla8 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    27.995
    Пол:
    Женски
    Високи чевли машки,од оние со варена гума,светло кафеави,син ми цела зима ланска ги носеше,снег и потоа кашканици,сув во нозете,не пропуштаа,и сега пак исти му зедов,а 1149 ден се во Вајкики.Фармерки,блузи,вентијаги,перени душа им се вади,но не се ни растегнати,тренерки долни исто за него,ни коленици не им се прават,на растегнување мислев.До сега сме задоволни,а и цените им се добри,попусти имаат,па од таму си купуваме за него.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Не ме бендисуваат материјалите воопшто. А купувам од таму и сама незнам зошто.
    Машкиот дел некако поквалитетен ми е.
    Ми се допаѓа што можеш замена без проблем да правиш.

    Инаку, детската и бебешка програма е за пофалба. Материјалите се одлични. Цени приступачни. Попрво би зела од тука отколку Зара пр.
     
  7. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Летото земав едни балетанки од таму.
    Абе ги изнаносев за овие 3/4 месеци..ништо не им е..како нови се..
    Имам купувано и маички.Исто и со нив.И после толку носење,преперување ништо не им фали.Не се ни растегнати,ни нишш.Погодни им се.
    (y) за нив .
    :clap: :rofl:
    Плус..Супер е што не прават проблеми за замена на артиклот . :handshake:
     
  8. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Da I jas imam zemano od tamu I helanki I maicki gi iznosiv dve sezoni super se
     
  9. Pinkgirl.22

    Pinkgirl.22 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Се што сум купила од Ваикики сум го изнаносила, квалитетни се и пристапни цени.
     
  10. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Најсупер продавници.
    Влегувам и се заборавам хаха, ептен ми е пријатно суредена, продавач(к)ите се секогаш фини и слободно да прашам можам се. Најфино од се е што не трчаат по мене како крадец да сум, туку слободно можам да си роварам низ алиштата и полиците и закачалките без некој да ми рече нешто. Заради тоа чиста 10ка.
    Алиштата исто им се супер, ама некои од тие џемперите зимски после извесен период под пазуви си фаќаат некој мирис, дали од дезодоранси или ради лош квалитет на памукот не знам. Ама не сите, туку некои. Пример ист џемпер имам во различни бои, едниот мириса, другиот не.
    Главно им се супер, пошо долго може да се носат, а конче да не им фали.
    Права продавница голема да влезеш да се изнаразгледуваш, и пристапни цени имаат.
    Посебно ми се омилени попустите на крај на сезона, на крај на ова лето си изнакупив фармерки по 399 денари и блузи за 199, 249 ден. :inlove:
    :clap::clap::clap:
     
    На theunforgiven и Meckicja им се допаѓа ова.
  11. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Робава од Waikiki за Македонија е bullshit. Најверојатно се работи за некоја најдолна чкљ класа што би се рекло.
    Машката роба е добра и онаа за бебиња и деца. Друго се е крш. Материјалите мирисаат полошо од оние нарачани од Ali Express. Разочарана сум.
     
  12. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Влегувам како крајна солуција ако нешто не најдам.
    Лично за мој вкус нема.
    Една јакна ја земав и тоа дека ептен дебела а солидна цена, се покажа супер и една туника имам, ок е .
    Цените без попуст се високи за квалитетот.
    За дечиња гардеробата е слатка. :)
     
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.318
    Му купив на син ми денес чизми од овде. Многу ми се допаднаа, и место од ДСМ или Кеги, ги зедов овие. И сега читам кинески. Мислев турски се. Досега се квалитетни обувки купував, ама што ми стана, ми влегоа во око, плус и ефтини 1250 ден. Сега шубе ми е. И имаат фина гардероба, особено за деца. И за мене исто. А цени ефтини.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Јуле обувките се океј, барем од мое искуство.

    Имам купено зимски чизми некој модел сличен на Тимберленд, мислам дека и на нив пишува made in China (баш ќе проверам), но како го греат стапалото немам зборови.
    И спортски фини патики (ме освои цветниот дезен) кои ги убив од носење за 1200 денари. За балетанките од по 350 и 400 денари да не зборам, многу се удобни како за балетанки.
    Цела пролет и цело лето ги убив од носење, ниту се изобличија, ниту пак ми направија проблем со стапалата.
    Многу се изненадив, секако позитивно.

    Мене омилен оддел ми е Waikiki Home. Какви постелнини имаат, многу убаво изгледаат но не сум купила.
    Крпите за во бања се одлични, меки и не пуштаат боја, ниту пак се туткаат при перење.
    Долна облека, чорапи, ми се допаѓа речиси целиот асортиман.

    Единствено избегнувам да купувам обични маички, затоа што имам впечаток дека материјалот ќе се излити, а и реално - обични маички купувам онлајн или низ маалски дуќани за многу пониски цени.
     
    На eli25, ivancekitty, JuLleE и 2 други им се допаѓа ова.
  15. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Кај нас нема LC W Home, па ако некој ја забележал постелнинката нека ми каже.

    [​IMG]
     
  16. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.318
    Ама навистина се многу топли, и тоа ми беше пресудно оти син ми само чорапи носи. Плус лесни, а убави. Цицибан беа 3500, а јас за тие пари му купив и тренерки 3 пара. Ве читам со многу негативни коментари, а јас бев пријатно изненадена. Плус од турска роба сум секогаш задоволна. Што знам, ми држат квалитет.
    И јас бев во тој кај Дафи и немаше за Home.
    Како и да е, ги купив веќе, секако се само за една сезона. Ногата му расте многу брзо.
     

    Прикачени фајлови:

    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Сум купувала од LC WAIKIKI (најчесто мајци и блузи) но најискрено има многу работи што не вредат за таа цена. :!:
     
  18. Triksy27

    Triksy27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    357
    Пол:
    Женски
    Kupiv visoki farmerki od Waikiki... Po edno perenje sto da kazam, od crni beli stanaa... Isto mashki farmerki kupija brat mi I tatko mi, site 4 para od crni beli stanaa, duri linii beli se pojavija. So boja za tekstil gi farbav ne be covece nikako ne se vratija vo normala. Za maici zenski se naogja nesto kvalitetno, ama sum zadovolna
     
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Има и избор и нормални цени.

    Само ме нервираат оние маркетиншките "трикови"- СЕ ОД 299 ДЕНАРИ
    А на штандот само едни блузички по таа цена,абе тенки,преку нив да те види човек.

    Цените на производите едни,на каса сосема друго.Среќа што секогаш на каса наплаќаат помала цена бар за 200 денари:)

    @duffi има мал дел и постелнина и крпи (во Сити Мол)ама не су застанала никогаш да видам што се нуди.
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Мислам дека сега ги прават во Турција. На почетокот кога почнаа да работат тука, мислам дека беа кинески, ама сега не се. И јас купувам за децата оттаму, особено за големиот стално земаме патики. За тие пари солидни се.

    @referentka, цените си се наведени на соодветни етикети закачени за самиот артикл. Не е можно да се разликува цената на етикетата и на каса, освен ако не пресметуваат дополнителен попуст ( велиш дека е едно 200 денари пониско на каса).
     
    На JuLleE и joy1 им се допаѓа ова.