1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Leverage

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita-v, 24 февруари 2012.

  1. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
  2. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    5.308
    Пол:
    Женски
    Уште ја даваат на канал 5 ?
    Имам погледнато неколку епизоди, интересна серија...
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас пред некој ден ја загледав, мислам една епизода со тие сиромашните деца, нешто и со Белград беше поврзано и додека ја гледав мислев филм гледам :D и секако како и вообичаено, ако гледам филм, секогаш од средина почнувам да гледам :D никако од почеток, шо ќе ми е, битен е крајот :rofl: :wasntme: и така си се загледав, после од кога заврши видов дека е серија :D :tmi: Само тоа видов, а интересна ми изгледа, а кога ја даваат? Оти појма немам, случајно ја видов :)
     
  4. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
    па нема некое одредено време кога ја даваат...некогаш 23.30 па во 00.00 или 01.00 се во различни термини ја гледам :D
     
  5. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Серијава ми е омилена, најинтересна од сите досега и нормално, една од најсмешните :D незнам зошто само 1 страна има во темава, кога сите во - Зависна сум од серијата ... коментираат дека се од оваа.. Инаку ја има на AXN од понедлник до петок во 20:10 а моментално е 12 епизода од 3 сезона :D http://www.1channel.ch/tv-10421-Leverage овде подолу ги имате сите епизоди и кога ќе кликнете на нив се појавуваат линкови за гледање :) почнав да гледам во средината на 2 сезона, па сега ќе ја догледам 3 сезона на АXN бидејќи има уште 7-8 епизоди, па потоа ќе почнам 1 сезона да ја гледам онлајн, па потоа 2, 4 и на крај 5 :D а на канал 5 (ако уште ја даваат) мислам дека би требало да е завршена 3 сезона, или уште ако ја има (бидејќи незнам кога ја даваат) веројатно е во последни епизоди од 3 с. :)
     
  6. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Ја загледав серијава на Канал 5+ дури сега, ама незнам во кој термин точно игра. Знае некој??
     
  7. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    1.446
    ^ Аман, уште ја даваат? :clap: Знам дека ја прекинаа одредено време па сега изгледа нова сезона ќе да е.
    Мислев да си ја симнам и изгледам од почеток бидејќи ми е интересна, а и со интересен (Робин Худ) концепт. :) Се пишманив кога видов колку сезони има. :D Слободното време ми велеше да не ја симнувам :D
     
  8. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Две епизоди имам изгледано и прекрасна ми е серијава сакам сите епизоди да ги гледам од почеток.
     
  9. AutumnRain

    AutumnRain Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија. Епизодична, но со возбудливи и интересни случки. Ја препорачувам на сите кои сакаат акција, хумор и помалку интрига.
     
  10. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Ах, серијава.
    Само што ја завршив последната сезона, и дотрчав тука да исчитам коментари за серијата, ама некако слабо.
    Значи мене серијава ми беше многу освежителна, како што во последно време никако да најдам серија што ми одговара, оваа беше полн погодок. Убаво осмислен концепт, ликовите се скроз погодени, освен Нејт кој ме нервираше многу пати зошто многу се преценува, знаеше да зафркни работа, да ја напраи големата.
    Омилен лик - Паркер. Кога се работи за крадење како мачка е, не можеш да ја сетиш.. додека онака ми е многу трапава и смешна.
    Само ми фалеше секс во серијава, овие Нејт и Софи и така ги неќев, ама Хардисон и Паркер ко тинејџери што се вика, во врска се ама само со држење раце. Бацување само кога е потребно во тоа заверата што ја коваат. :D
    Све у свему, многу добра серија.