1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Legion (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 23 април 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.484
  Допаѓања:
  151.684
  Пол:
  Женски
  Нова серија е и има моментално излезено само 8 епизоди од прва сезона, но е најавена и втора сезона која ќе излезе следната година во февруари.
  Има голем рејтинг, доста се зборува за неа и јас почнав да ја гледам и многу ми се допаѓа. Мислам дека допрва ќе достигне уште повеќе гледаност и критики.
  Се работи за David Haller кој што е шизофреничар уште од мали години и е во психијатриска болница откако му е дијагностицирана болеста. Во болницата се запознава со неговата „девојка од соништата“, а исто така тој има и моќи од типот на телепатија и телекинеза.

  Па, дали има некој од тука што ја гледа и досегашно мислење? Со нетрпение ги чекам новите епизоди. 8)
   
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  Ја изгледав и втората сезона , значи капа симнувам , многу одлична серија , особено многу ми се допаѓа тоа што тепачките не се класика бум трас , него се прикажани на многу поубав и поразличен начин..

  Dan Stevens и Aubrey Plaza se fucking gold , каква глума ако не добијат некоја награда треба да се утепаат тие од Холивуд.

  првите две сезони им давам чиста 9ка , и со нетрпение ја очекувам следната сезона.

  Исто им ја претпорачувам на другите да ја гледаат , нема да зажалат.
   
 3. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  8.132
  Допаѓања:
  75.276
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам.Навистина е интересна,а и актерската екипа е солидна. :)