1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Lepa dobrodoslica" za makedonski turisti vo Srbija

Дискусија во 'Канта' започната од Dijana881, 25 јули 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dijana881

  Dijana881 Нов член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Слyчкава се деси пред неколку саати на Калемегдан во Белград. Беше нападнато девојче од Македонија од обезбедувањето на калемегдан. Не ја нападнаа физички али и пријдоа и ја вреѓаа и се закануваа. Девојчето нека беше некои 16-17 години, а тие возрасни мажи од по 50тина години. Имено, девојчето си седеше на калемегдан кога и дојдоа двајцата од обезбедувањето и и рекоа да се тргне од таму одма поради тоа што не смее таму да паркира скутерот. Она им кажа дека скутерот е расипан, нејке да пали и дека чека другар да го земе од таму бидејќи не е она од Србија и да и помогне. Притоа им рече дека незнаела дека е забрането и ги замоли да остане додека дојде другарот, на што они почнаа да ја навредуваат, да и се приближува едниот од нив и да и се заканува дека ке и го бутне скутерот на земја ако не го тргне одма. На крајот и рекоа дека ќе и викнат полиција на што она кажа "викни". Ние неколку им отидовме и смирија страстите, а ваму на малолетно девојче се правеа јаки.Неможев да останам да видам што бидна кога дојде полицијата бидејќи брзав и ме чекаа. Јас сум шокирана од ова што го видов и што доживеа наше девојче во Србија. Нели братски онака. Бидејќи само се пишува на интернет секакви случки, јас решив да ја споделам оваа, многу сум изреволтирана. За што оставаме наши пари бе??
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.