1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

lelel pomognete devojcinjaa

Дискусија во 'Канта' започната од julianaasani, 19 август 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. julianaasani

  julianaasani Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  sega otidov do WC imam dobieno i da se izbrisam vidov nesto kako mali kamena meki bea crveni.....ajjj pomognete...se plasam.inaku nova sum....sega brzo dobiv....fala odnapred...:D:(:(:(
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.031
  Пол:
  Женски
  Тие мали камења се капиларчиња со крв. И што има тука страшно? Имаш менструација нормална ствар.
   
 3. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.188
  Допаѓања:
  35.105
  Пол:
  Женски
  A да ја пρашаш мајκа ти што е, малκу да те инфоρмиρа што κаκо менстρуацијата.Тоа е ноρмално, ти се обновува матκата и со сеκој месец се лупи одвнатρе аκо не дошло до бρеменост и се исфρла со κρвта, може и поголеми паρчиња да се.И не моρа ба цела тема да отвоρиш, ρазгледај има теми κаде си можела да го ставиш мислењево.Деца.
   
  На cresa-jagoda, angelche16, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  Не паничи, ништо страшно :D
   
 5. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.003
  Допаѓања:
  3.349
  Малите "камења" се остатоци од ендометриумот (слој од матката) кој се задебелува (за да се припреми да ја задржи оплодената јајцеклетка во случај на бременост), па се одстранува за време на менструација (кога логично не настанала бременост).
  Сега кога веќе си добила можеш да отвориш гугл и да прочиташ се што не ти е јасно.
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
  Ништо страшно, ти објаснија девојките погоре што е тоа.
  Инаку и мене ми се случува истото, секој месец.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.