1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Leverage

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita-v, 24 февруари 2012.

 1. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.683
  Пол:
  Женски
 2. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  Уште ја даваат на канал 5 ?
  Имам погледнато неколку епизоди, интересна серија...
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Јас пред некој ден ја загледав, мислам една епизода со тие сиромашните деца, нешто и со Белград беше поврзано и додека ја гледав мислев филм гледам :D и секако како и вообичаено, ако гледам филм, секогаш од средина почнувам да гледам :D никако од почеток, шо ќе ми е, битен е крајот :rofl: :wasntme: и така си се загледав, после од кога заврши видов дека е серија :D :tmi: Само тоа видов, а интересна ми изгледа, а кога ја даваат? Оти појма немам, случајно ја видов :)
   
 4. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.683
  Пол:
  Женски
  па нема некое одредено време кога ја даваат...некогаш 23.30 па во 00.00 или 01.00 се во различни термини ја гледам :D
   
 5. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е омилена, најинтересна од сите досега и нормално, една од најсмешните :D незнам зошто само 1 страна има во темава, кога сите во - Зависна сум од серијата ... коментираат дека се од оваа.. Инаку ја има на AXN од понедлник до петок во 20:10 а моментално е 12 епизода од 3 сезона :D http://www.1channel.ch/tv-10421-Leverage овде подолу ги имате сите епизоди и кога ќе кликнете на нив се појавуваат линкови за гледање :) почнав да гледам во средината на 2 сезона, па сега ќе ја догледам 3 сезона на АXN бидејќи има уште 7-8 епизоди, па потоа ќе почнам 1 сезона да ја гледам онлајн, па потоа 2, 4 и на крај 5 :D а на канал 5 (ако уште ја даваат) мислам дека би требало да е завршена 3 сезона, или уште ако ја има (бидејќи незнам кога ја даваат) веројатно е во последни епизоди од 3 с. :)
   
 6. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Ја загледав серијава на Канал 5+ дури сега, ама незнам во кој термин точно игра. Знае некој??
   
 7. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  1.472
  ^ Аман, уште ја даваат? :clap: Знам дека ја прекинаа одредено време па сега изгледа нова сезона ќе да е.
  Мислев да си ја симнам и изгледам од почеток бидејќи ми е интересна, а и со интересен (Робин Худ) концепт. :) Се пишманив кога видов колку сезони има. :D Слободното време ми велеше да не ја симнувам :D
   
 8. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Две епизоди имам изгледано и прекрасна ми е серијава сакам сите епизоди да ги гледам од почеток.
   
 9. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија. Епизодична, но со возбудливи и интересни случки. Ја препорачувам на сите кои сакаат акција, хумор и помалку интрига.
   
 10. Hinebrra

  Hinebrra Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  256
  Ах, серијава.
  Само што ја завршив последната сезона, и дотрчав тука да исчитам коментари за серијата, ама некако слабо.
  Значи мене серијава ми беше многу освежителна, како што во последно време никако да најдам серија што ми одговара, оваа беше полн погодок. Убаво осмислен концепт, ликовите се скроз погодени, освен Нејт кој ме нервираше многу пати зошто многу се преценува, знаеше да зафркни работа, да ја напраи големата.
  Омилен лик - Паркер. Кога се работи за крадење како мачка е, не можеш да ја сетиш.. додека онака ми е многу трапава и смешна.
  Само ми фалеше секс во серијава, овие Нејт и Софи и така ги неќев, ама Хардисон и Паркер ко тинејџери што се вика, во врска се ама само со држење раце. Бацување само кога е потребно во тоа заверата што ја коваат. :D
  Све у свему, многу добра серија.