1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Liaisons (Fox Life)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ceca-1, 20 јануари 2016.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Liaisons е бугарска серија која многу наликува на модерните американски серии и моментално се емитува првата сезона. Се работи за фамилијарна тематика и сплетките со кои семејството се соочува секојдневно. Серијата многу наликува на типичните серии што ги даваат на Фокс Лајф.

  Ја прати ли некој серијава и импресии?
  [​IMG]

  http://www.imdb.com/title/tt4610916/
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав првата епизода и баш тоа го искоментирав- дека сум изненадена од комшииве. Ме засмејува серијата и би ја гледала и понатаму. Најсмешна ми е бабата:)
   
 3. thefuturedoctor

  thefuturedoctor Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав првата епизода,прво сакав да ја гледам за да го поднаучам бугарскиот ама набрзо забележав дека јазикот употребуван во серијата нема многу да и послужи ама сепак стварно ми се допадна. Ако знаете некои други интересни бугарски серии предоложете :D
   
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Леле oзбилно никој не ја прати? Јас пак ја загледав дека ја даваат во ноќните часови околу 3 часот по полноќ и ми одговара, ама ПРЕДобра е.:D

  Сега од последнава епизода го издвојувам зборот "котката" или во превод "мачката". Дека имаат фамилијарна агенција за шминкање на мртовци и организирање на погреби па клиентката сакаше и мачката во ковчегот да ја стават. Ама дојдоа специјалци и најдоа дрога во ковчегот и цел погреб отиде упм.:rofl:

  Дара е главна улога мислам, она е раскажувачот за нејзиното чудно семејство иначе учи уште. И како се расправаат родителите на Дара е хилариус. Татко и и мајка и се пред развод дека мајка и имаше љубовник и забремени од него на 40-50години додека таткото беше во кома. :lol:Првиот маж и таткото на Дара уствари се пријатели и си помагаат и поддржуваат меѓусебно. А полусестрата работи во агенцијата за погреби. Швалерот на мајката се вика Александар и сите сакат да ги разделат па бившата негова го киднапираше и му стави апче за ерекција и со камера снимаа како имаат однос додека тој врзан за столче ама да има со што да го уценува.

  Што друго да ви кажам, погледнете, можеби ќе ви се допадне.:D:clap:(y):~::bandit:
  http://www.liaisons.bg/  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 5. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.297
  Допаѓања:
  37.950
  Пол:
  Женски
  @ceca-1 јас го следев, ама многу ми е доцна терминот на fox life. Или има и порано преку ден? Со превод би гледала и на нет, не стојам добро со бугарскиот. :$
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Серијава е царска, термините се 12:45 и 04:05 и двата термина по полноќ
  Али ќе ја барам на интернет со превод, се навлеков
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Јас ги завршив двете сезони од серијата преклани.
  Многу, многу ме изненади оваа серија и ми е една од омилените од нашиве простори.
  Хуморот е одличен, актерската екипа исто и текот на дејствијата навистина беше интересен за следење - имаше доволно напнатост и неивесност и секогаш со нетрпение чекав нова епизода.

  Не знам дали ќе има нови сезони, баш би сакала. Заврши ептен неочекувано и според мене оставија простор за уште една сезона барем, ама не следам па не знам дали е прекината или завршена.

  П.С. Ги има сите епизоди на Јутјуб.
   
  На celineparis, ceca-1 и victoria им се допаѓа ова.
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  So prevod li?
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Не, без превод се.

  Можеби има да се симнат епизоди од Замунда, не сум проверила.
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Ja bara po internet, ne najde so prevod, a mi trebaat so prevod
   
 11. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  28.795
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава..и јас со нетрпение ја чекав...
  Знам заврши кога го застрела Мики Александар..тоа е крајот на втората сезона или првата?..јас ги гледав на тв..на нет не сум ги побарала
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Тоа е крајот на втората сезона, крајот на првата мислам дека беше
  тогаш кога Мики ја виде Јасмина во болница кај Тони, после несреќата.
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Еве ја на јутуб втората сезона.


  Го има и на Замунда, само пишете Връзки.

  Кој има други информации нека сподели.:call:
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Која епизода ќе биде после од 4 саато?
   
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  10та. Игра веќе.

   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Гледа, али треба да продолжат со 3 сезона, вака не довршено
   
 17. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  2.563
  Серијава е нешто најсмешно што сум го гледала. Два пати ја имам изгледано и според мене првата сезона е многу посмешна, а втората ми е некако недовршена. Треба дефинитивно да има и трета сезона. :D