1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Legion (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 23 април 2017.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Нова серија е и има моментално излезено само 8 епизоди од прва сезона, но е најавена и втора сезона која ќе излезе следната година во февруари.
    Има голем рејтинг, доста се зборува за неа и јас почнав да ја гледам и многу ми се допаѓа. Мислам дека допрва ќе достигне уште повеќе гледаност и критики.
    Се работи за David Haller кој што е шизофреничар уште од мали години и е во психијатриска болница откако му е дијагностицирана болеста. Во болницата се запознава со неговата „девојка од соништата“, а исто така тој има и моќи од типот на телепатија и телекинеза.

    Па, дали има некој од тука што ја гледа и досегашно мислење? Со нетрпение ги чекам новите епизоди. 8)
     
  2. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ја изгледав и втората сезона , значи капа симнувам , многу одлична серија , особено многу ми се допаѓа тоа што тепачките не се класика бум трас , него се прикажани на многу поубав и поразличен начин..

    Dan Stevens и Aubrey Plaza se fucking gold , каква глума ако не добијат некоја награда треба да се утепаат тие од Холивуд.

    првите две сезони им давам чиста 9ка , и со нетрпение ја очекувам следната сезона.

    Исто им ја претпорачувам на другите да ја гледаат , нема да зажалат.
     
  3. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.323
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам.Навистина е интересна,а и актерската екипа е солидна. :)